MariuszG

Opinie o Zetorach 7340/7341

Polecane posty

Gość   
Gość

słuchaj wizualnie widać że ktoś o niego dbał a to też sie liczy, na jego plus że ma wałek 1000 obrotów, do kosiarki by było dobrze obciążniki też na plus ale co do przebiegu to nie chce mi się wierzyć bo te oponki z przodu troche wyterane, chyba że dożo odsnierzał na twardym z włączonym przodkiem to by mogło tak wyglądać, szkoda ze nie napisał czy ma szybka skrzynie, a hydraulike można bez problemu rozbudować. powiem tak jakby się można ostro targować to by mógł iść, ciężko tak oceniać ze zdjęcia jakbym sie nim przejechał to co innego. Słuchaj jakbyś sie decydował to pojeździj, jakskrzynia wybiera, czy przód dobrze się załącza, rozłącza czy nie trzaska przód, podnieś przodek i pokręć kołami zobaczysz czy blokada działa, poszarp kołem czy luzów nie ma to samo z wałem pod spodem on tak wzdłóżnie będzie miał luz bo tak musi być tylko czy przy kręceniu nie ma. A co do niego jak jendrek popatrz jeszcze troche moze ci sie lapnie z lepszym wyposażeniem, żeby tu chociarz były szersze trampki i lepsze ale 85 tysi to dużo chce za 80 widziałem raz 7340 z turem z tego roku co ten :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ta seria to bubel, zresztą następne też.

lecą uszczelki pod glowizą.

Siada pompa hydrauliczna,

Wysiada turbina jak wewszystkich zetorach,

Panel sterujący do bani, nie nontakuje, licznik non stop zatrzymuje się( więc niegdy nie wież w licznik w tym traktorze).

Opony diagonalne do bani

Przednie zwolnice sie grzeją i cieknie olej.

Pneumatyka i zawory nieszczelne, efekt jest taki że zanim napompuje jedziesz na wszystkich blokadach.

Sprężarka bierze olej i siada.

Wybór należy do ciebie.

Za 80 tys kupisz forterę, która też nie jest wiele lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jankris masz go u siebie czy słyszłałeś od kolegi brata stryjecznego wujka, jeżeli twierdzisz że ci sie grzeją zwolnice to sobie olej wymień, po za tym to ci się we wszystkich będą grzały bo prawie już każdy na świecie ładuje przodki carraro a pogadaj z operatorami koparek ci co je mają założone to ci powiedza ze przodek nie do zesrania tylko olej wymienić w terminie i ok. turbina w każdym ci siadzie jak zapalisz go i od razu piz.a tak samo jak mu dasz do wiwatu a jej nie schłodzisz troche to nawet chocby nie wiadomo jakia była to sie zatrze. Opony diagonalne jeżeli chodzi o to to są bardzo dobre do pracy w polu bo nie lecą jak radialki przykład; w zetorze 5211 mam jedną mitasa diagonalną a drugą petlasa radialke. tamta ma 10 lat i pół bieżnika a ta 8 lat i do wymiany. co do pompy chydraulicznej to wymiana oleju i filtra głównego przy 1200mtg jak przewiduje ksiażka poprostu jak jeździsz dużo a jeszcze załączasz inne odbiorniki to filtr już nie spełnia swojej funkcji a druga sprawa ten olej w nim nie jest mieszalny z innymi, jak pomieszasz aral z hipolem to wytrąca sie jakiś szmal i to pompe wykańcza, pogadaj z tymi co mają skrzynie powershift w lamborghini gość przeciągnął wymianę 300mtg i załatwił sprzęgła płytkowe, serwis mu powiedział jak chce tak robić to niech sobie kupi ciapka, dalej w liczniku wysiada tylko prądniczka, u mnie sprężarka lata cały czas a oleju wcale nic nie idzie nie wiem czy na 200mtg doleje 100ml oleju do silnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

niech będzie 30km/ha co nie zmienia faktu że ciągnik na skrzyni 40km/ha leci 45km/ha, wyposażenie jest słabiutkie i za te pieniądze można kupić coś z lepszym wyposażeniem co ułatwi i usprawni pracę bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

kolego ja mam proxe 8441 2007 rok 1200 mtg i narazie palcem nie ruszylem jestem zadowolony. Odnosnie twojego dylematu powiem Ci jak z mojej strony to wyglada nie kupuj skrzyni 40km/h bo zwykły tez jedzie 32 km/h a hamulce z przodu nie są do niczego potrzebne, ciagnik bez wzmacniacza o tej mocy jest za slaby na 40 km/h a jeszcze jak nie masz rewersu to wogóle mały zakres biegów polowych jako głowny ciagnik mógły mieć koła z tyłu 34-16.9 a z przodu 24-13,6. Mnie też namawiali jak kupowalem zebym wziol szybką skrzynie bo jakis tam atut ale jak kupilem to bogu dziekowalem ze nie wziolem moja proxa na wolnej skrzyni okolo 34-35 km/h idzie. i jak ma zaczepione 2x 8 ton + masa przyczep okolo 6 ton , to ma juz smutno na szóstym biegu sie bujnac jak wieksza górka to trzeba piątke zapiąc, na której itak jedzie szybciej niz 60-tka i z rewersem jest tak samo szybka do przodu jak do tylu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julek40    0

