Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 13:15

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Wie ktoś jak prawidłowo sie ustawia kierownice w koszu sitowym? Bo co bizon to inne ustawienie a nikt tak naprawde nie wie jak je ustawić. Na prosty chłopski rozum górna strumiennica reguluje punkt strumienia na górne sito a dolna reguluje podział między dolnym a górym tylko jak to zrobić prawidłowo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Dzisiaj, 17:50
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 21:25

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Górna na full do góry aby podrzucało materiał, a dolna tak na 50-70% do góry, im cięższe ziarno i więcej syfu bardziej do góry.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 16:58

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Wielkie dzięki. Ale doszedłeś do tego sam czy znalazłeś to w literaturze?

#4 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:56

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie a jak ustawić kierownice wiatru na rzepak bo mam sito rzepakowe wiatr na max skręcony mniejszego się nie da dać a rzepak jest czyściutki i zastanawiam się nad daniem kierownic wiatru w dół zeby mniej wywiewało bo te malutkie nasionka wywiewa

#5 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:50

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Rzepaku nie kosiłem ale kombinowałem z różnymi ustawieniami i moim zdaniem w twoim przypadku pomogło by opuszczenie dolnej strumiennicy. przekierujesz ilość powietrza z górnego sita na dolne. Jeśli kombinacje strumiennicami nie pomogą to spróbuj przysłaniać wentylator tak jak do traw

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 22:35

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie czyli tym niżej ustawie strumienice to będzie mniejszy wiatr na sita ? i czy dać jedną czy dwie strumienice w dół chodzi mi o to zeby tego drobnitkiego rzepaku nie wywiewalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 08:05

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Górna strumiennica reguluję sie ilość powietrza na kaskadzie. A dolną przekierowujesz ilośc powietrza z dolnego na górne sito. Spróbuj opóścić 2 na max w dół i obserwuj co się dzieje

#8 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 06:05

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Panowie fajnie by było jakby się wypowiedziało wiecej osób na ten temat. Ja mam ustawione kierownice tak- górna w połowie a dolna na full do góry. Wczoraj pierwszy raz kosiłem pszenicę na początku leciał syf do zbiornika potem przymknąłem dolne sito i powiększyłem wiatr gdzieś tak na 4,5 i leciało prawie czyste ziarno ale nie raz wpadała słoma 5cm kawałki nie większe. Zastanawiam się czy nie przestawić górnej kierownicy w górę przecież powinno lecieć cały czas czyste ziarno sporadycznie wpadać słoma.

#9 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 08:43

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Z tego co zauważyłem to do zwykłych zbóż górna na maź do góry tak jak kolega wyżej już napisał. Tylko ze musisz mieć dobrą rozpórkę podsiewacza. Musi być miedzy nią a sitem około 8-10cm jeśli bedzie ona prawie leżała na sitach to nie bedzie kaskady i górne sito bedzie przeciążone a tak juz na starcie większość plew i słomy jest już odwiana za kombajn a zostaje do przesiania tylko niedomłoty i ziarno

#10 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 14:20

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Gdzie sa te kierownice czym je sie ustawia?

Edytowany przez Rico39, 06 wrzesień 2013 - 14:21.

#11 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:52

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie Kierownice masz pod sitami. Z kosza sitowego po obus tronach wystają dwie nakrętki motylkowe które się odkręca w celu regulacji kierownic wiatru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 16:20

Ustawienie strumiennic wiatru w bizonie U mnie są na maxa do góry. Chyba to nie jest zbyt dobrze. A jak je ustawic do gryki?

Edytowany przez Rico39, 07 wrzesień 2013 - 16:25.