Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bardzo poważny problem z kombajnem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 17:10

Bardzo poważny problem z kombajnem witam.podczas gdy kosze kombajnem zaczyna mi słabnac i puszczac czarny dym co chwile i nie ma siły kosic dalej....wszyskie rurki odkreciłem i przeczysciłem i nadal to samo...juz nie mam pojecia co sie dzieje....jak jade kombajnem nie pracujac nim z wyłaczona młocarnia to idzie dobrze a jak załacze młocarnie to po chwili juz dzieje sie tak jak wyzej napisałem....kombajnem kosze z rozdrabniaczem,,,,bede wdzieczny za jakas podpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bardzo poważny problem z kombajnem Dzisiaj, 15:36
  •  

#2 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 25 lipiec 2012 - 17:57

Bardzo poważny problem z kombajnem Sprawdz przewód który idzie ze zbiornika do pompy. U mnie był pęknięty i zastąpiłem go wężykiem. Objawy były te same.

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 lipiec 2012 - 17:57

Bardzo poważny problem z kombajnem Zapchane filtry paliwowe?? Syf w zbiorniku paliwa??

#4 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 18:44

Bardzo poważny problem z kombajnem czarny dym oznacza obciążenie , spróbuj bez szarpacza ale najpierw sprawdz to co koledzy pisali wyżej

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 18:48

Bardzo poważny problem z kombajnem Czarny dym oznacza przeciążenie silnika (jak kolega wcześniej napisał) spróbuj bez sieczkarni jeśli nie pomoże to raczej silnik juz do remontu sie kwalifikuje (warto by było sprawdzic ciśnienie kompresji)

#6 Share dziadziac360

dziadziac360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 19:01

Bardzo poważny problem z kombajnem Najlepiej nic nie cudować z układem paliwowym, tylko sprawdzić filtr powietrza!

#7 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 19:12

Bardzo poważny problem z kombajnem moim zdaniem silnik padaka
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 19:20

Bardzo poważny problem z kombajnem raz mialem tak ze w przewodzie od filtr powietrza do kolektora ssacego popekaly te metalowe zwoje , przewod caly sciskalo do srodka dymil strasznie i brakowalo mu mocy . rozumiem ze mlocarnia nie stawia ci oporow i jestes wstanie nia obrucic recznie

#9 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 25 lipiec 2012 - 19:29

Bardzo poważny problem z kombajnem Panowie czarny mocny dym to jest problem z układem powietrza, zapchany albo nie szczelny

#10 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 lipiec 2012 - 09:10

Bardzo poważny problem z kombajnem Napewno nie filtry paliwowe jak pisał ktoś wyżej , bo wtedy by się krztusił i perkotał , nie zbierałby się na obroty i nie byłoby dymu ...

Sprzedałem poprzedniego bizona do sasiedniej wsi i silnik brał trochę olej ciekł , ale szedł dzielnie do przodu , niedawno dowiedziałem się od znajomego terazniejszego własciciela bizona ze pod koniec sezonu przegrzał silnik , gdy ostygł odpalił ale własnie pod obciążeniem też dymi na czarno i nie ma mocy ...

Twój może też został przegrzany ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 10:54

Bardzo poważny problem z kombajnem EEE mi na myśl przychodzi tylko jedno, zbyt mało powietrza, gdyby brakowało paliwa w pewnej chwili zjadł by całe z wężyków i by zgasl, a powietrza ciągnie tylko zbyt malo. Filtr powietrza trzeba rozkręcić na części pierwsze, każdy jedynie czyści papierowy wkład bo po co resztę, w środku filtra są tzw. cyklony, rurki które zawirowują powietrze, one mają mały prześwit i się zapychają syfem, następnie kolektor ssący, nikt tam nie zagląda bo po co, a przez lata zabudowuje się od środka kurzem.
Obok chłodnicy w tej perforowanej blasze jest taki mały zbiorniczek z którego filtr zasysa powietrze, tam niekiedy jest zabite plewami, niekiedy lęgną się tam wróble lub gryzonie.
I jeszcze jedna opcja , to pompka paliwowa, ale bardziej trafne to powietrze.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#12 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 11:52

Bardzo poważny problem z kombajnem pompke wymieniłem na nowa i to samo...zaczynam kosic i z 5o m ujade i zaczyna puszczac czarny dym i z obrotów schodzi...przewod od zbiornika paliwa zastapiłem wezykiem i to samo jest...

#13 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 26 lipiec 2012 - 16:30

Bardzo poważny problem z kombajnem sprawdź to powietrze bo widzę że uparłeś sie na to paliwo jak szczerbaty na suchary

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 20:32

Bardzo poważny problem z kombajnem filtry sprawdzone i czyste sa:)wywaliłem cała rurke co ze zbiornika idzie i jest narazie okej....tzn pokoiłem z 30 min i przyszła ulewa i postoj mamy..ale jak przez te 30 min to dobrze szedł:) zobaczymy jak dalej