Odpusc sobie to gdzież tyle kasy za 2003 rok. składaj na różnicowanie, tylko bedziesz musial sprzedac te krowy i nikt ci nie bedzie pyroł w oborze. Za te piniondze to jeszcze maszyny kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak sprzedaj krowy, złórz papiery,dostaniesz ciagnik, postaw w garażu, odczekaj 5 lat a potem z powrotem kup krowy, będziesz mieć traktor i krowy. a tak poważnie to przemyśl sobie jakie będziesz potrzebował wyposażenie, mniemam że tur kiedyś byłby zakładany to pasowałby rewers, hydraulika z wikszą ilościa wejść, także przepatrz rynek moze znajdziesz to co ci bedzie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu874    0

jak masz 80tys przeznaczone na ciągnik to radze dobierz w banku 40tys i kup nową proxime bo stare to dobre wino i skrzybce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djibiza11    0

Witam

Poszukuje Zetora 7340. Najlepiej jak by był z woj. łódzkiego rok 96-99 cena tak do 53 tyś. Może ktoś z was ma do sprzedania albo wie gdzie w łódzkim sprzedają zetory???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

witam mam takiego zetora na 20ha jako główny i mam w nim tura, rewers mech, 2 siłowniki na podnośniku ogólnie jest super.mam 2,8tys godzin nic mi nie siada. Był sprowadzonego z Angli wiec bez powietrza na przyczepę, jedyny minus.

komplet filtrów 190zł powietrza, paliwa i oleju. do skrzyni filtr 120zł więc da się życ.

Tylko do uprawowo siewnego go nie widze ale sam nie próbowałem, uprawiam nim 4,6m agregatem i pług staltech 4x40 i kolczatka czasem brakuje mocy ale troche, mam ziemie od 3 glina do 6 piasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie porównujcie cen części do zetorów serii X245,7745 do serii x341-bo to zupełnie inne ceny,jak i części też nie pasują.

filtry do zetora x341 kupowałem w tych samych cenach jak kolega,lecz do NH u tego samego sprzedawcy,taki sam komplet w 200zł się zmieściło.opinia że części tanie do zetorów dotyczy tylko starszych serii,za nowsze serie każą se płacić lepiej jak do zachodniaków,no i na półkach też nie leżą,trzeba dzień lub kilka czasami poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no cena tego dużego do skrzyni filtra troche duża a i olej musi być 10w 30 jak nie to pompa leci w ciul i lubią siąść synchronizatory w skrzyni, a i nie lubi mieszania z innymi, ja obrabiam nim 15ha, pług 4x30 w planach obrotówka 3x35 agregat bierny 3m, brona talerzowa 2,5 i inne pierdoły a i ciągnie niskopodwoźiówke na 12 palet, nie narzekam ogólnie jest ok a sąsiad sprowadził też z angli i dorobił sobie pneumatyke koszt to chyba 3 tyś zł najdrożej regulatory do hamólców i ten zawór główny z prawej stronie koła. A wiesmag pierdół to ty nie opowiadaj ok jakie części masz drogie, tłoki wał lecą od 7711 chyba że masz silnik o pojemnosci 3992 to deko inny wał, filtry drogi ten duzy 120zł do case 90km 340zł paliwa płaciłem z uczczelkami i odstojnikiem 30zł, filter do układu kierowniczego 20zł powietrza komplet 100 { wujel do lampka dał 250zł} cylinderki 100 zł, a i włącznik świateł 8zł tyle pamiętam bo wymieniłem, a częsci od ręki no chyba że ty masz słabo zaopatrzony sklep

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no właśnie mam 3,9 litra.

do skrzyni i hamulców to już od 77xx nie użyjesz częsci.

w rejonie ich niewiele to i w części kasy nie utopią,żeby na półkach leżały.

ciągnik ogólnie nie jest zły-ale mnie dużo drobnych pierdołów siadało;(głównie zaniedbania producenta)to zawory powietrzne,zawory elektro-hydrauliczne od wzmacniacza,siłowniki daszku,szyby,drzwi,no i te plastiki z tyłu na błotnikach-porażka kompletna.

mówisz że do case 340 filtr olejowy hydrauliki-a do NH 70zł,no i pewnie taki sam,bo ciągniki tylko w innym kolorze-bardzo ciekawa sprawa z tymi serwisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinien spokojnie pociągnąć ja swoim targam agragat zwykły ale 3m. Powiem tak dobrze jest kupić taki z końca produkcji ponieważ większość usterek zostałą wemilinowana, także mówie że częśći są tanie i ogólnie dobrze dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

witam ja tez mam taki ciągnik i ten sam problem pociągnie czy nie pociągnie,ciągnołem nim agregat zwykły uprawowy nawet do 5m ale to juz cięzko było 3,6m hodzi super. ale mtslę ze uprawowo siewny podniesie mu przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kuzyn targa 7340 pług 4 skibowy a waży cos koło 1200kg a ile jest wypuszczony dom tyłu ma tylko obciażniki z przodu i leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja ciągam bez problemu Zetorem 6341 czyli dokładnie takim samym tylko bez turba upr.-siew. 2,5m (zdjęcie w mojej galerii), więc myślę że te 8-9 koni więcej pociągnie te dodatkowe 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

kupię zetor 7341


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stprocent    0

Czy zetor6340 uciągnie agregat uprawowo siewny 2,7 agregat stal tech a siewnik poznaniak ?

 

Czy zetor6340 uciągnie agregat uprawowo siewny 2,7 agregat stal tech a siewnik poznaniak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1168    0

Spokojnie da rade z tym agregatem.A co do wypowiedzi 7341zetor to jezeli masz mniejsze kola to uciag jest slabszy bo mniejsza powierzchnia kola przylega do nawiezchni!!!

Edytowano przez bartek1168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj