konrad1166

Uzyskane plony w roku 2012

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ereksio    321

Żyto hybrydowe Palacco skoszone i sprzedane. 9,6 ha , klasa VI, VI Rz -pierwszy rok na próbę, z pełną ochroną i skracaniem.

Plon 44,6 tony sprzedane po 770 netto. Wilgotnośc średnia 14,6%. Wysokość żyta po skróceniu stabilanem i moddusem ok 70 cm.

Po obliczeniu kosztów i przychodu zysk wyniósł 1,6 t żyta z ha plus pełne dopłaty , ONW, i środowiskowe, co daje jakieś 2980 zł z jednego ha.Ogólm uważam moją próbę za udaną. Po sąsiedzku żyta populacyjne w uprawie tradycyjnej na tej samej klasie gruntów

dały do 1,5 t ziarna z ha i wcale nie tak dużo słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no to nie wiem czym bylo to spowodowane ze z 3 klasy i przy pelnym zadbaniu tak malo tego pszenzyta jesli mowisz ze ladnie przezimowalo bo u nas taki wynik bylby rekordem bo wiekszosc wyleciala i niektorzy tylko zostawili ale pewnie zalowali tego pozniej u nas sredni plon pszenicy jarej to 6.08t z ha najlepszy kawalek po lucernie na 3 klasie tego Tybalta okolo 7t a reszta byla kupowana wiec nawet nie wiem co to za pszenice bylo bo mowic to se mozna i siane na glebie roznej bo jest przeplatanka na polu od 3 do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeżeli średnie plony macie powyżej 5,5 t na glebach IV - V klasy (choć w to wątpię) to chylę czoła!

Ja też mogę napisać że mi sypało pszenżyto 7,25 bo z 62 arów miałem 4,5t (ważone, odmiana nieznana) przy nawożeniu 148kg N ochronie T1 i T2 + siarczan magnezu + mikro a na innym niestety dużym kawałku z powodu nieopanowania MĄCZNIAKA miałem 3,9T (odmiana trigold z centrali). Więc przypuszczam że ci co piszą ze mają nie wiadomo jakie plony na tych klasach to w porywach i wielkim zaokrągleniu do góry. MI średnia z 5,5 ha pszenżyta na IIIa i IVb wyszła 4,21 gdzie przez kilka lat rośnie tam tylko zboże. Jęczmienia ok 3,5

Według mnie ten rok i tak był dla mnie dobry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jak na razie (skoszone 20% tego co mamy) pszenica jara 6ton, jeżeli się to utrzyma to będzie ekstra bo baliśmy się że będzie poniżej 5ton.

Klasy ziemi większość IIIb, IIIa, trochę IVa i II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

U mnie w tym roku zbiory nie są słabe ale też szału nie ma. Pszenżyto ok.5t/ha mieszanka ok.4,5t/ha a ziemie III klasy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

u mnie Tybalt wczoraj z 0,75 ha dal 4,8 t. Ładne grube ziarno. II klasa ziemi.

A sasiad z 1 ha mial 6,5 tony. Zastanawiam sie czy siac teraz pszenicę ozimą czy jarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Umnie Jęczmień jary 5-6 ton klasa ziemi 2-3 a woj Śląskie

 

Umnie Jęczmień jary 5-6 ton klasa ziemi 2-3 a woj Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Chwalcie sie mocniej chwalcie a pośrednicy bedę wiedzieli ile wam zapłacić!!! Tyle abyśćie mieli za co zasiać. Powodzenia życzę i wysokich cen.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

u mnie 5.6 kl z ha wyszło mi 4.5 t z ha i myśle że jest to bardzo dobry wynik na podlasiu a mieszanka zbożowa 4 i 5 kl ok 5.3 t z hektara ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

