Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-4011 odpalanie na korbę

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 22:42

C-4011 odpalanie na korbę jak się dobrze tłoki ustawią to jest szansa odpalić 360 z korby -bez odprężnika... :D korbe założyłem w celu obrócenia wałem pare razy po postoju zimowym, wiadomo, pompa olejowa przetłoczy olej, paliwowa paliwo, i jak zaczyna puszczać dymka z tłumika wtedy paliłem z aku, tej zimy regenerowałem głowice, odpaliłem go z aku, pochodził chwilke bo bez wody, zgasiłem, i po chwili ot tak z ciekawości pchnąłem go korbą i zapalił (pchnąłem -bo zakręcić korbą się nie da, tylko takie przewalanie tłoków) próbowałem jeszcze później i już się nie udało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-4011 odpalanie na korbę Dzisiaj, 23:29
  •  

#22 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:31

C-4011 odpalanie na korbę Ja osobiście kręcę korba tylko po to aby rozruszać i wprawić w ruch olej po silniku i żeby aku się nie męczyły, a c-330 w lecie na ciepłym silniku to zawsze z korby się paliło bo więcej zabawy jest jeden trzyma odprężnik a drugi kreci i nie ma chu.. we wsi żeby nie odpaliła na korbę

#23 Share olekig

olekig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 14:24

C-4011 odpalanie na korbę

wielkość masy koła zamachowego ma związek z liczba cetanowa paliwa , 50 lat do tyłu paliwo wymagało wielkiej masy koła zamachowego
Znajomy ma zetora k 25 w którym stoczył koło zamachowe o polowe i teraz silnik wkręca sie na obroty szybciej niż u 330

Ojojoj!
Koło zamachowe ma za zadanie przede wszystkim magazynowanie energii. Poza tym ma również zmniejszyć nierównomierność prędkości obrotowej wału (tu można przyjąć, że liczba cetanowa ma jakiś wpływ jego wielkość). Oczywiście jest również wykorzystywane (choć nie musi - n.p. w przekładni hydrokinetycznej) do sprzęgania silnika z dalszymi elementami napędu.
Wielkość koła zależy od:
1) Cyklu pracy silnika.
Silnik dwusuwowy może mieć mniejsze koło niż czterosuwowy o tej samej liczbie i wielkości cylindrów.
2) Ilości cylindrów.
Silnik o mniejszej liczbie cylindrów przy tej samej pojemności będzie musiał mieć większe koło.

Przyczyna leży w sposobie oddawania i pobierania energii przez silnik. Jednocylindrowy silnik 4-suwowy oddaje moć w jednym z czterech cykli przypadających na dwa obroty wału, a pobiera energię w sposób ciągły (opory tarcia, sprężania, wydechu, napęd pomp, alternatora, rozrządu i t.d.) Koło zamachowe musi odebrać część mocy wygenerowanej w cyklu pracy (mniej więcej pół obrotu wału) i oddawać ją przez pozostałe półtora obrotu.
Silnik dwusuwowy oddaje moc w co drugim cyklu, a więc nie ma potrzeby magazynowania tak dużej energii.
To samo dotyczy zmniejszania się koła zamachowego wraz ze wzrostem ilości cylindrów. Silnik 4T o czterech cylindrach ma wał napędzany w każdym półobrocie. Sam wał wraz z układem korbowo-tłokowym ma dużą bezwładność, a potrzeba "przechowywania" energii jest minimalna.

Oczywiście w praktyce zwiększa się czasami masę koła zamachowego by n.p. zwiększyć kulturę pracy silnika lub jak wlamaj1 napisał, aby łatwiej "rozbujać" silnik ręcznie.

Samodzielne zmniejszanie wielkości koła ma jedną zasadniczą wadę - naraża układ korbowo-tłokowy, rozrząd oraz przede wszystkim sprzęgło na znacznie większe obciążenia wynikające z większej nierównomierności prędkości obrotowej czyli szarpanie związane z naturalnym rozkładem momentu silnika spalinowego w czasie.

Edytowany przez olekig, 10 marzec 2014 - 14:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 10 marzec 2014 - 20:29

C-4011 odpalanie na korbę Tak odpalam na korbę mojego zetora 25:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 22:03

C-4011 odpalanie na korbę Koledzy wpiszcie na youtube" Pali na kurblu 3" chłopak odpala na korbe naszego ursusa c 355