Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna...

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikeprezesso

mikeprezesso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:41

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Witam. Jak w temacie. Potrzebuje pomocy od urzytkowników kombajnów serii 88 98 108 itp. Problem tkwi w tym ze na jednym z kabli idących do tego czujnika nie mam napięcia, dokładnie na kablu brązowym. Na wszystkich innych czujnikach napięcie jest na kazdym z 2 kabli idących do danego czujnika. Moja prośba, to nie zajmie dużo czasu, czy ktoś mógłby sparwdzić jak ma w swoim kombajnie??? Wystarczy na zagaszonym kombajnie przekręcić stacyjke i uruchomić młocarnie oraz heder tak aby sie zapaliły kontrolik od awaryjności i wtedy zwykłym multimetrem sprawdzić czy jest prąd na obu przewodach idących do tego czujnika czy tylko na jednym. Prosze o w miare szybką odpowiedż. Wystarczy sms napewno oddzwonie 662247148 Pozdrawiam

Pozwoliłem sobie trochę rozszerzyć temat, do ogólnych problemów z elektryka w tym modelu.

Edytowany przez marcin974, 05 czerwiec 2013 - 22:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Dzisiaj, 12:27
  •  

#2 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:27

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... u mnie w 86 jeden kabel zawsze jest masowy i na nim nie ma napięcia. A sprawdzałeś czujnik czy ma opór??

#3 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 07:53

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Z tego co wiem to kabel brązowy jest zawsze ale to zawsze kablem masowym i nie może tam byc napięcia. Tzn dotąd tak myślałem. Zainteresowałeś mnie tym. Aż sam dzisiaj sprawdzę.

#4 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 25 sierpień 2012 - 19:17

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Każdy czujnik indukcyjny tego typu można sprawdzić podczas pracy za pomocą oscyloskopu lub nawet multimetru. W tym celu należy odłączyc od niego oryginalne przewody i podłaczyc do jego wyjsc sonde oscyloskopu lub przewody multimetru. Miernik ustawiamy na pomiar napiecia zmiennego i właczamy pomiar czestotliwości. W zależnosci od obrotow wskazywana czestotoliwosc powinna wynosic od kilkunastu do kilkuset herców. Jeżeli opór czujnika jest poprawny (tj nie ma przerwy) a na multimerze nie jest wyświetlana żadna czestotliwosć to czujnik może znajdować sie za daleko od koła
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#5 Share xKris91x

xKris91x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 07:13

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Witam kolegów może wy mi pomożecie otóż mam problem ze swoim dominatorem 98sl claasic chodzi o to ze po zimie gdy odpale i dodam troche gazu powiiny zgasnąć czujniki awaryjności a nie gasną i z tego powodu nie moge podniesc hederu prosze o pomoc z góry Dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Dzisiaj, 12:27
  •  

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:34

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Panowie, ten sam, poważny problem.. dominator 108SL tez nie gasną czujniki, przepala bezpiecznik "15b" bodajże, nie można uruchomić bębna, jesienią w kukurydzy zdarzyło mi sie tak ale zamknąłem-otworzyłem rurę wysypu i problem zniknął, teraz po przekręceniu zapłonu wywala bezpiecznik i czujniki awaryjności nie gasną, typuje ze gdzieś woda się dostała, zaglądałem do gniazdka z elektryka do zasilania hederu, byla woda, wysuszyłem, nic nie pomogło, przechodził ktoś z Was ten problem?

Teraz wiosna bylo dobrze tez, wymontowalem przenosnik pochyly, zmienilem klepisko, jestem przed założeniem pochyłego a tutaj elektryka nie moze załączyć bębna...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:20

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... tez sie wlacza heder dzwignia? bo przy niej jest czujnik ktory przepuszcza prad. moze szczurek przegryzl i sie robi zwrcie ;p bo luba tam wlazic

#8 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:05

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Nie, nie, wszystko jest załączane elektrycznie, kombajn posiada nawet "strażnik" silnika...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share xKris91x

xKris91x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 10:09

Claas 108sl-nie gaśnie kontrolka awaryjnośći gardzieli -oraz inne problemy z instalacja elektryczna... Panowie mam problem ze swoim claasem 98sl classic otoż chodzi oto ze gdy odpaliłem go po zimie nie chce zgasnąć kontrolka awaryjności taki czerwony trójkąt na samym dole w zegarze przy kierownicy, i dopuki ona nie zgaśnie to nie moge podnieś chederu ani motowideł wczesniej przy odpalaniu paliła się ale gdy dodałem gazu to gasła a teraz za cholere nie moze zgasnąć, dodam ze ładowanie jest i to sie stało po zimie wszystko było ok przed zimą;/ co poradzicie??