wedle badań choćby np tygodnika rolniczego, chyba tylko 3 odmiany rzepaku przekroczyły ledwo 4 tony z hektara w tym roku - po tej zimie... tutaj widzę 4-5 klasa ziemi i grubo ponad 4 tony - pozdro 600! na 3 klasie po tej samej zimie 5,5 tony... to po co by tu siać co innego? obsiejmy cały kraj rzepakiem :D Jedno z najlepszych gospodarstw na południu polski choć małe - Arenda charbielin szacowała 4 tony rzepaku na 3 - 2 klasa. Wnioski same się nasuwają... 10 - 12 ton pszenicy... Zawsze myślałem że bajki opowiada się tym co w danej kwestii po prostu nic nie wiedzą - ale tu wśród rolników takie bajki ... http://ememe.pl/data/gfx/pictures/large/1/2/121_1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Słuchajcie, nie piszcie postów w stylu " Nie możecie zebrać 6t/ha skoro ja mam niecałe 3t." To głupie. Co rejon to inne warunki. Każdy inaczej uprawia, nawozi itp. Poza tym mi też się nie chce wierzyć, że zbieracie ( nie wszyscy oczywiście ) 9- 10 ton. Da taki jeden tylko 200 kg saletry w jednej dawce na wiosnę, od chwastów opryska i na V klasie ma 6 ton pszenżyta. Z resztą nie mogę was zrozumieć jaka krzywda się dzieje jak zbieracie 4t/ha. Cieszcie się, że chociaż tyle macie. Sam w tym roku zebrałem 5t/ha pszenżyta co uważam za rewelacyjny plon gdzie dawniej zbierałem max. 2,5 może ciut więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

po co się denerwować - ja też moge napisać że z 5 ha rzepaku zbierałem po 4 tony - co z tego jak 30 przeorałem - a na 60 ledwo było dwie tony i średnia wyszła pod 2,4 tony z ha - podobnie z pszenicą na 200 ha- na 20 ha dawała po 7 ton,na 40 w okolicach 1,7 tony reszta ok 3,5 tony z ha średnia nie przekroczyła 4 ton - chociaż zostało jeszcze 20 ładnej jarej - i sypie po 6 ton to moze złapie średnią koło 4 ton. Żyto nie wymarzło na szczęście i populacyjne dało ponad 5 ton - i całe szczęście bo dało zarobić. Gratuluje wszystkim którzy mają po 5 ton rzepaku i 8-9 pszenicy średnio w tym roku - super zysk przy tych cenach. a co do plonów rzepaku to basf opublikował wyniki z poletek z pągowa :) jakoś żadna odmiana nie przekroczyła 5 ton :) , warunki glebowe idealne, mimo maksymalnej ochrony i nawożenia - oraz bardzo dobrego przezimowania niektórych odmian .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

U mnie żyto pod lasem na 6 dało niecałe 2,5t a na 5 aż 6t./ha.Sam jestem zdziwiony nigdy takich plonów żyta nie było.Pszenżyto Baltiko na jednym polu gdzie jest 4,5 sypło 4t/ha ,a na 5 dało niecałe 2t/ha mało dlatego że wymarzło.U sąsiada też było pszenżyto tylko że inna odmiana to sypło mu na 4,5 5t/ha.Miałem jeszcze 0,5 ha jęczmienia jarego gdzie sypnął 2,5t oczywiście z 0,5ha.Zdjęcia jęczmienia w galerii.Trochę sie powykładało.

Ogólnie w tym roku dobrze sypło.Tylko mnie te pszenżyto trochę zmartwiło.Przynajmniej dobrze że tyle bo stodoła pełna.Maszynki muszą teraz stać na dworze. :( .Wszystkie zboża w tym roku bardzo grube zarna przez czerwcowe deszcze.Woj.Wielkopolskie.Powiat Międzychód.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ziemie klasy 5 i 6 i tak:

pszenżyto sypało bardzo słabo (wyschła i ją przymroziło)- 3t/ha

mieszanka 5t/ha

Od tego roku zamierzamy zająć się bardziej zbożem i go "dopieścić" :D

będziemy dążyć aby pszenżyto dawało minimum 6t tak samo jęczmień

 

