Zaloguj się, aby obserwować  
Teuszek

kontrolka od skrzyni biegow

Polecane posty

Teuszek    0

witam mam pytanie odnosnie masey-a 3690. jak wlaczam stacyjke pali mi sie czerwona kontrolka od skrzyni biegow. a jak jechalem ze zbozem to tez mi sie zapalila i wskoczyl polbieg z D na C. czy przyczyna moze byc brudny filtr hydrauliki? patrzylm stan oleju jest na min. z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teuszek    0

a musz spuszczac olej zeby wymienic filtr? bo 75l dobrego oleju troche kosztuje wiec nie myusle wymieniac. pomyslalem zeby postawic go gdzies na przechyle zeby traktor byl przechylony na lewa strone i skierowany przodem w dol wtedy olej nie bedzie ciekl. mam juz nowy filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak sie przychyli na lewo to nie bedzie ciekl

nie zakladalbym sie ale nawet na rownym jakbys stal to by pewnie tez nie ciekl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie u mnie w 3090 czasami jak zapale to mi sie swieci kontrolka od skrzyni biegów.. a jak zgasze i znów zapale to wszystko jest ok. Co moze być tego przyczyną. Juz mi sie tak dwa razy zdarzyło.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Panowie u mnie w 3090 czasami jak zapale to mi sie swieci kontrolka od skrzyni biegów.. a jak zgasze i znów zapale to wszystko jest ok. Co moze być tego przyczyną. Juz mi sie tak dwa razy zdarzyło.

 

A nie zgaśnie jak nie wyłączysz ?

Mi czasami jak jest zimny i go zapalę to świeci się 2-4 sekund i sama gaśnie. A raz jak paliłem na mrozie (nie wiem ile było ale ok 5 stopni) to chwilę dłużej się świeciła z 10-15 sekund ale dałem gazu to od razu zgasła podejrzewam że to dlatego że był gęsty olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Wiesz co wczoraj zapaliłem po talerzowaniu bo miałem jechać oddać maszyne i mi się zaświeciła i się świeciła cały czas ale jak zgasiłem i odpalilem to było ok.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

nie sprawdzałem. wiem tyle, że jak się zapali to nie zmieni się z zająca na żółwia i odwrotnie.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak sie zapali to zobacz czy dziala podnoscnik i wspomaganie jezeli dziala to masz cisnienie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teuszek    0

a z ktorej strony znajduje sie głowny filtr hydrauliki?bo pod kabina sa 2.czytalem na forum ze jeden z nich rzadko sie wymienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

filtr znajduje się z prawej strony jeśli staniesz za ciągnikiem. A dokładnie koło tylnego koła pod kabiną i za wajchami zmiany biegów. Na pewno go znajdziesz ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekbond    0

Witam Mam taki sam podobny problem, u Mnie w 3090 ta kontrolka wariuje ... raz się świeci od początku raz dopiero po rozgrzaniu około pół godziny pracy silnika wtedy świeci się przez około pół godziny po czym gaśnie ...

Przeważnie jak ciągnik zimny to wszystko cacy, jak się rozgrzeje to się zaświeca kontrolka oleju skrzyni i wtedy odłancza mi automatycznie napęd oraz możliwość zmiany żółw / zając, do tego słychać wyrczenie orbitrolu co daje siwe znaki przy skręcie < na zimnym silniku chodzi lekko po rozgrzaniu ciężko i chyrczy > JAk ciągnik dooobrze rozgrzany to wtedy kontrolk gaśnie Ale wspomaganie dalej szwankuje < trzeba minimum 1.000 obrotów żeby lżej chodziło. Olej w szkrzyni jest na Full, czysty, Jak kupiłem Ciągnik gościu był spoko, mówił że skrzynia ma nowy olej tylko silnik do wymiany.

Pomużcie trochę, Jeśli będę w stanie to będe wdzięczny ;) pozdro z Poodkarpacia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj