Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 07 październik 2006 - 21:19

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni Witam!
do czego sprowadza sie bioasekuracja w waszych gospodarstwach? jakie najczesciej stosujecie środki do dezynfekcji? i wjakich miejscach? jak czesto myjecie kojce czy pomieszczenia? czy przestrzegacie zasad CPP-CPP? Jaka choroba badz jaki zespół choród najbardziej dokucza waszym blondynk

Ja stosuje do dezynfekcji wapno, Cid 20 i Virkon. wapno na tuczarni porodówce, odchowalni i u loch prosnych. Cid 20 stosuje do "mat dezynfekujacych" u mnie rolę mat pełni bańka 20l po rundupie przecieta na pół i wniej jest roztwór i przed wejsciem na każdy sektor a w tuczarnii odchowalni do każdego kojca zanurzam w nim gumaki. w odchowalni i tuczarni oprócz wapna stosuje Virkon to ze wzgledów na chorobe która meczy moje stado ale juz tylko ostatki bo konczy sie. według badan z próbek kału i fagmentów jelit pobranych do badan była to poprostu ... kolibakterioza! dziwne musiał byc to wyjatkowo zjadliwy szczep który potrafił wywołac biegunke u macior. A tak przed tym to walczyłem z choroami układu oddechowego ale po zastosowaniu doksycykliny prze 3 tyg po odsadzeniu w wodzie w dawce 20mg/kg m.c. problem z ZZZN(nosoryjówka) i kaszlem ustąpił
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni Dzisiaj, 22:00
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 07 październik 2006 - 22:00

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni z ta doksycykliną to dobre dzieki twojej radzie wyleczyłem swoje swinki z choroby płucnej i teraz stosuje ja profilaktycznie (taki zielony płyn) ja niemam problemów z biegónka macior a z biegónka prosiaków małych czasami zdażającą sie lecze taka pasta (nazwy nie pamiętam ale jesli komus przyda sie nazwa bo ejst to bardzo skuteczne napisze jutro) ja mam problem z zatwardzeniami macior po wyproszeniu i mimo zbilansowaniu dawki niemoge jej "domowym sposobemm" wyregulowac tej dawki a z firm paszowych niewarto w moim przypadku korzystac i daje na 5 dni przed oproszeniem same otrebypszenne :P tobie radze zmiejszyc ilosc bialka w paszy... moe zboza z tegorocznych zbirow maja inna dawke w sobie tych róznych tam... zresztą pewnie wiesz wiecej odemnie to wiesz o co mi chodzi :) a ja do dezynfekcji uzywam wapna przed wczesniejszym mysciem mysjka ale samą woda bez zadnych proszków a i u mnie sie niestosuje mat bo niema takiego czegos jak "oprowadzanie" czy "zwiedzanie" gospodarstwa do chlewni chodzimy tylko rodzice i ja.. dziadk czasami za moja zgodą jak po niedzieli ma czyste ubrania i nieszlajał sie w nich po wiesce zbierajac nowe wiadomosci :P

#3 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 grudzień 2006 - 20:18

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni dezynfekcja porodówki, odchowalnia i tuczarnia po opróżnieniu sektora rapicid (aktualnie ale co rok zmieniam) dozownikiem do myjki i myjemy
a co do chorób to kokcydioza na porodówce ale juz opanowana, kolibakterioza przy zmianie paszy z wigoru na starter (dodatek carbotoksu do paszy albo neosolu do wody i też opanowane), pleuropneumonia (opanowana Aptovac'em) no i streptokokoza na tuczu (suramox do wody przy wystąpieniu objawów ale i tak czasem coś wyleci)
troszke się tego nazbierało :- ale o dziwo (odpukać) nie ma mycoplasmy
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 18 grudzień 2006 - 21:27

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni a ja wynalazłem srodek który wiaze azot jest co rawda na bazie wody utlenionej wiec mogłem przepłacic ale rzeba przyznac ze zamch w chlewch sie zmienił a sasiad jak to zobaczył to mówił ze w jego chlewach grzyb na scianach(!) znikł po tym preparacie :o jesli kogos interesuje to moge zobaczyc jaka nazwa. :) mycoplasma przykra choroba niestety...  :-

#5 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 grudzień 2006 - 21:52

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni nom ja bym chciał :)

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 19 grudzień 2006 - 18:18

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni http://www.cidlines....t=1&submarket=2 KICKSTART

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 grudzień 2006 - 21:45

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni chlewni to nie mam ale też mam problem.mam obore przeznaczona głównie na cielętnik ok 30-40 szt.poprawiałem już wyciągi nawiewy żeby poprawić kllimat ale i tak nie pozbyłem się zapalenia płuc szczególnie przy roztopach kiedy jest duża wilgoć nieraz nawet wzystkie sa chore.moża zapobiegać profilaktycznie???stosowałem już rapicid ale nie widać efektu.wapno oczywiście co roku ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 19 grudzień 2006 - 23:54

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni Co do dezynfekcji to polecam rapicid. Stosowałem przez jakiś czas za namową Rapidal tej samej firmy i w tym czasie wwalił mi się potocznie nazywany smoleń. Wróciłem ponownie do Rapicidu zdezynwekowałem 2 razy całą chlewnię i do dzisiaj mam spokój. Nie wiem o co chodziło ale mnie narazie nikt nie przekona że Rapidal jest lepszy jak to miało być. A co do tematu to porodówki i odchowalnie CPP-CPP i owszem mujka do czysta i dezynfekcja. Tuczarnie jak się zwolni całe pomieszczenie.

#9 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 grudzień 2006 - 15:30

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni a co sądzicie o preparacie VIROCID ? jest w gamie produktów na stronce którą podał Pavel...
all rights reserved

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 08:55

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni ciekawe czy te zamgławianie moze odbywac sie w pełnym pomieszczenie... :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bayer_dezynfekcja

Bayer_dezynfekcja

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 19:27

Bioasekuracja i dezynfekcja w waszej chlewni Środkiem godnym polecenia jest VIRKON S firmy Bayer. VirKon S to preparat do mycia i dezynfekcji o szerokim spektrum działania. Skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, grzyby oraz grzyby drożdżopochode i pleśnie. Nie jest drażniący, nie pozostawia plam, rozkłada się w środowisku. Przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu oraz jaj wylęgowych i wody przeznaczonej do picia dla drobiu.

W niezależnych badaniach udowodniono wysoką skuteczność VirKonu w stosunku do wszystkich głównych wirusów atakujących ludzi i zwierzęta oraz do wszystkich powszechnie występujących bakterii chorobotwórczych dla drobiu. Wykazuje też działanie bójcze wobec grzybów, np. Aspergillus sp., Candida sp., Trichophyton sp. i Microsporum sp.