Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 16:06

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH Witam!
Mam taki problem , w nowo zakupionym bizonie z 2001 r (na licencji NH już) mam problem z ukłądem hydarulicznym ,przy uzyciu jakiejś funkicji hydraulicznej (oprócz orbitolu - ten ma osobną pompa wspomagajacą) zaczyna buczeć pompa ,na niskich obrotach jeszcze jest ok , natomiast na wysokich (szczególnie powyżej 1500 obr/min ) pompa bardzo buczy i po pewnym czasie jak sie juz rozgrzeje olej to hydraulika przestaje działac.pompa zostałą wymieniona na nową i problem nie ustapił , olej i filtr tez nowy (olej L-HL 68),pasek dobry i naciągniety ,klin tez ok . Co ciekawe raz problem ustapił na 15 min i nawet na max obrotach było już dobrze , więc pojechalismy w pole i jak zaczołem młócici to proplem znowu wrócił i było tzreba wracać . Proszę o pomoc kogoś kto może mi pomóc bo ja już naprawdę nie wiem co to moze byc ? może coś z rodzielaczem , prrzewodami - sam już nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 30 lipiec 2012 - 18:51

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH ciekawe objawy kolego. moge tylko podsunąć sugestie jedną.. zauważ ze przed jednym i drugim rozdzielaczem jest taka czarna "kostka" regulator przepływu oleju. sprawdz to albo zaraz wymień na nowy koszt to około 160zł wymień najpierw przed rozdzielaczem dwusekcyjnym powinno pomóc. pozdrawiam
ArturKowalewo

#3 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:47

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH kolego ,niestety ,ale w tym modelu jest jeden wieki rodzielacz BOSCHa , dzisiaj wymontowlaismy ten rodzielaczi zawiezli do specjalisty co sie tym zajmuje on ma to rozebrac i zobaczyć , jest jeszcze możliwośc ze to wina elektorniki , bop tutatj w tym rozdzialeaczu wszytsko jest sterowane elektronicznie

#4 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 16:04

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH Niestety po naprawie i przeczyszczeniu rodzielacza problem nie minoł , do 1500 obr/min wszytsko działa bez problemu - powyżej tych obrotów buczy pompa przu użcyciu jakiejś funkicju hydrauliczenj lub wcisnieciu sprzegła . Już naprawde nie wiemy co tomoze byc :(

#5 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 16:15

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH musi być zawór przed rozdzielaczem i się przycina i dlatego ci pompa buczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 19:38

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH

musi być zawór przed rozdzielaczem i się przycina i dlatego ci pompa buczy

Ale o jaki zawór ci chodzi ? bo tutaj jest tylko zawór w środku rozdzielacza , a rozdzielacz został sprawdzony - cały rozebrany u specjalisty (od hydrauliki siłowej) a dalej na przewodzie miedzy pompa nic nie ma

Edytowany przez Marcin91, 09 sierpień 2012 - 21:55.
literówki

#7 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 19:48

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH zo56 jest przed rozdzielaczem a tu nie wiem
ale jak zwiększasz obroty to rośnie ciśnienie a zawór nie puszcza olej tyle co potrzeba i pompa ma duże obciążeni i piszczy

#8 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:11

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH I co ciekawe , to buczenie wystepuje równierz podczas wciśnięcia sprzegła . Sprzegło jest wprawdzie hydrauilczne , ale ma swój układ razem z hamulcowym

#9 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:17

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH popacz po przewodach do której pompy są podłączone i to ta chyba przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share darek679

darek679

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:31

Problem z hydrauliką w Rekordzie na licencji NH cały rozdzielacz jest podłaczony pod ta główna pompe co pasek ją napędza, natomiast pod dodatkowa pompe wspomogającą jest podłączony orbitrol

Edytowany przez Marcin91, 09 sierpień 2012 - 21:54.
literówki