flywin

URSUS 10014 H

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Spalanie nigdy nie spadnie aż tyle z powodu dotarcia. Przeciez gołym okiem widać, że to stek bzdur. Ludzie piszący to ubliżają innym uzytkownikom forum. Gdyby spalanie spadło o 0,5 l to bym uwierzył może ale nigdy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

BigKoma ty ten ciagnik masz czy je sprzedajesz.

 

Niestety nie sprzedaję. Nie mniej jestem zachwycony moim nowym nabytkiem. Czułem potrzebę podzielenia się moimi (zaznaczam wyraźnie - moimi) wrażeniami, postrzeżeniami. A te przedstawiają się jak powyżej :)

 

Została mi jeszcze głęboka orka na zimę (5 ha), więc jeżeli chcesz zobaczyć maszynę w akcji napisz na priv.

 

Do tej pory wszystkie wymienione prace robiłem URSUS-em 1212 (112KM) z około 1983 r (bez przedniego napędu).

Nowy nabytek bije staruszkę mimo mniejszej mocy na silniku. Kiedy stara kopci i stęka, 10014H śmiga aż miło. Zupełnie inna kultura pracy. Jak pokazuje doświadczenie, moc na silniku to jedno , a jej wykorzystanie w pracy to drugie.

Co do spalania to i tak mam jeszcze spore w porównaniu do innych relacji które również ( chyba nawet na tym forum) można znaleźć. Porównując jeszcze spalanie do staruszki, staruszka pali mniej (bynajmniej takie wrażenie sprawia).

 

A zapomniałem wspomnieć/zaznaczyć o jeszcze jednej, dość istotnej ( z mojego punktu widzenia) wadzie tego ciągnika. Zbiornik jest zdecydowanie za mały po upływie 70 litrów zapala się rezerwa, ile jest na rezerwie tego nie wiem (nie chcę jeszcze sprawdzać ile pociągnie nań) (podobno jeszcze 45l ?). Jest to zdecydowanie za mało, wyjeżdżając rano w pole, nie ma opcji, popołudniu musi być dostawa paliwa, jeżeli chcę pracować do późna. Ilość paliwa (zanim zapali się rezerwa) jest chyba dopasowana tylko do 8 godzinnej "szychty" (jak to mawia mój dziadek). Pola generalnie mam "daleko" (w promieniu ~11km) od domu, a dowożenie paliwa na pole, jest mało eleganckie i efektywne.

 

A co do języka/stylu wypowiedzi - cóż, tak mam :P

 

Co do wyznaczenia spalania, wszystkie baty biorę na siebie, gdyż podane wartości są oszacowane na "oko" , szczególnie ta początkowa wartość spalania. Ciągnikiem zrobiłem niewiele jeszcze, bo około 90 mh. Ta druga wartość spalania też jest oszacowana, ale sądzę że obarczona zdecydowanie mniejszym błędem (została wyznaczona na większej ilości zużytego paliwa). Jak się dorobię pompy z przepływomierzem, w ten będę wstanie podać dokładniejsze dane.

Edytowano przez BigKoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zakup owej maszyny za 120 tys - oj dobry zakup. Teraz.... ponad 150 tys. Warto się zastanowić nad inną marką a nawet nad używanym. Programy się skończyły, jak komuś zależy i ma kase to za 100-120tys kupi Fenda jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BigKoma    1

Zakup owej maszyny za 120 tys - oj dobry zakup. Teraz.... ponad 150 tys.

 

Co wy gadacie? Za swoją maszynę zapłaciłem 137 tyś brutto. Jak wygląda dziś, wystarczy wejść na allegro:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=10014h

 

Jest nawet ten model , tylko jeszcze z oznakowaniem PolMot za niecałe 120 tyś !!!

 

Średnia cena z oznakowaniem już URSUS to około od 127 do 150, średnio 138 tyś brutto.

Kwestia tego kto do którego dealera ma jak daleko.

 

Warto się zastanowić nad inną marką a nawet nad używanym.

 

Jeżeli ma/chce się wydać na ciągnik taką kasę, zdecydowanie kupno używki jest niczym poszczał w swoją stopę. Nową maszynę kupujesz po to by nią eksploatować, a nie ciągle remontować. Nikt ( no prawie) nie sprzedaje drogiego w zakupie ciągnika jeżeli ten wpierw nie zrobi swojego. A jak już zrobi to zbliża się czas kapitalnego remontu, który w zachodnich "renomowanych" marek jest delikatnie ujmują cholernie drogi.

 

Podobną taktykę i ja chcę objąć, ciągnik przepracowuje ponad 8-10 tyś mh, jego najlepsze dni już minęły, zbliża się czas remontu/ów, sprzedaję. Co z tego, że ma tylko 5-7 lat, sprzedaję (zwykle za połowę wartości zakupu lub więcej) i dokładam w zasadzie tyle ile miałbym wydać na remont z prawdziwego zdarzenia i znów śmigam przez kilka tyś mh nówką ...

 

Nie mniej zdarzają się rodzynki, zwykle 1-3 letnie , często po leasingowe, właściciel/e miał problem z spłatą. