Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Brus87

Brus87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 17:28

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Mam 3ha łąki, chcę ją przekształcić i zasiać jakieś zboże np.: rzepak
Co muszę zrobić by przygotować ziemię pod zasiew?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Dzisiaj, 01:30
  •  

#2 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 29 lipiec 2012 - 17:46

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny a co to jest grónt i zborze? i nie znam jeszcze slowa "zasiem".i co znaczy 3h, czy chodzi o 3 godziny? mozesz Kolego wyjasnic te pojecia? byloby latwiej Ci pomoc...

Edytowany przez dexterek, 29 lipiec 2012 - 17:51.

Piszę po polsku!

#3 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 18:31

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Jak już się kogoś czepiasz to używaj polskich znaków.

Co do łąki to 1.roundap , 2.talerzówka , 3.orka
Tylko się upewnij , że masz : trawy na gruntach ornych a nie TUZ - bo się ARiMR czepi

Edytowany przez strzechu, 29 lipiec 2012 - 18:31.

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 18:37

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Kolego, uścislij czy chodzi Ci o łąkę na gruntach mineralnych, czy też o łąkę niską tzn. na torfach w miejscach po zalewowych, z bardzo wysoką wodą gruntową. Jeżeli o taka łąkę Ci biega, to zapomnij o jej przekształceniu, torf bardzo szybko ulega bezpowrotnie degradacji, tracąc swoja produktywność. W suchy rok tam wjedziesz, ale wystarczy 2 tygodnie deszczu i do wyboru pozostaje wodolot. Natomiast jeżeli na glebach mineralnych to wystarczy poszukać, jest tego .......

Edytowany przez agromatik, 29 lipiec 2012 - 18:38.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 20:09

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny przyłączam się do pytania

#6 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 10 sierpień 2012 - 10:41

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny ja też bym chciał wiedzieć jak najlepiej przeobrazić łąkę w pole , jak i jakimi maszynami

#7 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 11:17

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Kupiłem kiedyś łąkę od kolesia co próbował siać na niej rzepak. Nawet go nie zebrał bo nie było co. Łąka w terenach podmokłych, w ubiegłym roku koszenie trawy okazało się niemożliwe, wody po kostki.

#8 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:46

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny witam czy miał ktos z was do czynienia z siewem rzepaku badz kukurydzy na glebach murszowych (łakowych) słyszałem ze moze to byc całkiem dobry pomysł, jak wiadomo z dostepnoscia wody nie ma problemu na takich terenach dobry dren i powinno wypalic. Prosze o podzieleniem sie doswiadczeniami polowymi w praktyce

#9 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:13

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Odradzam. Rzepak może wygnić z powodu dużej ilości wody. Choroby grzybowe bardzo kochają torfowiska, więc z fungicydami będziesz musiał często latać. A co do kukurydzy niezły pomysł, bo wiadomo czym więcej wody tym wyższy plon. ALE co ze zbiorem kukurydzy? Jesienią pada tak jak teraz co drugi dzień. na łąkach zaraz kombajn Ci się utopi już nie wspomnę o ciągniku i przyczepie z ziarnem. Osobiście polecam zasiać zboże (owies lub jęczmień). Siej owies w bloto będziesz zbierał złoto.... Coś w tym jest:)
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#10 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 20:04

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Mnie też czeka kilka hektarów. Pierwsze to wykoszę kosiarką bijakową i orka (może przed zastosować wapno?). Wiosną planowany siew jęczmienia. Przed pewnie oprysk dursbanem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share luka84

luka84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:05

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Kolego jeśli chcesz przekształcić łąkę w pole, to radze zrobić tak najpierw musisz łąkę opryskać srodkem chwastobójczym do tego polecam randap, przy czym musisz odczekać aż trawa zacznie podumierać. następnie musisz wyruszyć na lakę tzw. glebogryzarko ten zabieg spowoduje ze nie będziesz miał tzw. kęp na polu następnie pług, włóka aby wyrównać ewentualne dołki. przed zasiewem radze tez zasilić pole nawozami. Powodzenia :)

#12 Share wojtek8045

wojtek8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 14:12

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Witam

Mam do przerobienia ok 1h łąki w pole nie wiem co było by lepsze na polu nie będzie nic siane

mam do wyboru albo glebogryzarkę albo pług

co waszym zdaniem będzie lepsze ??

z czym glebogryzarka da rade a z czym nie?? wolałbym nią to zrobić bo jest równiej ale nie wiem czy nie szkoda jej ??

#13 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 19 grudzień 2012 - 14:16

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#14 Share wiedzminatorzyca

wiedzminatorzyca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 luty 2014 - 14:18

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Witam

z góry dodam że jestem nowy na tym forum jak i nowym w temacie rolnictwa. Bardzo sie nie znam odziedziczyłem po teściu maszyny i 12 ha pola z którym coś bym chciał zrobić.

Ziemia jest klasy 2 miejscami 3 porośnięta różnym badziejstwem począwszy od traw skończywszy na drzewach na skajach. Od zeszłego lata wycinam to wszystko ile mogę i doszedłem prawie do końca w wycince grubszych krzaków.

w zeszłym roku posiałem 0,5 Ha żyta ozime żeby uzyskać ziarno na zasiew na całym polu (tak mi polecił teść i kilku znajomych) słyszałem już że na życie sie nie zrobi interesu ale jakoś małymi krokami chciałbym rozpocząć rolnictwo :)

tak wiec jak zacząć z takim polem ? opryskać to czymś czy można odrazu glebogryzarką wjeżdżać a potem orać ?

sprzęt jaki posiadam:

ciągnik c360
glebogryzarka
opryskiwacz
brony
pług 2 skibowy
"drapak"

z góry dzięki za pomoc i mam nadzieje że nie zostanę wyśmiany za podejście do tematu bez przygotowania technicznego :)

#15 Share karino25

karino25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 08:20

Panowie czy moge opryskac łąkę randapem juz teraz?(chce ją zlikwidowac). chodzi  mi o przymrozki jakie wystepuja jeszcze nocami(centralna Polska). i czy oprysk juz zadziala?

#16 Share micro1

micro1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:21

żeby dostać punkty za ziemię, to muszę  posiadać tytuł własności lub dzierżawy użytków rolnych przed złożeniem wniosku? 

#17 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 12:43

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Jakie punkty?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#18 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 18:14

Witam. Mam do likwidacji uprawę koniczyny(właściwie większość już w niej trawy jest) i niestety będę ją musiał zaorać dopiero na wiosnę. Co polecili byście żebym zasiał na tym polu. Chodzi mi raczej o zboże, kiszonki pod dostatkiem mam. Gleba III-IV klasa. Dodam że w 2018 planuję tam wsiać lucernę.

#19 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 22:03

jeśli nie jest zakwaszona to mozesz siać co chcesz ,motylkowe tym bardziej sprzyjają plonom w pierwszym roku ,

co do całości tematu  dużo dziwnych rzeczy sie dowiedziałem ,szczególnie stosowanie rondapu :lol: ,nie raz likwidowałem łąki i wystarczylo po skoszeniu dobrym pługiem zaorac ,bez jakis talerzówek (co nie znaczy że to złe) i siew po uprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 13:37

Jak łąkę przeobrazic w grunt rolny Bardziej chodzi mi o wiosenną orkę, czy ona nie bedzie przeszkadzała