Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odrzutnik (napęd)

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qiu

qiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 08:14

Odrzutnik (napęd) witam mam taki problem z odrzutnikiem a dokladnie z Piastą, przez 20 lat chodzilo i bylo dobrze w tamtym roku sie zrypało i trzeba bylo wymieniac całą piaste, ok raz zalozylem pochodzilo dzień, przegrzał sie, wiec trzeba bylo wymieniac znow wszystko, drugi raz zalożyłem i jakoś do końca żniw pociągną, ale w tym roku zrobiło sie to samo łożyska z piasty sie wysypały więć zdarłem podajnik i zabrałem sie robienine tego, kupiłem nową piaste, łożyska i założyłem dziś odpalam kombajn 1min pochodził z włączoną młozarnią i już śmierdzi olej a tam ta piasta gorąca, jak myślicie w czym problem?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kombajn Bizon Super zo56 KLIMATYZACJA

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 55000.00 PLN
  • 07 maj 2017
Bizon z50

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 6700.00 PLN
  • 22 mar 2017
BIZON BS Z110

• 68000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odrzutnik (napęd) Dzisiaj, 13:23
  •  

#2 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2012 - 08:43

Odrzutnik (napęd) Ja wczoraj skończyłem robić to samo. Najwiekszy problem jest w tym żeby wiedziec z jaką siła dokręcić orzyska ślizgowe. Muszą być dokręcone tak w sam raz, nie za mocno nie za słabo.

#3 Share qiu

qiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 09:35

Odrzutnik (napęd) Może łożyska źle zakładam... prawde mówiąć to one za bardzo nie chca wchodzić na tą piaste tylko trzeba siłą nabijać ale inaczej nie wejdą

#4 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2012 - 20:57

Odrzutnik (napęd) Muszą wejść ciasno. Nie dokręcaj na siłe tylko tak żebyś mógł ręką obrócić piastę. Ja dziś na próbe zrobiłem 1,5 ha. Narazie chodzi :)

Edytowany przez karol19920, 27 lipiec 2012 - 20:57.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7994 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:14

Odrzutnik (napęd) Nie jestem pewny ale tam są chyba łożyska kierunkowe. Trzeba je zakładać dobrą stroną bo inaczej będą się grzały.
Coś tak mi się przypomina jak mi zakładali 2 lata temu to patrzyli na znaki czy napisy i jakoś je zakładali.

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:18

Odrzutnik (napęd) w tamtym sezonie na koniec urwał mi się wał na odrzutniku gdzieś w środku bo jak kręce lewą to prawa strona stoi i na odwrót i teraz chce się za to zabrać i mógł by mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak wyjać tą oś na co uważać przy rozkładaniu i składaniu i co przyokazji warto wymienić
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 01 kwiecień 2013 - 20:12.
Dublowanie tematów. Połączone

#7 Share Adrian34966 Adrian34966

Adrian34966
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:58

Odrzutnik (napęd) Przy czym ci to się stało, przy prasie. Jeżeli tak to w jakiej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:03

Odrzutnik (napęd) masz dzial bizon a pytasz czy to prasa :huh: ..............

#9 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:53

Odrzutnik (napęd) jest to kombajn bizon z 056

#10 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:10

Odrzutnik (napęd) Miałem kiedyś podobny przypadek. Demontujesz koła pasowe napędu odrzutnika z lewej strony. Z prawej podajnik kłosowy i koła pasowe na odrzutniku. Wchodzisz do środka kombajnu na "łoże madejowe" odkręcasz blachę albo wszystkie blachy z odrzutnika, luzujesz obejmy osi i próbujesz wyjąć uszkodzoną oś. Warto już przy okazji wymienić łożyska na odrzutniku,młocarni, założyć nowy pas na młocarnie. Sprawdzić kondycję kłów i łożysk oporowych na przekładni napędu młocarni.

#11 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 01:27

Odrzutnik (napęd) trzeba jeszcze wcisnac odpowiedniej grubosci filc bo te co sa w sprzedazy trzeba przerabiac

#12 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:42

Odrzutnik (napęd) kolego chyba wiem o co chodzi, bo na odrzutnok beben oraz ta rolke napinajacy pas mocarni trzeba kupic lozysko ze zwiekszonym luzem bo inaczej lozysko zaczyna sie grzac i wytapia sie smar i chodzi na sucho

najpierw to sprawdz a pozniej czy niemasz garba na osi bo wtedy bedzie cyklicznie sie zatrzymywalo i w rezultacie przegrzewalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 08:52

Odrzutnik (napęd) jesteśmy w trakcie wymiany wału na odrzutniku, trzeba wyważać ten wał, czy jeśli dobrze założy się łożyska to powinno być okej?