Skocz do zawartości

Zdjęcie

SUSZARNIE

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:39

SUSZARNIE witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??
z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SUSZARNIE Dzisiaj, 00:28
  •  

#62 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 13:51

SUSZARNIE Już długo nikt tu nie zaglądał a ja mam kilka pytań do użytkowników suszarń Drzewicza SP-100. Jeśli ktoś posiada takie cudo to niech napisze czy jest zadowolony z takiej suszarni. Ja już zaczynam załatwiać pozwolenia na SP-103 i tak do końca mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś pomoże mi rozwiać moje obawy to z góry wielkie dzięki.

#63 Share Kacper86

Kacper86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 09:40

SUSZARNIE Witam,

Mam pytanie czy ktoś w tym roku zakupił przewoźną suszarnię pedriotti i czy jest zadowolony z zakupu?? Miałem taką 12 tonową ale chciałem wymienić na większa i się jej pozbyłem jakoś przed sezonem. Teraz przywieźli mi z tej samej firmy suszarnie 25 ton ale wykonanie tej suszarni to totalna porażka. Niedomalowane elementy , zacieki i słabsze wykonanie ogólnie tej suszarni. Gdzieś wyczytałem że to teraz podobno w Polsce produkowane i jakość spadła.

Czy macie podobny przypadek??
Czekam na info

#64 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 11 październik 2013 - 20:17

SUSZARNIE W przyszłym roku chcę kupić suszarnie tylko teraz najwazniejsze czym najtaniej sie suszy olejem czy gazem pewnie gazem ale sa z tym wieksze problemy , A czy ma juz ktos palnik na przepracowany olej

#65 Share Kacper86

Kacper86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 14:25

SUSZARNIE

W przyszłym roku chcę kupić suszarnie tylko teraz najwazniejsze czym najtaniej sie suszy olejem czy gazem pewnie gazem ale sa z tym wieksze problemy , A czy ma juz ktos palnik na przepracowany olej

Co do wyboru palnika GAZ/OLEJ to musisz sobie odpowiedzieć tak naprawdę na dwa pytania, ile zamierzasz suszyć i czy chcesz robić usługi mobilne (suszenie w gospodarstwach bo to coraz popularniejsze). Cała procedura z pozwoleniami na postawienie butli oraz zakup parownika i palnika gazowego a również gazu (im więcej zużywasz gazu tym lepsza cena) tak naprawdę opłaca się jeśli zamieżasz suszyć powyżej 2000 tys ton rocznie tak żeby to się zwróciło w miarę normalnym czasie... Jeśli chodzi o koszty opalania to mniej więcej gazem taniej o 30-40 %.

Olej bezproblemowy i wygodny no ale jednak wychodzi drożej opalanie olejem.

PS Jeśli zdecydujesz się na gaz to podejdź do tematu duzo wcześniej bo czytałem gdzieś że to trochę czasu Ci zajmie.

#66 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:33

SUSZARNIE Witam mam do sprzedania 2 suszarnie po 10 ton firmy GT to samo co drzewicz na gas, nowe ślimaki, oraz elektronika, co do ceny suszenia taniej wychodzi gaz, gaz nie jest obięty akcyzą do celów grzewczych wiec spada z niego ponad 50 gr, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:59

SUSZARNIE witam chciałem sie zorientować czy ktoś posiada suszarnie obiegową firmy Riela. jak wam się sprawują te suszarnie i czy lepszym rozwiązaniem będzie suszarnia z napędem z wom ciągnika czy elektryczna. czekam na odpowiedzi.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#68 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:05

SUSZARNIE Koledzy odświeżam temat, jest tu ktoś kto posiada suszarnie firmy riela lub drzewicz?? zastanawiam sie nad zakupem i chciałem sie coś dowiedziec na ich temat

#69 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 10:04

SUSZARNIE

http://allegro.pl/su...4564237609.html

Co sądzicie o tej suszarni?

#70 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 październik 2014 - 18:41

SUSZARNIE

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??
z góry dziękuję

Witam odświeżam pytanie kolegi. Ktoś z użytkowników posiada piec opalany słoma?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share suszarnie

suszarnie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:37

SUSZARNIE

witam wszystkich zajmuje się serwisem i sprzedażą suszarni od 1997 roku co do waszych wypowiedzi mogę dodac tylko tyle ze kukurydze nie powinno się suszyc więcej niż 130 stopni już powietrza które znajduje się w suszarni

Dodaj odpowiedź