Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 filtry oleje

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mitsuragi

Mitsuragi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 14:52

Belarus 820 filtry oleje Witam, od kilku dni stałem się posiadaczem Belarusa 820 z 2010 roku. Mam kilka pytań odnośnie o dbanie jego stanu wewnętrznego.
1. Co ile mth wymieniać olej w silniku i jakim olejem zalewac oraz w jakiej ilości?
2. czy olej w hydraulice wymienia się? gdzie znajduje się filter tego oleju oraz jak często go wymieniać?
3. Czy filter powietrza czyści się czy wymienia? czy należy zalewać tam olej? jesli tak, to jaki i jak dużo?
4. gdzie znajduje się filter paliwa i jak często wymieniać
5. olej w skrzyni wymienia się? czy tylko dolewa do stanu? jesli nalezy dolac/wymienić to jakim olejem zalać?
Jedyne co wiem, to to, że do hydrauliki mam wlany w chwili obecnej Agrol, a do silnika Turdus oraz że filter oleju się rozbiera i czyści

Szukałem informacji w innych działąch, lecz nie znalazłem,możliwe, iz jestem poczatkujący tu i dlatego. dziekuje za pomoc z góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 filtry oleje Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 24 lipiec 2012 - 19:04

Belarus 820 filtry oleje 1 co ile mth to nie wiem ale raz na rok chyba że nabija duzo mth ruski silnik możesz zalać superolem cc m max a min
2 raczej nie wystarczy dolewać filtra nigdy nie widziałem od hydrauliki
3 wyczyścić jest to filter suchy
4 w silniku mmz filter masz obok pompy wtryskowej z drugiej stronie jest odstojnik.
5 tęz raz na rok zmieniać
jak kupiłeś używkę to zmień wszystkie oleje ruski jeśli chodzi o olej to nie jest wybredny może być z tańszej półki ja sam w mtz mam w silniku superol a silnik 2 rok po remoncie w hydraulice to wlalśmy z ojcem używany superol po wymianie z 3p a perkins chodzi 23 lata na superolu i nic strasznego się nie dzieje.

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 19:38

Belarus 820 filtry oleje Wymiana oleju w silniku książkowo co 250mth a wchodzi około 15l. Czyści się tylko bąka po prawej stronie silnika.

W hydraulice książkowo wymiana co 500mth a filtr co 250mtz. Jest pod okrągłom pokrywą na samym środku zbiornika oleju. Wkład papierowy. Pojemność około 21l.

W 820 nie wiem jaki jest filtr powietrza ale jeśli mokry , taki jak w mtz82 to czyści się go i wymienia olej co 500mth książkowo. Nie zaszkodzi częściej.

Filtr paliwa jest koło pompy wtryskowej. taka pycha. Wymienia się w nim papierowy wkład wymiana książkowo co 500mtz nie zaszkodzi częściej. I raz za czasu odkręcić korek w dnie i spuścić bałagan. Z drugiej strony silnika jest separator. Jego czyści się tak samo co 500mth nie zaszkodzi częściej. Nie ma w nim nic do wymiany. Osady z obu filtrów korkami w dnie usuwać co 125mtg książkowo.

W skrzyni jest około 40l oleju przekładniowego. Niby piszą żeby wymieniać co 500mth ale to za bardzo nie ma sensu. To samo tyczy układu kierowniczego, przedniego mostu, podpory wału.

Dane co prawda z mtz-ta 82 ale myślę że większość pasuje.
Na necie są instrukcje do 820. Znajdziesz bez problemu.

Edytowany przez seweryn20, 24 lipiec 2012 - 19:47.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Mitsuragi

Mitsuragi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 16:56

Belarus 820 filtry oleje dzięki wielkie, naprawde sporo się dowiedziałem
@seweryn20: tzn że jeszcze nalezy wymieniać olej w przednim moście i układzie kierwoniczym? gdzie jest ta podpora wału? co ile tam wymieniac?
wiem, że pompa wtryskowa bierze z silnika, ale spuscic z niej jakos trzeba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 19:46

Belarus 820 filtry oleje Jeśli się nie myle to w 820 dla hydrauliki i wspomagania układu kier. jest jeden wspólny zbiornik. W przednim moście wymienia się olej. Może za cz ęsto nie ma potrzeby ale już na pewno trzeba kontrolowac jego poziom. Podpora wału napędowego przedniego mostu jest dokładnie pomędzy wałami. Też jest zalana olejem ale dopuszcza instrukcja napełnianie jej smarem. Z pompy wtryskowej nie spuszcza sie oleju. Nie ma takiej potrzeby.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź