Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dylemat...

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 11:52

Dylemat... Witam wszystkich forumowiczów ! Od dłuższego czasu czytam wypowiedzi użytkowników na temat ciągników, lecz oficjalnie jest to mój pierwszy post, dlatego jeszcze raz witam serdecznie ;) Chciałbym uzyskać od Was jakąś poradę na temat kupna ciągnika używanego w okolicach 15 000- 30 000 zł. Mój dylemat polega na tym że sam nie jestem asem w dziedzinie traktorów, oraz teren w jakim mieszkam nie jest łatwy dla zwykłego ciągnika z tylnim napędem...Gospodarstwo posiada 3 ha i znajduje się na dość górzystym terenie (Małopolska, okolice Stary Sącz). Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna jednak nie jest to łatwe gdyż w moich warunkach zostaje tylko ciągnik 4x4. I tu moje pytanie. Jaki ciągnik polecalibyście w tej cenie ? Zetor, JD, MF ? Dodam że ciągnik głownie służyłby do wyciągania drewna (nie typowa zrywka, lecz wożenie drewna i ewentualnie lekkie podciąganie), sianokosów i prac polowych. Dodam że kolosy typu 70 km i w górę odpadają bo jak na 3 ha to chyba zbyt przesadnie. Miałem okazję kupić c330 ale zrezygnowałem ze względu na to iż mam obawy jak ten ciągnik da rady w moim terenie. U mnie wszystko trzeba wyciągać w górę, więc odszedłem od typowych trzydziestek i szukam 4x4. Z góry mówię że myślę tylko o ciągniku z oryginalnym napędem , bo słyszałem że z dorabianymi różnie bywa. Z góry dziękuje za wszelkie porady ;) (btw. proszę moderatora by nie zamykał tematu tylko dlatego że na forum jest 1000 podobnych ;) )

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dylemat... Dzisiaj, 05:11
  •  

#2 Share kapol

kapol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 12:33

Dylemat... Ja bym na twoim miejscu celował w jakiegoś ZETORa 5245 lub 6245 ;)

#3 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 12:53

Dylemat... Ja bym sie poważnie zastanowił nad ciągnikiem 4x4 za 30 tyś na 3 ha. Kiedy on na siebie zarobi??

#4 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:02

Dylemat... Gdybyś czytał uważnie zauważył byś że ten ciągnik nie będzie pracował tylko na tych 3ha

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#5 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:56

Dylemat...

Ja bym sie poważnie zastanowił nad ciągnikiem 4x4 za 30 tyś na 3 ha. Kiedy on na siebie zarobi??

Sugerujesz że mam kupić coś tańszego (np.c330 za 15 000zł) niż inwestować w coś lepszego ? Tak. Może i kupiłbym c330 ale gdybym mieszkał na równinach ;) Jakieś 2 lata temu pracowały u mnie Zetory 7245 przy zrywce drzewa i byłem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności. Pomimo lekko mokrego podłoża pracowały bez zastrzeżeń. Nieraz widzę jak sąsiad siecze trawę na polu o niebo lepszym nachyleniu niż moje, swoją c360 i nieźle się kopie. Może to trochę naciągnięte porównanie do c360 , ale jakoś mnie Ursusy nie przekonują. Co do zarabiania na siebie ciągnika to będę sprzedawał swoje drewno i zawsze coś zarobi. Chyba że za (do) 20 000 da się kupić coś co w górach spisze się dobrze ?

Kapol: Też myślałem o tych Zetorkach. 5245 byłby w sam raz. Niezbyt duży i zgrabny, tylko jak patrzę po cenach to odstraszają ;)

A z własnego doświadczenia (nie mówiąc tu o 4x4) jaki ciągnik (patrząc na cenę do 25 000) radzi sobie dobrze w górach ? W grę wchodzi jazda tylko na suchu i po trawie. ;) Zetor 5011 ?

Edytowany przez Agostino, 29 lipiec 2012 - 14:07.

#6 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:21

Dylemat...

Sugerujesz że mam kupić coś tańszego (np.c330 za 15 000zł) niż inwestować w coś lepszego ? Tak. Może i kupiłbym c330 ale gdybym mieszkał na równinach ;) Jakieś 2 lata temu pracowały u mnie Zetory 7245 przy zrywce drzewa i byłem pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności. Pomimo lekko mokrego podłoża pracowały bez zastrzeżeń. Nieraz widzę jak sąsiad siecze trawę na polu o niebo lepszym nachyleniu niż moje, swoją c360 i nieźle się kopie. Może to trochę naciągnięte porównanie do c360 , ale jakoś mnie Ursusy nie przekonują. Co do zarabiania na siebie ciągnika to będę sprzedawał swoje drewno i zawsze coś zarobi. Chyba że za (do) 20 000 da się kupić coś co w górach spisze się dobrze ?

Kapol: Też myślałem o tych Zetorkach. 5245 byłby w sam raz. Niezbyt duży i zgrabny, tylko jak patrzę po cenach to odstraszają ;)

A z własnego doświadczenia (nie mówiąc tu o 4x4) jaki ciągnik (patrząc na cenę do 25 000) radzi sobie dobrze w górach ? W grę wchodzi jazda tylko na suchu i po trawie. ;) Zetor 5011 ?

