Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!!

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:09

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! Witam !!! dziś gdy wracałem z pola po wyrywaniu drzew już dojeżdżając do podwórka nagle coś tak metalicznie puknęło i ciągnik zgasł myślałem ze zabrakło ropy ale ropa jest chciałem go odpowietrzyć pąpką ale w pąpce wytworzyło się coś w podobnie podciśnienia to znaczy owszem da się pompować ale gdy ciągnę do góry i puszcze ten popychacz on zaciąga się sam dodołu tak jak by wytworzyło się jakieś podciśnienie na pompce paliwo do wtrysków nie do chodzi chodź słychać po pewnym czasie jak się przelewa w baku próbowałem odpalić go na Plak to znaczy psiknąłem Plaku to filtra powietrza i tu ku mojemu zdziwieniu ciągnik zaskoczył ale od razu zgasł i było słychać znów to metaliczne puknięcie w silniku tak jak by coś się urwało i zahaczało o coś co jest tego przyczyną błagam o pilną pomoc !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! Dzisiaj, 13:34
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:45

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! A tu sami prorocy siedzą i wróżą z fusów hehe. Rozbierz to zobaczysz co sie stało posłuchaj skąd dochodzi to metaliczne pukanie i tam szukaj Njpierw doprowadź układ zasilania do ładu żeby wtrysk podawał bo bez tego to chyba nie znajdziesz tego pukania Może to pompa wtryskowa puka albo zasilająca a może wał na panewce złapało. Wróżenie z niczego bo w sumie niczego nie wiemy.

#3 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:50

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! radze wyczyścić cały układ a potem szukać dalej

#4 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 27 lipiec 2012 - 15:01

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! u mnie w case tez wytwarzalo sie podcisnienie w filtrze a wina byl obluzowany przewod zasilajacy
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#5 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 15:19

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! paliwo do filtrów już dochodzi zaraz pójdę sprawdzać czy już będzie dochodziło do wtrysków a powiedzcie czy macie jakieś propozycje dotyczące tego stukania stukanie dochodzi z okolic bloku silnika ale walem kręci więc wał raczej nie pękł więc co może w takim razie tak stukać ?? stukanie dochodzi w równomiernych odstępach czasowych podczas kręcenia wałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:25

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! może panewka :(

#7 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:38

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! paliwo już dochodzi do wtrysków ale nawet ciągnik malutkiego dymka nie chce puścić

#8 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:24

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! U mnie w c-360 3p stukanie bylo spowodowane wyrobiana tulejka korbowodu
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 29 lipiec 2012 - 20:58

Wygląda jak zapowietrzony POMOCY !!! Albo zawór się urwał, albo sprężyna w zaworze pękła, ale wtedy nie odpaliłby na plaka ;). Może zawisła iglica wtryskiwacza i zamiast rozpylać paliwo wtryskiwacz leje. Jak jest sporo ropy nad tłokiem to może być słychać metaliczny dźwięk przy uderzeniu tłoka - ropa nie jest ściśliwa więc stuka jak o metal. To jedyne co mi teraz przychodzi do głowy ale oczywiście to nie musi być to.