macko25

Ile wchodzi kg czynnika chłodzącego do MF????

Polecane posty

macko25    27

Posiadam ciągnik MF 6290 i chciałbym napełnić klimatyzacje i byłem w serwisie samochodowym tzn u mechaników i mi nie napełnili bo trzeba wiedzieć ile wchodzi kg czynnika chłodzącego czy ktoś wie na ten temat???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poszukaj innego warsztatu. Jak ktoś się zna na napełnianiu to ci napełni i bez tego. Poprostu do odpowiedniego ciśnienia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

pytałem się wszędzie i nie da rady żeby było wiadomo ile klima ma metrów trześciennych tzn pojemników chłodnica węże itd. to wtedy wiadomo ile napełnić kg gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Człowieku :D u jakich Ty mechaników byłeś? :o


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie u jakich mechaników tylko dobrze pisze, do traktorów koparek kombajnów trzeba mieć specjalną baze danych do kupienia za spore pieniądze, a pchanie czynnika na pałę kończy się tym że gdy nabije się zbyt dużo i kompresor spręży gaz do zbyt dużego ciśnienia zawór bezpieczeństwa otwiera się i cały czynnik z olejem uchodzi w powietrze.

Można nabić do ciśnienia do 7 bar na lp i powinno być dobrze, niekiedy dobijaliśmy cyklicznie po 200g ale to długo schodzi, i jest zabawa z olejem bo do 200g idzie kilka kropel niedokładna ilość.

Jaki to mf , podpowiem że do nowych idzie tyle co do samochodów przed 2000r czyli ok 800g , do starych mf o ile pamiętam do 1200-1400g, jutro mogę się dowiedzieć dokładnie ale muszę znać model i rok traktoru.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi do Case MX 150 wchodzi 1950 g, i podobnie do kombajnu NH TC rocznego. A w ciągnikach nowych NH jakieś 900 g.

Dane mam z serwisu i tam radził bym zadzwonić.

Oleju wlał mi 50 g a było 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja już napełniłem własnie się dowiedziałem gdzieś tu na forum agrofoto i ktoś mi napisał i do mojego MF wchodzi od 1700-1900gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Byłem na nabijaniu maszyną texa i mieli tam baze wszystkich ciągników. Mf 6255 1550gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

mam ten sam problem ile wchodzi do deutz fahr agrotron 115mk3 z 2002r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymong1234    37

Witam. Mam podobny problem w Case Magnum 7130. Nie mam pojęcia ile tam wchodzi czynnika. Nabiliśmy do niego jakieś 800g i dalej nie działa. Układ szczelny, nowy osuszacz, sprężarka po regeneracji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam. Mam podobny problem w Case Magnum 7130. Nie mam pojęcia ile tam wchodzi czynnika. Nabiliśmy do niego jakieś 800g i dalej nie działa. Układ szczelny, nowy osuszacz, sprężarka po regeneracji.

 

Przy 800gr nie mas szans ruszyć, musi być 1800 lub 2038gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

panowie a moze ktos wie ile czynnika i ile oleju wchodzi do klimy w MF 6475 ? czy trzeba dzwonic do serwisu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj