Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    6

czy ktos sprzedawal slome firmie bio future powiedzcie cos o tej firmie bo sie zaoferowala ze wezmie slome po 200 zł za tone . i po ile sprzedajecie slome z pokosu z 1 ha ? pszenna sloma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bio Future to firma zajmująca się produkcją biomasy pochodzenia rolniczego ,lokalizacja to Lubień Kujawski.Skupuję slome ze zbóż ,rzepaku,kukurydzy oraz siano-wszystkie typy bel.Do 25% wilgotności,cena obecna jest taka jak piszesz,w zeszłym roku płaciła 120 zł za tone.Dodatkowo swiadczą usługi w zakresie ,kombajnowania i prasowania w zamian za pozyskiwanie materiału

 

 

 

 

 

 

A tu masz bardziej szczgólowo.http://www.biofuture.pl/ ;)

Edytowano przez ania25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

tak tyle to ja wiem tylko mi chodzi o kogos kto juz im sprzedawal słome i powie cos wiecej od siebie czy slome brali od razu i jak z pieniedzmi wyplacaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bio futurę zabiera slome w miare mozliwośći szybko,a wypłacalność 7dni przelew na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wypłacalnością było OK na początku teraz nie jest tak wesoło dzisiaj dzwoniłem i usłyszałem że nie wypłacą mi pieniędzy bo ich nie mają!

Krutka piłka pani księgowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Ja też już czekam 3 miesiące. W umowie mam 45 dni, a to już 2 razy dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Znów cwaniak się nachłapie jak znów splajtują to ja biorę w dzierżawe kasa się przyda a chłopy nawiozą I wiozą dalej produkcja idzie dzień i noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Na wyplaty trzeba czekac,slome zabrali w terminie.Czekam juz drugi miesiac,jeden przelew mi przyszedl,i cisza....dzwonilam i bylam twierdza ze wysylaja,uzbrajam sie w cierpliwosc,bo maja obsuwe z. wyplatami.Ale z opoznieniem ,ale wyplacali zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Przy sytuacjach kiedy ktos komus cos wisi najgorsi sa tzw. Tak Tak   oni zawsze mowia tak tak jutro przelew, tak tak jutro to zrobie,tak tak oczywiscie to moja byla wina,tak tak jutro to sie wyjasni. Oczywiscie to jest ich taktyka az sie przedawni az mu sie odechce az sie zniecheci , na takich jest rada kumpel pracuje w firmi ktora tak robi i mowil wpadlo 3 gosci w skurach i do ksiegowej o trzeciej ma byc kasa na koncie no i byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

A co księgowa ma do wypłaty .Jak kasy nie ma to z czego przelew zrobi .Powinni grać czysto wypłaty będą w 2 ratach -1 jak będą mieli -2 jak będą chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Przelewy robia,ale rzecz oczywista ,ze pierwsi otrzymaja Ci po znajomosci.A reszta kiedys tam.

Maja termin wyplaty 45 dni,i po terminie juz dawno,i konsekwencji rolnik nie wyciagnie,bo jakie .I tak nic nie wskora.

Ale jak my bysmy im wisieli z zaplata,to by wiedzieli szybko jak sciagnac.Zeby zwloki nie bylo.

A rolnik zawsze musi za wszystkim czekac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja się w ogóle dziwie, że sprzedajecie słomę po tak niskich cenach przecież tam jest sporo nawozu. W nawozach potasu nawet połowę nie daję tego co powinno być, a i tak mam wysoką zawartość w glebie, trzeba tylko uzupełniac fosfor bo tego jest zdecydowanie mniej ze słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Co rok słomy nie przorzesz a pare złoty się przyda Mi wypłacili zawiozłem reszte i wezme ten brykiet bo nie bedę czekał na kasę a na podpałkę się przyda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Robert - my od 20 lat zbieramy słomę z ok 1/10 - 1/20 arału gospodarstwa, reszta jest orana i jakoś nie mamy z tym kłopotu.

W słomie są olbrzymie zawartości nawozu i to nie tylko azotu, ale głównie potasu i fosforu a przy tym i mikoelementów które to wszystkie są bardzo potrzebne.

Liczysz to sprzedając słomę czy tylko przeliczasz azot?

Znam wielu rolników co twierda ze wychodzą na zero przy sprzedaży słomy, bo akurat będzie na azot, ale PK czy mikro już nie biorą do rozrachunku.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przy takich cenach sprzedawanie słomy, jak jeszcze jest problem żeby te marne pieniądze wyegzekwować to jak okradanie samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Zgadzam się -lecz trzeba wziąść pod uwagę klimat - gdzie ma się ziemię. Na klasie 3-4 można orać lecz na 1-2 klasie i do tego dwa lata suszy kłopot z rozłożeniem.A w mono kulturze po trzecim roku słoma przeszkadza w uprawie Wolę rozdać za darmo niż co roku orać .Lecz karzdy ma jakieś doświadczenie i opinie na ten temat ..

A tak poza tematem . W brykieciarni brakuje im placu na słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Nie dziw sie ze brakuje,ile tam tego jest ,szczury beda sie mialy gdzie gzic :)

A caly czas woza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Znam kilku ludzi którzy prawują sie w sądzie o pieniądze z ta firmą nie sa to duzi dostawcy ale jednak towar oddali a kasy ni ma od 2 lat. 

Podobnie wyglada sprawa w peleciarni blosko Mnie towar oddany a kase cykają po parę groszy.

A  co do słomy z pół to z moich pół wraca na nie w postaci obornika. a na sprzedaż zbieram od sąsiadów i sie cieszą że za kombajn zapłacili mniej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Mi trzy przelewy przesłali ,pozostał jeszcze jeden.Ale termin wypłaty jeszcze nie upłynął ,więc po terminie się w biurze pojawie.

Ale jest tak jak piszesz ,że szczypią po trochu z wypłatami.Trzeba się upominać o swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj