Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik 120-135KM?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czarniak10

czarniak10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 19:34

Jaki ciągnik 120-135KM? Proszę poraz kolejny o pomoc, podpisałem umowę z PROWU na mikro, i w planie mam zakup ciągnika 115-135KM. Ciągnik ten ma być do ciągania 2 Przyczep ze zrębkami, nie będzie to zbyt duży ciężar coś około 25t max, razem z przyczepami, dużo będzie podjeżdżania i jazdy po lesie. Mój dylemat to czy 4 czy 6 i z jakiej stajni? Brałem pod uwagę John deere 6630 ale boję się spalania i nie ma on opcji eco speed jak np valtra, myślałem jeszcze o deutz-u agrotron m600 bo akurat taki nawet jest gotowy do wzięcia u dealera, valtra jedynie zostaje n113 i ma już adblue, najmniejsza 6 ma ponad 140KM więc z Valtry zostaje mi tylko 4. oraz myślę czy nie iść w stronę mccormicka lub new hollanda? Ciągnik chcę wyposażyć w amortyzowaną oś i przedni tuz oraz ewentualnie wom. Mam do dyspozycji ok 270 tys netto. ciągnik ma być w miarę ekonomiczny w transporcie, ponoć deutz ma tak że przy 40km/h ma 1800obr/min. Proszę pomóżcie mi, najlepiej jak wypowiadaliby się użytkownicy owych maszyn, z góry dzięki.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik 120-135KM? Dzisiaj, 17:05
  •  

#2 Share Macieks902

Macieks902

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:14

Jaki ciągnik 120-135KM? W 100% polecam john deere 6630 :D

Post bez uzasadnienia !!!!!

Edytowany przez MAT912, 24 lipiec 2012 - 21:10.

#3 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:41

Jaki ciągnik 120-135KM? rozglądnij się też za claasem arionem ma podobną skrzynie do mf-a

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:41

Jaki ciągnik 120-135KM? Maciek ale dlaczego JD na 100 % . Następny post bez sensu.
Kuzyn kupił w tamtym roku JD nowego i teraz szuka Case używkę, bo jD chce go z torbami puścić.
Raczej tylko 6 garów. 4 odpuść raczej.
Deutz w lesie chodzą i chwalą je.

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 22:05

Jaki ciągnik 120-135KM? jeśli ciągnik ma pracować w transporcie to musi charakteryzować się stabilnością i komfortem, a zatem skłaniałbym się na 6 cylindrów, przy masie przyczep rzędu 25 ton potrzeba również dużej masy ciągnika, istotna wydaje się również prędkość maksymalna, stąd bacząc na rozstaw osi, masę, budżet i przekładnię można by wybrać coś z serii 64xx MF z dyna6 (4 cylindrowce mają rozstaw osi jak konkurencja z 6 cylindrami), bądź 6 cylindrowy DF (też pojedzie 50km/h), ewentualnie 6 cylindrów z NH/Case/Steyr mają i koniecznie jak najwięcej mocy (proponowałbym zmienić moc ciągnika aneksem i jeśli już skłaniasz się na JD - będzie jechał wolniej niż wskazana konkurencja- to w tym budżecie zmieści się 6830 z lepszą charakterystyką, niż 6630)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 00:18

Jaki ciągnik 120-135KM? w transporcie tez fajnie mieć skrzynie bezstopniowa, i nie wiem czy się zmieścisz z cena ale porozgladaj sie za MF 7465, 135km max, skrzynia podobna do Vario duzy rozstaw osi i skrzynia 50km/h czyli dobry traktor do transportu, tylko nie wiadomo czy sie zmiescisz z cena.

#7 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 07:33

Jaki ciągnik 120-135KM? Pomyśl o Kubocie M135X będą od połowy sierpnia dostępne. 4 cylindry ekonomiczny silnik skrzynia z nadbiegiem 40km/h przy niskich obrotach i cena około 250 000.00zł netto.
Dobrze wyposażony w standardzie.
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#8 Share czarniak10

czarniak10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 07:54

Jaki ciągnik 120-135KM? MF serii 64xx sobie odpuściłem bo nie mają ekonomicznych obrotów a na 74xx mnie nie stać, nie mogę za bardzo szaleć z pieniędzmi bo mam jeszcze inne wydatki w planie, ale te 270 tys netto mogę przeznaczyć. najbardziej mi się podoba john deere, we wsi jeden ma 3 szt i ma też 6630 i sobie chwali ale kogo o spalanie nie zapytam to albo nie mierzy albo nic nie mówi, bycmoże w polu on spali malo przy odpowiedniej maszynie ale czy w transporcie będzie ekonomiczny to już nie jest pewne, mój znajomy ma 2x JD 5083R i ciąga nimi własnie podobne przyczepy ale w lesie ma już problem i narzeka na spalanie.Do Claasa nie jestem przekonany bo boję się awari, dość sporo ich jest w okolicy i nawet sami usterek nie potrafią zdiagnozowac. ale w ostateczności pewnie i tak w transporcie MF spaliłby mniej od JD tak tylko myślę. Jak narazie to technicznie wygrywa chyba DF bo mam możliwość rozblokowania na 50m/h i przy 40 ma ekonomiczne obroty i może w miare oszczędny silnik, ale nie podoba mi się jakość wykończenia w środku podobna jakosć jest w MF. Chciałbym tego JD ale boje się jedynie tego spalania. Jest też Case Maxxum 125 euro4 już z amor. osią kabiną tuz i wom w dodatku multicontroler za 270 netto cena wyściowa, oponki 480 i 600. Case ma skrzynię eco.

Edytowany przez czarniak10, 25 lipiec 2012 - 09:49.

#9 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 25 lipiec 2012 - 08:58

Jaki ciągnik 120-135KM? Skoro stać cie na taki traktor to i na utrzymanie bedzie cię go stać każdy płacze (podobno)John Deere żę dużo palą ale jakos maja zbyt i każdy bierze to są fajne traktory pod względem wizualnym i technicznym tuz tez jest dobry przednią oś tak samo mozna wziąć amortyzowaną do tego ma 4 biegi pod obciażeniem skrzynia dobra 6630 ma 6biegów i na każdym biegu jest 4 pół biegi co daje 24biegi 6830 ma 5 biegów i 4 pół biegi co dale 20 biegów piszę takie jakie skrzynie ma ten gość w swoich , różne są pogłoski na naszym rynku i w gospodarstwach że Doutz dobry New Holland John czy Massey ja jeśli bym miał wybierać John Deere bym brał komfort jest biegi są i te 40 to spokojnie poleci wage tez swoją ma u mnie w okolicy pracuje 6530 6 cylindrowy gość ma go 3 lata i chwali se go przestukał ponad 6000tyś mth a 6830 ma ponad rok 1600 mth nie powiem że nie ma awarii są drobne wiadomo w każdym (urwana linka od ręcznego , )itp wina pracowników Massey tez dobry traktor jeśli bym miał wybierać to albo John albo New Holland , NH podobno oszczedniejszy jest w spalaniu u mnie tez w planach jest John i sie nie boje spalania skoro ma zrobic swoje to musi coś spalic na wodzie się nie jeździ ale wybór należy tylko do Cb

#10 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 09:26

Jaki ciągnik 120-135KM? faktycznie MF64xx tylko z VT osiąga 50km/h przy 1600 obrotów, JD na tej prędkości obrotowej będzie jechał ok 25km/h, każdy ciągnik spali podobne ilości paliwa przy tej samej mocy i prędkości obrotowej, więc w transporcie największe znaczenie ma przekładnia, teraz już ciężko złapać cokolwiek na starej emisji, a o wyborze nie ma już mowy, więc decydować należy szybko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 lipiec 2012 - 16:18

Jaki ciągnik 120-135KM? Z tego co się orientuje to DF nie posiada trybu transportowego (dodatkowej mocy w transporcie)
Z Valtry to myśle że mógłbyś jeszcze znaleźc cos bez AdBlue np. taka N122 Versu moim zdaniem nie byłaby głupią opcją do tych zadań.
Z NH 6060 Elite też dysponuje dodatkową mocą tyle że CNH z 4cyl bedzie miał mniejszy rozstaw osi niż Valtra
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#12 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 11:29