Ja mieszkam w górach, mam c 330 i c 360 i nie narzekam. Fakt, że gdyby był jakiś zetorek czy ursus z 4x4 to bym nie pogardził :D , zawsze to na więcej można sobie pozwolić. Z kolei w okolicy goście którzy pracują w lesie to mają MTZ' y i są nie do zajechania. Kupują nawet takie stare mtz'y i też zasuwają w las. A Mtz'a kupisz za jakieś 20 tys. A w górach zawsze moc się przyda, szczególnie zimą w jakieś wypady w las czy poprostu odśnieżanie ;)

Edytowany przez Mrmagyster, 29 lipiec 2012 - 14:25.

welcome :D

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 lipiec 2012 - 14:32

Dylemat... Za 30 tys ciężko znaleźć 5245 ale warto poszukać. Bardzo dobry i sprytny traktorek chociaż rzadko spotykany. Ewentualnie 7045 lub 6045 tych jest więcej , są trochę mocniejsze i starsze no i raczej tańsze

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8 Share kapol

kapol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 15:04

Dylemat... Ja bym jednak dołożył do tego zetora 5245 jest w nim duża wygodna kabina wspomaganie kierownicy ( czego w starszych modelach nie znajdziesz ) jest jednak kilka ulepszeń :)

#9 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 10:35

Dylemat... Dziś oglądałem Massey Ferguson 254 4x4 w cenie 32 000 zł. Maszyna dosyc zadbana z wspomaganiem i przede wszystkim napędem. Co powiecie o tej wersji traktorów ? Silniczek ładnie tyrka ;) Minus jaki zauważyłem to opony. Na moje oko oponki w granicach 40-50 %, może mniej. Co sądzicie ? Niedługo obejrzę parę innych i też dam znac co wypatrzyłem. Ciągnik do sciągania drzewa w sam raz, coś jak Zetorki wyzej wymienione. Tylko czy w tej cenie nie opłaca się kupic Zetora ?

#10 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:56

Dylemat... Za 32 000zł to już kupisz zetora 5245 z kabinką i ogumieniem jako takim. MF'a sobie cenią, wiadomo nie spali on tyle co zetor http://allegro.pl/ze...2515549679.html :)
welcome :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 15:49

Dylemat... No przyznam że Zetor ze zdjęcia w bardzo dobrym stanie. Problem z dostępnością i ewentualnym przywozem. Zobaczymy jak się sprawy rozwiną ;)

#12 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 16:18

Dylemat... Blachą się nie jeździ. Ciągnik jak będzie pracował w lesie to niema szans żeby się nie poharatał itp. Jedną z najważniejszych rzeczy są opony, dobre i trwałe. Ja proponuje coś takiego http://otomoto.pl/ro...-a-A198444.html
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#13 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 19:54

Dylemat... Jak ciągnik jest kompletny, na chodzie, z dobrym ogumieniem to warto się przyjrzeć. Uwierz, w moich warunkach to co napisałeś wyżej to priorytet ;) Model który zapodałeś ma 55 km co mi odpowiada. Cena jest przystępna. A jak spalanie i wspomaganie u tych LTZ ?

Edytowany przez razor275, 30 lipiec 2012 - 20:19.
Cytowanie poprzedniego posta

#14 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:05

Dylemat... Z tego co czytałem na forum jest umiarkowano awaryjny ale tez łatwy w naprawie.
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

#15 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:10

Dylemat... Przemyślę to. Może znajdę gdzieś coś podobnego w moich okolicach. Do świętokrzyskiego jednak kawałek drogi ;)

#16 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:25

Dylemat... W takim razie ja bym zaproponował jakieś starsze renault np model 751-4 Sam taki posiadam i nie moge złego słowa powiedzieć. a pola mam na polderach wiecznie podmokłych to nie ma siły żeby go zatopić więc myślę że byłby w sam raz.

#17 Share Maniek1049

Maniek1049

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Elektryka i mechanika

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:53

Dylemat... Kolego a może jednak coś spod znaku U-R-S-U-S np. 904? Dobre są też DF te starsze modele

#18 Share Agostino

Agostino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 09:42

Dylemat...

W takim razie ja bym zaproponował jakieś starsze renault np model 751-4

Dziękuje za poradę. Owszem ciągnik bardzo dobry w teren, jest moc i stabilność. Problem w tym że w moje warunki chyba zbyt za duży. Celuję w 50-60 KM, 2,5-3 t wagi. Na moje warunki większego nie trzeba. Jak będzie sprytny, z napędem i dobrym ogumieniem to te 60-50 KM bez problemu da radę ;) A przy zrywce nie będzie katowany bo niema takiej potrzeby.

Kolego a może jednak coś spod znaku U-R-S-U-S np. 904?

Tak jak wyżej ;) Na moje warunki lekko przesadny.

W czwartek jak coś wypatrzę to dam znać .

Edytowany przez Agostino, 31 lipiec 2012 - 09:46.

#19 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:46

Dylemat... A może coś poszukać z starszych zetorów ? typu 5745 , albo kupic raz a dobrze tak jak koledzy mówią zetora 5245 :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 03 sierpień 2012 - 21:13

Dylemat... To ja może zaproponuje Ursusa C385A - to samo co zwykła osiemdziesiątka tylko ma przedni napęd wg. bardzo fajna maszynka
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Dodaj odpowiedź