Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 10014 H

277 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 17:13

URSUS 10014 H Sąsiad u mnie na wsi ma takiego polmota to w 3 obrotowej na hektar ponad 20l mu wychodzi. A z opiniami o awaryjność to poczekajmy jak bendą miały okoł 10 tys motogodzin.

Edytowany przez Norman, 27 marzec 2013 - 18:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 10014 H Dzisiaj, 16:39
  •  

#122 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 08:07

URSUS 10014 H @MARAKAM
Sprawdź czy dobrze się zamyka zawór od ogrzewania, u mojego szwagra było podobnie, niby pokrętło na minimum ale dalej grzeje, linka (drut) była za długa,

#123 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 07:53

URSUS 10014 H Kolego Norman
1) by twoje informacje były wiarygodne podaj jeszcze więcej szczegółów a mianowicie jakie gleby? jaki teren i jaki kształt pola oraz na jakim biegu i z jakimi obrotami oraz na jaką głębokość wykonywał orkę wówczas informacja że wypił 20 litrów będzie wiarygodna
2) mam pytanie ponieważ nie ma w instrukcji podanego zalecanego ciśnienia w szerokich kołach do pracy w polu i transporcie to może ktoś posiada takowe informacje opony jakie mam to turecki petias 480/70R34
3) gdzie można dostać nietypowe żarówki do lamp roboczych? czy może któryś z forumowiczów jakoś przerabiał lampy by nadawały się polskie żarówki?

#124 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:12

URSUS 10014 H A jakie są tam żarówki? Masz oznaczenie albo zdjęcie? Chętnie zobaczę.

#125 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:31

URSUS 10014 H

Kolego Norman
1) by twoje informacje były wiarygodne podaj jeszcze więcej szczegółów a mianowicie jakie gleby? jaki teren i jaki kształt pola oraz na jakim biegu i z jakimi obrotami oraz na jaką głębokość wykonywał orkę wówczas informacja że wypił 20 litrów będzie wiarygodna
2) mam pytanie ponieważ nie ma w instrukcji podanego zalecanego ciśnienia w szerokich kołach do pracy w polu i transporcie to może ktoś posiada takowe informacje opony jakie mam to turecki petias 480/70R34
3) gdzie można dostać nietypowe żarówki do lamp roboczych? czy może któryś z forumowiczów jakoś przerabiał lampy by nadawały się polskie żarówki?

1) Jeśli chodzi o spalanie to mi też spalił w orce buraczyska 20l/ha w 2h. co wychodzi 10l/h (filmik z orki w mojej galerii)
2) Ciśnienie powietrza jest napisane na oponach i wynosi o ile się nie mylę 28psi
3) co do żarówek to poszukaj w sklepie elektrycznym żarówki halogenowej G4 12V i przylutuj najtańsza wersja lub kup http://moto.allegro....3137729677.html, te żarówki razem z gniazdem to chyba jakiś idiota wymyślił.

Edytowany przez piotrekzajaczkowski, 03 kwiecień 2013 - 19:43.

#126 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:10

URSUS 10014 H Na oponie podane jest ciśnienie tzw montażowe, czyli maksymalna wartość ciśnienia przy którym opona powinna prawidłowo osadzić na feldze, nie jest to ciśnienie robocze- robocze jest znacznie niższe.

PS: Takie chociażby nie standardowe żarówki utrudniają serwis ciągnika, a jak klosz się zbije czy szyba... zostaje tylko czekać na części... to mi się nie podoba, bo są sytuacje gdzie nie można czekać kilka czy kilkanaście dni

Edytowany przez kris14, 03 kwiecień 2013 - 20:13.

#127 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:19

URSUS 10014 H Takie żarówki są już w samochodach.W mercedesie C klasie widziałem takie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#128 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 06:19

URSUS 10014 H Żarówki z gniazdami są ale cena kosmiczna, a sama lampa też nietypowa, ja nigdzie się z taka nie spotkałem i nie wiem gdzie można by ją kupić. Co leprze mi serwis taką żarówkę załatwia 3 miesiące.