Lubelszczyzna

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Heh wy zamierzacie lepiej dbać o zboża a mi wujek nałożył tzw." normy nawozowe" czyli: 100 kg soli potasowej razem z superfosfatem, 250 kg saletrzaku, oprysk na chwasty i na tym koniec bo zboża jest za dużo w tym roku. Ogólnie z ok. 10 ha mam jakieś 40- 45 ton zboża i do tego 5 ton łubinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Słuchajcie, nie piszcie postów w stylu " Nie możecie zebrać 6t/ha skoro ja mam niecałe 3t." To głupie. Co rejon to inne warunki. Każdy inaczej uprawia, nawozi itp. Poza tym mi też się nie chce wierzyć, że zbieracie ( nie wszyscy oczywiście ) 9- 10 ton. Da taki jeden tylko 200 kg saletry w jednej dawce na wiosnę, od chwastów opryska i na V klasie ma 6 ton pszenżyta. Z resztą nie mogę was zrozumieć jaka krzywda się dzieje jak zbieracie 4t/ha. Cieszcie się, że chociaż tyle macie. Sam w tym roku zebrałem 5t/ha pszenżyta co uważam za rewelacyjny plon gdzie dawniej zbierałem max. 2,5 może ciut więcej.

 

Zgadam się z Tobą w 100% ale natomiat jak ktoś pisze typu "mój plon V klasa i zboze sypało po 5t/ha" to z lekka przesada i to do tego pszenżyto w WLKP. uprawiam podobne grunty (rarytas IV) głownie V-VI i mialem z mozaimi po troche IV V i VI plon średni na poziomnie 4,5t/ha ale nie z V klasy. Musze przyznać iż z nawozami zboza nie ograniczam i badanie ziemi jest systymatycznie robione i zapotrzebowane w to co brakuje.

he ludzie maja mieszanke gruntów w kawałku a co do czego przychodzi zachwalanie swojej Vklasy i zapominają juz o dołkach które podganiają średni plon :P

 

plony:

najlepszy kawałek pszenzyto ozime 4,5t/ha klasa IV-VI pół na pół

o dziwo na kawałku w okolicy stawów rybnych na klasie IV-V dosc dobre pole w mojej okolic plon tylko 3.5t/ha

owies 3.5t/ha tak ja powyżej natomiast strasznie duzo zosatało na polu po prostu obleciał nie mogłem dorwać kombajnu :(

pszenica jara IV 5t/ha

została mi jeszcze mieszanka jeczmien owies pszenica na mozaice ale dziki ładnie zajeły sie najlepszym zbozem doszczetnie licze na 2t/ha

he i moj nieszczesny łubin przypalony basagranem teraz przezywa swoja drugą młodość mijaki miedzy opryskiwaczami juz brazowe a po oprysku zielone jak w czerwcu

 

 

ps. moze mi ktoś podpowiedziec jak kształkuje sie cena mieszanek w/w w proporcji 33% :D

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Rzepak ok 3-3,5tony/ha

Pszenica jara średnio 6ton

były kawałki gdzie było 4,5tony a były że 7ton

 

Oczywiście wszystko przybliżone, dokładnie się dowiem jak sprzedam a klasy ziemi II-IV przeważająca IIIa i IIIb

do tego nawożenie, wapnowanie , środki ochrony roślin itd jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zastanawiam się czy nie sprzedać trochę mieszanki i też nie wiem ile wołać bo mam w niej bardzo dużo jęczmienia i pszenicy a dość mało owsa. Myślę, żeby tak 640- 700 zł wołać ale jeszcze nie jestem pewien czy sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Pszenica jara koksa 5-6 ton w zależności na jakim polu

Pszenica jara Bryza około 6,5 tony

i przyznam, że jestem troszkę zawiedziony do dostała wszystko jak zimowa nawożenie, ochrona fungicydowa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Zyta hybrydowe z 4b-6 klasy srednia z 50ha 5.93t.

Pszenica ozima Brilliant przemarznieta 3.5t/ha , na tym samym polu<48ha> pszenica Olivin która zime przeżyła znacznie lepiej ale tez bardzo mocno ucierpiala 5.7t/ha . Jarka po rzepaku jeszcze stoi jak i ozima Tonacja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Pszenica Jara Werbena 6.8t/ha (ważone) pomimo majowo-czerwcowej suszy, bardzo grube ziarno... chyba to nadrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dużo jej dałeś do jedzenia pewnie :) . Godzinę temu wróciłem od kuzyna. Kosiłem pszenicę jarą i plon beznadziejny jak na ten rok bo tylko 3.5t/ha ale on jej dał skromne 200kg saletry i 150 kg lubofoski i oprysk na chwasty poza tym nic nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj