Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szmagiel84    0

Witam, jestem nowy na tym forum więc mogę popełniać jakieś błędy techniczne za co z góry przepraszam. Załorzyłem ten temat, ponieważ po wstępnym przeglądzie już istniejących nie znalazłem odpowiedzi na przyczynę usterki którą mam agrotronie 150. Mianowicie nie wyłącza się przedni napęd, sprawdziłem połączenia elektryczne i stwierdziłem, że włącznik jest ok, przekaźnik prądu też, została mi chyba jeszcze tylko cewka do sprawdzenia, ale nie ma pojęcia gdzie ona się znajduje i o to właśnie chcę zapytać urzytkowników AF. A może ktoś miał już podobną usterkę i przyczyna tkwi gdzie indziej. Z tego co wiem, to mechnizm działa w ten sposób, że sewka otwiera elektrozawór, który puszcza ciśnienie na sprzęgło i wtedy rozłącza sie napęd a gdy nia ma ciśnienia na sprzęgle to napęd jest załączony.

 

Prosę o aktywny udział w dyskusji i z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmagiel84    0

Dzięki, już zlokalizowałem tą cewkę, u mnie jest z prawej strony ciągnika obok filtrów hydrauliki. Cewka jest dobra (cyka przy załączaniu) więc problem tkwi w czymś innym. Nie wiesz może czy zawór który uruchamia cewka może być uszkodzony pomimo tego że słychać jego cykanie przy załączaniu? A może jest problem ze sprzęgłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli napięcie jest na cewce to napęd nadal jest załączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aruna11    0

witam mam ten sam broblem nie wylancz mi sie przedni naped i nie moge zlokalizowac tej cewki model ciagnika agrotron 150 2008 rok pilne prosze o pomoc

 

i czy darady to jakos rozlaczyc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Cewka jest przy filtrze ssącym hydrauliki, spróbuj podać na nią napięcie dodatkowym przewodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmagiel84    0

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, ale niestety problem okazał się poważniejszy i bez pomocy fachowca się nie obyło. Po rozpołowieniu ciągnika okazało się, że uszkodzone jest sprzęgło wielotarczowe załączające przedni napęd (swoją drogą było naprawiane na gwarancji i zostało niewłaściwie złożone). Tarczki były w porządku, musiałem wymienić tłok od sprzęgła. Przy okazji wyregulowaliśmy luzy na sprzęgłach wielotarczowych od półbiegów.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Łukasz221
      Witam. Miałby ktoś może oznaczenia gałki rewersu i biegów od Deutz-Fahr DX 4.30? Chodzi mi o te na samej górze, ponieważ moje sie starły. Mogą być też całe gałki, proszę o link w komentarzu lub wiadomość priv
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj