Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rayan

Rayan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Maszyny Rolnicze
    Uprawy Zbóż
    Uprawy Warzyw

Napisany 19 listopad 2007 - 00:30

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Coraz czesciej spotykamy coraz to lepsze i nowsze maszyny na drogach i polach a najczesciej spotykane są Traktory
JD a kombajny tez JD i CLASS :P Jedenak mozna zufac zagranicznym firmom które oferujom szeroki i duży wybór maszyn NAJLEPSZYCH maszyn które sprawdzają sie bardzo dobrze i Rolnicy Sa znich zadowoleni bo jest stego EFEKT I WYDAJNOŚĆ lepiej miec jednego JOHN DEERE i mniejszy do innych potrzeb. np: na 100h Miec 5 Traktorów starszych Duzo niz JA które nie wyrabiają sie na czas I nie widac ani efektu ani wydajnosci :lol: lepiej zainwestowac i zakupic lepszy sprzet do swoich potrzeb... To jest moje zdanie.... Co wy na to???? napisalem to bo niemoge patrzec na nie których ludzi z moich oklic którzy sie tak meczom i tak samo jest z kombajnami.no wezme tez po uwage ze koszty przewyszają nie których OCZYWISCIE NIE WSZYSTKICH!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Dzisiaj, 12:58
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 01:24

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Mądrze piszesz,tylko niektórych nie stać na takie przemiany :lol:

#3 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 08:10

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Sama prawda , nic odkrywczego, zpaomniałeś o najważniejszym-KASA :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 08:11

Mądrze piszesz,tylko niektórych nie stać na takie przemiany :P

No właśnie nie stać, myslałem sobie o JD bo można się sprężyć i kupić za 111 tyś netto po promocji, ok ale przeglądy JD kosztują majątek do tego spalanie na poziomie zetora, za same przeglądy tego jd była by kasa na remnty mtz lub c385! :) JD po 2,5 tyś mtg koszt przeglądłow 15 tyś :) a części to o zgrozo majątek ksztuje i czy lepsze będą plony bo wyoram JD?
Moze i w dużych ciągnikach ponad 120 km to jest już inny przelicznik i relacja cen poszczególnych marek mniejsza, ale nie wyobrażajcie sobie że ze starych c360 i mtz ludzie wskoczą na JD :lol:

#5 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 20 listopad 2007 - 22:29

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Ja wskoczę :lol:

#6 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 listopad 2007 - 23:20

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach może okaże się uszczypliwy ale podobno u Rayana jest 600 ha, więc jego stać na pewno na nowego JD czy Claasa... dalszy komentarz zbędny.
all rights reserved

#7 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 21:11

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach Kupiłbym wieś!!!
Tylko pieniądze gdzieś :lol:
A tak na powaznie to naprawde niewielu stac na nowego JD i Ferdek07 ma niestety racje w całej rozciąglosci tematu

#8 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 21:17

No właśnie nie stać, myslałem sobie o JD bo można się sprężyć i kupić za 111 tyś netto po promocji, ok ale przeglądy JD kosztują majątek do tego spalanie na poziomie zetora, za same przeglądy tego jd była by kasa na remnty mtz lub c385! ;) JD po 2,5 tyś mtg koszt przeglądłow 15 tyś ;) a części to o zgrozo majątek ksztuje i czy lepsze będą plony bo wyoram JD?
Moze i w dużych ciągnikach ponad 120 km to jest już inny przelicznik i relacja cen poszczególnych marek mniejsza, ale nie wyobrażajcie sobie że ze starych c360 i mtz ludzie wskoczą na JD B)

Mam jd, ma ponad 3000 mth i przegląd do nie go na pewno nie kosztuje 15 tys. chyba zapomniałeś wstawić przecinka!! ;) Może i się pomyliłeś, ale teraz ktoś kto się nie zna wejdzie, przeczyta, uwierzy w to i będzie dalej przekazywał takie głupoty

#9 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 listopad 2007 - 21:21

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach A powiedzcie czy na 130ha 5 ciągników nie jest przesada ? John Deere 6620, Massey Ferguson 3850 , Ursus 1222 , zetor 7340 z turem i MF255 ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#10 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 21:48

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach u mnie teraz jeździ jeden NH tvt, kilka Fendt`ów, kilka Zetor`ków nowych, kombajny też coraz nowsze ale to tylko Class`y 98 i 108
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 16:07

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach mamy na 80ha 4 traktory, dwa z przednimi napędami i dwa mniejsze, i wcale nie za dużo, tylko trzeba mieć co nimi robić, a nie wszedzie jest potrzebny duży traktor, a w przyszłości jest planowany jeszcze kolejny.

