maciek

zbiór ziarna kukurydzy

Polecane posty

maciek    29

Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kosze 514 z 4 rzędową przystawka przesłony z blachy na bęben ,klepiska niewymieniam opuszczam prawie do końca .Jezeli jest dobra przystawka to wydajność prawie jak w zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Posiadam kombajn Fortschritt E 512 mam do niego przystawkę FKA i to ona stawia największe wyzwanie dla kombajnu dwa pierwsze lata troszkę się męczyliśmy a gdy już ją troszkę dopracowaliśmy to idzie jak miód. W kombajnie mam zamontowany zwalniacz, klepisko do kuku, blachy na wytrząsacze, blachy na młocarnie no i podstawa to sita. Rocznie obkaszam od 20 do 30ha kukurydzy w każdym razie sprzątnięte przed pierwszym śniegiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DURAS    0

Ja mam 514 z przystawka mfka 4 rzedowa z docinaczem .Zakładam zaślepki na beben ,przesłony na wytrzasacze klepisko do kukurydzy no i sito dolne.Wydajność około 7-8 ton na godzine.W tym roku skosiłem 56 ha kombajn bez awarii,przystawka głównie wymiana łańcuchow napedowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie przeslony na wytrzasacze zakladacie bo mi w tym roku powyrywalo na poczatku klawisza siatki .ja tez mam przystawke FKA to meczarnia nia kosic bez docinaczy na walki nawija jak tylko troszke wilgotna lodyga na nastepny sezon zaloze inaczej te noze oczyszczajace bo jak kosilem bez jednego to prawie nic nienawijalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DURAS    0

Miałem ten sam problem co Ty. Naj lepiej z blachy około 1 mm zrobić z tego drabinke. Przykrecasz na śruby 8 nakrętki samokontrujące

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas 512 obkaszał prawie 200 ha kukurydzy... było co robić ale walczył dzielnie...no i przystosowywaliśmy tak : Blachy na bęben ,klepisko do kukurydzy zostało założone no i sito dolne....u nas kosił dwa lata.i skosił chyba szybciej ten areał od bizona Bs... a dlaczego? bo się po prostu nie psuł.tylko sie go smarowało i kosił ;] przy niskim spalaniu w porównaniu do obecnego kombajnu który pali 30 L i wiecej ...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wujek kosi Forszajem 514 z przystawka od Bizona, przerobił ja i kukurydza elegancko wymlocona


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej191    0

Panowie nabyłem forschtritta e 516 b silnik liaz 300km mam zamiar kosić nim qq ale nie wiem jaką przystawkę kupić doradzcie coś co pasuje bez przerabiania mocowań. qq nie mam duzo jakieś 50 ha. Zawsze kolega mi kosił ale chciałem kosić wtedy kiedy ja chcę a nie kiedy kombajn chcę przyjechac bo nieraz z wilgocią jaja wychodziły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Jak miałem 516 to kupiłem do niego przystawkę OROS 6013 SA. 6 rzędów z docinaczem. Pasowała wszystko idealnie do kombajnu, na gardzieli wymieniałem tylko tą ruchomą blachę co jest na dole pomiędzy gardzielą a hederem. Na uchwyty wszystko cacy pasowało tylko podłączyć wałki napędowe z obu stron. Dodatkowo miałem klepisko, zwalniacz obrotów, blachy na bęben i wytrząsacze a co do sit to trochę sam kombinowałem bo jak kosiłem to miałem strasznie mokrą i żaluzjowe nie zdawało egzaminu więc dorobiłem sobie sam sito kieszeniowe z blach od.... starej młocarni do młucenia po snopowiązałce. Przystawka była w super stanie tylko kombajn już był mocno wyjechany. Przystawkę z całym osprzętem sprzedałem za 18 tyś a teraz chodzi 514 z Orosem 4 rzędowym. Rok temu była okazja kupić przystawkę z rozdrabniaczem HSA w dobrych pieniądzach ale się spóźniłem, stan był igła i pieniądze dobre ale poszła od ręki. Jak coś to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej191    0

Kolego Leszek, wybór padł na przystawkę geringhoff pc 600. Z klepiska planuje druty wyciąć a do zboża kupić nowe no i oczywiście blachy na bęben. Niewiem tylko czy ten zwalniacz obrotów jest konieczny? No i co z osłonami na wytrząsacze czy też muszą być? Co do sit to planuje coś podpatrzeć z nowszych zachodnich rozwiązań, niedaleko mam firme, która dorabi mi takie sita. Silnik mam liaza 300 km więc raczej poradzi sobie z tąprzystawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

W klepisku zbożowym druty są cieńsze niż w kukurydzianym.

Co do sit to ja w class-ie wyciągam dolne i młócę tylko na górnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1
A jaką przystawkę polecacie do E524 ? 4 czy 5 rzedowa ? Czy da rade z 5 rzedowa z docinaczem ?

a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj