Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:42

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? witam mam problem ze swoją owijarką ponieważ podczas owijania bela zostaje ściągana do jednej ze stron owijarki a dokładnie na tą stronę gdzie są łańcuchy i koła zębate, bele owijam nie za szybko dosyć wolno a to nadal sie dzieje . Owijarka jest z Sipmy na szeroką folię . Może miał już ktoś z was taki problem . Napiszcie co sprawdzić trzeba żeby temu zapobiec HELP!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 20:49

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Niewiem jak to możliwe, nigdy tego nie miałem
Ale przypuszczam że może jest nie równo ustawiona i może się zsuwać. Naciąg folii masz chyba odpowiedni i to nie powinno być związane z folią wogóle. najprawdopodobniej może być nie równy balot i podczas obrotu wg własej osi zsuwa się na stroę gdzie ma mniejszą średnicę. Wogóle dziwny przypadek ale wszystko możliwe

#3 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:19

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Ja tak mam jak belka jest troche krzywa z jednej strony albo dobrze nie zbita
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share ursus4514PRO

ursus4514PRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:58

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Musisz ustawić równo owijarkę najlepiej na jakiś deseczkach lub coś w tym stylu u mnie też były w tym roku takie problemy i trzeba było belkę napychać ale potem wszystko się równo ustawiło i mało kiedy była potrzeba napychania

Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 09:48

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? a kółka, które właśnie są od tego aby ograniczyć zsuwanie się beli masz założone??? U mnie one zapobiegają nadmiernemu zsuwaniu się beli, niezależnie od jej kształtu.

#6 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 09:57

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Bele są zawsze równe i ubitę bo robię u siebie a owijarka stoi na dosyć równym placy nawet jak na betonie stała to się to działo a kółka zabezpieczjące nic nie dają bo bela z taką siłą napiera że asz o felge dotyka i rozdziera folię a opony nabite powietrzem są odpowiednio. Nie wiem co to może być?????? :)

#7 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 10:16

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Też tak miałem. Jak beli nie ustawi się idealnie na środku i szybko owija to zawsze się zsunie. Siła odśrodkowa
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#8 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 10:47

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? widziałem jak inni owijają to ja wolniej nawet jeszcze owijam i bele stawiam przy tym drugim kółku to pod koniec 5 obrotów dopieru dochodzi do drugiego kółka .

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:51

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Wiesz co jest nie tak:
1.bele są za lekkie jak jak robiłem u3512 to tak się zdarzało, albo
2. bela z jednej strony jest bardziej napełniona masą niż z drugiej (traci kształt i z jednej strony jest lżejsza), albo
3. belki stały zbyt długo na słońcu i wierzchnia warstwa wyschła i dostaja poślizgu,albo
4. za mocno naciągasz folie- ale podejżewam że tak u mnie akurat bylo bo maja METAL-FACH miala wadę fabryczną

Wszystkie punkty wymienione przez mnie moga przyczynic się do tego a w 3+2 dochodzi do tego owijanie się foli w jednym miejscu- wszystko przeszłem na swojej "skórze"

Napisz jakim sprzętem robisz sianokiszonke! Najlepiej zrób fote owiniętej beli sianokiszonki (najlepiej w miare blisko, podejżewam punkty 1 i 4- tylko nie wybieraj najlepszej żeby się pochwalić że wszystko robisz ok. wiele widzialem w galeri i u siebie i to co niektórzy dodaja to chyba pół dnia chodzą i szukają aby zrobić wręcz idealne foto

Jest super sposób na nierówne belki jest nim chwytak do bel on naprostuje najgorszą belkę :) . Też podejrzałem sposób zwożenia belek na YT- poprostu jak masz chwytak i układasz bele na przyczepie to kładź je pionowo- unikniesz deformacji podczas transportu
Pozdro dla tego u kogo na YT widziałem ten sposób układania :)

#10 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:28

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Bele robię Sipmą i Zetorem 7245 Fotki nie mogę zrobić bo cyfrówkę mam w naprawie :) a bele na polu zbieram dwoma widłami nie chwytakiem , przyczyną może być to że bele w tym roku robiłem bardo suchę a we wcześniejszych latach były mokrzejsze :) ??? Jeszcze sprawdze tę naciągnięcie folii bo belki to nie mają chyba z tym nic wspólnego .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 13:31

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? A czym owijasz (jaki ciągnik?) Po fotce bym widzial czy to wina beli czy naciągnięcia foli

#12 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:26

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? miałem w tym roku kilka nie udanych bel potrawu i owijały się normalnie nie zsuwały się też mam owijarkę sipmy siano też owijałem i owijało się dobrze

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:37

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Zobacz czy walce w owijarce są równoległe. Może coś się wygięło. Byłem przy owijaniu bel gdzie owijarka była ustawiona na pochyłości i to nie miało znaczenia. Bela się nie zsuwała.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 15:20

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Owijam Ursusem 3512. Sprawdzę jeszcze zbieżność walców w owijarcę :)

#15 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 16:42

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Często jak owijam bal przemieszcza się z jednej strony na drugą, i muszę powoli owijać. Bele nie są idealne bo owijane sznurkiem, no i nie zawsze idealnie okrągłe, niekiedy jedna strona jest troszkę większa od drugiej. U mnie owijanie 20 bali trwa około 1,5h. Co zrobić żeby tego uniknąć?

Edytowany przez FajnyMarcus, 26 lipiec 2012 - 16:43.

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 16:43

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? sam sobie odpowiedziałeś, bela krzywa to i owija sie ciężko

#17 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 17:02

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? jak bal będzie prosty i owijarka będzie stała na równym podłożu to nic ci się nie będzie przesuwało.

#18 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 17:21

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? sprawdz zbieznosc wałków... powinny byc równo od sb oddalone przy zebatkach i z drugiej strony ;) u mnie to było i pomogło a jak belujesz suche i lekke bele to nie naciagaj zabardzo folii bo tez moze naciagac ;)

#19 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:28

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? Bela kładzina na owijarce jest często nie idealnie równolegle z wałkami. Bela jest też często zniekształcona. Ja robię w ten sposób że pierwsze 10-12 obr owijam powoli. Po tych obrotach bela się trochę ukształtuje i wtedy gazu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:35

Co zrobić żeby bal nie latał po owijarce? A ile razy belka obraca się zanim owinie pierwszą warstwę? Jeżeli przy owijaniu belki są jajowate to przyczyną jest za mały zgniot. Musisz także belki równo kłaść równolegle względem wałków obracających. Jeśli krzywo położysz (byle jak) to wtedy także nierówno się owinie. Najprawdopodobniej przyczyną są krzywe belki. Musisz je równiej prasować.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.