#129 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:18

URSUS 10014 H Haha! :D To przerób na inną :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#130 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 05:23

URSUS 10014 H Da się przerobić. Osobiście wolę się pobawić i zrobić za 3zł niż kupić nową z gniazdem za 30zł i mieć nadzieję za się prędko nie spali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share sulmar

sulmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:53

URSUS 10014 H TO wiec te ursusy 80 km są oszczędne czy nie? niech ktoś się wypowie szczegółowo i wiarygodnie

#132 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 14:02

URSUS 10014 H Ale do jakiego porównujesz? One są oszczędne same w sobie :)

#133 Share sulmar

sulmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 14:14

URSUS 10014 H Np. jakby go porównać spalanie ursusa h8014 do jd 5080M , class axos 320 , Nh td 5080, deutz-fahr 310.
Oraz które będą bardziej zwawsze, mocniejsze. Ursusa i nh mozna kupic za 100 netto a pozostałe w granicach okolo 135.
Minusy:
nh: zwolnice, są dość awaryjne
jd: jako ciągnik pomocniczy dużo spali, jakość m może być niska, rewers, pompy będą zabierały moc
claas: koszt mechanika blisko 140, wtedy nawet ursus będzie bardziej wyposarzony a silnik ten sam
df: szału nie ma, jakiś mułowaty słaby silnik, mało też nie pali, w tej wersji nawet przedni naped trzeba włączać ze sprzęgłem

#134 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 16:15

URSUS 10014 H No najlepiej zobacz sobie specyfikacje techniczną i porównaj moment obrotowy i pojemność ;)

#135 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:10

URSUS 10014 H koledzy mam pytanie -co dostaliście z wyposażenia przy kupnie ciągnika URSUS H bo nigdzie nie mogę znaleźć opisu dodatków,ja miałem w kartonie 3 węże do przyczepy-zółty,czerwony,czarny,2 końcówki do pneumatyki żółtą i czerwoną ,klucze do kół 24,27,30,32 z pokrętłem ,łącznik górny(cięgło) ale bez bolców ,2 bolce zaczepowe -przód i tył oraz trójkąt czy powinno być coś jeszcze?

#136 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:47

URSUS 10014 H ,cięgło (z bolcami), zestaw kluczy pokrętło z nasadkami, śrubokręt plaski i krzyżak,przewody do pneumatyki , końcówki pneumatyki , jajka do listew 3 bolce

#137 Share ojtamojtam

ojtamojtam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 22:22

URSUS 10014 H Witam. Mam mały problem z Polmotem. Podczas orki gdy unosiłem pług (1300kg) słychać było piszczenie jakby z jakiegoś elektrycznego brzęczka, gdy zaczeło piszczeć ciągnik przestawał unosić pług. Po poruszeniu wajchą od gniazd hydraulicznych piszczenie ustawało, a ciągnik normalnie unosił maszynę do góry. Takie coś występowało tylko wtedy, gdy przednie koła były trochę wyżej np na miedzy, oleju w hydraulice mam pod górną kreskę, więc na pewno nie brakuje. Miał ktoś podobny problem?

#138 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 05:48

URSUS 10014 H Pewnie zabezpieczenie takie zrobione...

#139 Share Leszczynski-a

Leszczynski-a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:14

URSUS 10014 H Witam. Koledzy potrzebuje danych dotyczących ustawień rozrządu do Ursusa 10014 H. Może ktoś posiada coś takiego w książce do obsługi lub coś podobnego. Klijent przyprowadził Ciągnik bez pompy z przestawionym rozrządem i wyjętą pompą. Ciągnik nie wiele urzywany jeszcze na gwarancji, zgasł i nie dało się go uruchomić. Klijent przed przyprowadzeniem do mnie wezwał serwis który za samo dojechanie do klijenta zarzyczył sobie ok. 350 zł. Po krótkich oględzinach stwierdzili awarję pompy i za samo wskazanie awarji zarzyczyli sobie ok. 450 zł. Oczywiście winę zwalili na kiepską jakość paliwa wiec naprawa nie podlega gwarancji. Zabrali pompę i pojechali. Po tygodniu stwierdzili że naprawa będzie kosztowała około 2 tyś zł z powodu pękniętego korpusu. Klijęt nie zgodził się na naprawę i przyprowadził ciągnik do mnie. Po zamontowaniu pompy na stół probierczy, nie widać ani pękniętego korpusu ani awarji pompy. Teraz tylko wszystko poskładać po serwisie . . .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 10:01

URSUS 10014 H Witam, koledzy powiedzcie mi gdzie się sprawdza stan oleju hydraulicznego. Ogladałem tył i nie zauważyłem miarki.