Jaki ciągnik 120-135KM? gdzieś czytałem że w dyna6 jest możliwość odblokowania do 50 km/h, więc miałbyś te ekonomiczne obroty

#13 Share koko140

koko140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 10:48

Jaki ciągnik 120-135KM?

faktycznie MF64xx tylko z VT osiąga 50km/h przy 1600 obrotów, JD na tej prędkości obrotowej będzie jechał ok 25km/h, każdy ciągnik spali podobne ilości paliwa przy tej samej mocy i prędkości obrotowej, więc w transporcie największe znaczenie ma przekładnia, teraz już ciężko złapać cokolwiek na starej emisji, a o wyborze nie ma już mowy, więc decydować należy szybko

mylisz sie sam ma jd6930p i przy 1600 obrotach osiagam 45km/h

#14 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 12:16

Jaki ciągnik 120-135KM? ale na której przekładni?

#15 Share czarniak10

czarniak10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 18:36

Jaki ciągnik 120-135KM? koledzy stoję ostatecznie przed wyborem 6630 a valtra n122 versu co do ceny to powiem że valtra troche drozsza ale jest w 4 garach jak sie większość orientuje. valtra lepiej wypoażona pod względem skrzyni i kabiny chyba pozatym oba mają oś miękką i tuz. johny ma duży zbiornik i osłonę,

#16 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 19:32

Jaki ciągnik 120-135KM? Skoro różnica jest niewielka a Valtra ma lepsze wyposażenie to chyba jest 'trafniejszym' wyborem a po za ty z tego co pamiętam ma możliwośc zmiany 10 przełożen w trybie automatycznym(czyli większy komfort w transporcie) i odzielny zbiornik na olej hydrauliczny ( nawet gdy podczepisz maszynę z innym olejem nie dostanie się on do skrzyni)...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#17 Share Marlik20

Marlik20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, muzyka

Napisany 23 sierpień 2012 - 22:11

Jaki ciągnik 120-135KM? Wyżej ktoś pisał że Claas spali mniej niż JD, a claas to nie ma przypadkiem tego samego silnika co JD?

#18 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 18:18

Jaki ciągnik 120-135KM? Ale mają one inne skrzynie i zapewne nieco inne masy inaczej porozkładane...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#19 Share czarniak10

czarniak10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:44

Jaki ciągnik 120-135KM? Koledzy dokonałem wreszcie wyboru, ciągnik już zadatkowany, znalazłem John Deera 6630 Premium bardzo bogato doposażonego. Model popokazowy, miałem do samego końca dylemat pomiędzy valtrą n122 versu w full opcji a tym johnem, przekonało mnie 6 garów i skrzynia 50km/h eco, no i rama, ale valtra może byłaby i oszczędniejsza,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gospodarz92

gospodarz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, prod. roślinna

Napisany 07 listopad 2012 - 17:57

Jaki ciągnik 120-135KM? Witam wszystkich użytkowników AF :) W najbliższym czasie planuje zakup ciągnika o mocy od 120 do 140 km, bo taki też przedział mam w złożonym wniosku. Traktor ten ma być podstawową maszyną w gospodarstwie o pow. ponad 60 ha. Ma on być także wyposażony w ładowacz czołowy, który będzie wykorzystywany przy pracach związanych z hodowlą bydła. Rozważam tutaj modele zarówno 4 jak i 6 cylindrowe, gdyż promień skrętu nie jest dla mnie barierą ograniczającą zakres wyboru maszyny. Potrzabuje solidny i mocny traktor o dobrych osiągach, umiarkowanym zużyciu paliwa i niskiej awaryjności. Na dzień dzisiejszy najbardziej interesującą mnie ofertą, jest Deutz-Fahr Agrotron K610. Jednakże rozważam wybór maszyny wszystkich czołowych producentów.

Proszę Was o propozycje i pomoc przy wyborze ciągnika w podanym przedziale mocy, jak i powyższej zarysowanej cenie (podany próg cenowy dotyczy traktora bez ładowacza czołowego).

Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)