Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stanowisko pod rzepak

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 20:47

Stanowisko pod rzepak Witam!!! Czy jak po pszenicy opryskam teraz ściernisko Round*pem, około 15 sierpnia orka i 20 zasieje rzepak to będzie OK? Mam pole zaperzone i zachwaszczone. Po siewie rzepaku prysnąłbym jeszcze np Command na to co tam jeszcze powschodzi z nasion. Poradźcie czy to ma sens? Nie chciałbym pryskać wiosną bo Galera jest strasznie droga.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stanowisko pod rzepak Dzisiaj, 15:34
  •  

#2 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:49

Stanowisko pod rzepak Musisz poczekać aż wzejdą chwasty bo pryskanie glifosatem na ściernisko po koszeniu nic nie da =]. A propo zwalczania chwastów w rzepaku to tylko doglebówki, myśląc o wysokich plonach. =]

#3 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:49

Stanowisko pod rzepak moim zdaniem to najpierw powinno się z talerzować , z kultywatorować albo podorać poczekać aż się zazieleni konkretnie i prysnąć ale czasu nie ma wiec jak masz bardzo zielono to pryskaj bo innego wyjścia nie masz za bardzo pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:50

Stanowisko pod rzepak A nie lepiej jakbyś teraz zrobił podorywkę na tym ściernisku po pszenicy? O ile już to możliwe, czy już wykosiłeś. Jeśli tak to wal podorywkę. Ja w tamtym roku miałem jedno pole przedzielone na pół, na jednej połówce miałem jęczmień ozimy, na drugiej pszenicę. Szybko wykosiłem ten jęczmień i żeby tak nie stało ściernisko długo to zrobiłem podorywkę i jak ręką odjął - tam gdzie była podorywka nie było żadnych samosiewów (mówię o samosiewach rzepaku) a tam gdzie była razówka, to było dużo samosiewów. Ale zamiast tego raund*pu mógłbyś zrobić tak jak Ci poradziłem. Ale to jest tylko moja rada, więc nie musisz mnie oczywiście słuchać, tylko doradzam :)
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 21:02

Stanowisko pod rzepak dzięki za rady. Jutro rano pryskam bo jest zielono jak na stadionie narodowym. chociaż troche tego draństwa zlikwiduję. Po siewie rzepaku pociągne jeszcze jakimś doglebowym. I oby mi znowu rzepak nie wymarzł jak w tym roku.
Zetor Team