#12 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 16:17

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach U mnie aż 1td90 1nh tl100 i 1jd6620 dużo nowego sprzętu nie ?? :/ ;)

#13 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:10

A powiedzcie czy na 130ha 5 ciągników nie jest przesada ? John Deere 6620, Massey Ferguson 3850 , Ursus 1222 , zetor 7340 z turem i MF255 ;/

Ja mam 5 ciągników na 70 ha

#14 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 listopad 2007 - 17:14

Ja mam 5 ciągników na 70 ha

I wszystkimi coś robisz? bo on nie chyba tera sprzedaje Mf255 i kupuje coś z 4x4 pewnie jakiegoś zetorka ;]

MF'a tylko używa do zwożenia bel tom samoładowawczą ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:36

A powiedzcie czy na 130ha 5 ciągników nie jest przesada ? John Deere 6620, Massey Ferguson 3850 , Ursus 1222 , zetor 7340 z turem i MF255 ;/

Znajomy na 200ha ma Zetora 11441, Ursusa 385, Ursusa c360+tur i Ursusa c330
I zawsze się obrabia na czas

#16 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:07

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach u mnie sąsiad ma 3 ciągniki Zetor 9540 ,mf 255 i c-330 na 40h Ale co z tego jeżeli ma 4 córki i niema komu nimi jezdzic a niema nikogo do pomocy wszyscy zajmuja sie swoimi gospodarstwami. zeby chociaż te córki ładne były to bym sie zakrecił koło jakiejs ale niestety

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

#17 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 19:18

I wszystkimi coś robisz? bo on nie chyba tera sprzedaje Mf255 i kupuje coś z 4x4 pewnie jakiegoś zetorka ;]

MF'a tylko używa do zwożenia bel tom samoładowawczą ;]

Tak szczególnie są potrzebne w okresie żniw. Żniwa niekiedy nakładają mi się ze zbiorem cebuli. Jeden ciągnik wozi ziarno, a reszta pracuje przy cebuli. Jeden wykopuje, 2 zbierają, a trzeci jest przy rozładunku. Gdy skończę żniwa to wtedy ten ciągnik potrzebny jest do transportu cebuli z dalej położonych pól. Tak że wszystko idzie sprawnie.
Mój kolega z klasy ma 3 ciągniki, a ziemi ma tylko 1 ha ;)

#18 Share karol0604

karol0604

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, myślistwo

Napisany 09 grudzień 2007 - 16:23

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach ja mam 4 ciagniki(100ha) dwa 4*4(i mysle ze sa niezbedne przy siewie i uprawie) i dwa bez napedu zetorka 7211 i ursusa c-360:):)Jezeli chodzi o przezucanie sie na nowy sprzęt, to mam dobry przyklad niedaleko mnie jest gospodarstwo 500 ha i wczesniej mieli 3 polskie kombajny i nie zdązali z żniwami a teraz posiadają claasa mege 208 i jeszcze maja czas na kawke:P:P(jednak nie liczy si etylko komfort ale rowniez,a przedewszytkim wydajnośc i nie awaryjnośc)

#19 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 09 grudzień 2007 - 16:46

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach fakt coraz wiecej zagranicznych maszyn spotyka sie w naszych gospodarstwach... moim zdaniem dobrze ze rolnicy wymieniaja sprzet na nowszy zagraniczny.
Koszenie biozonem a np claasem rozni sie sam komfort a to tego dochodzi wydajnosc itp...:D:P
Ale i bywaja tacy rolnicy ktorzy zatrzymali sie pare lat temu i teraz juz .....
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 09 grudzień 2007 - 17:02

Coraz Czesciej spotykane Maszyny na drogach i polach u mnie jezdzi 11 polskich 1614 robia na 2,5 tys hekatarów w tym cztery nowe

Dodaj odpowiedź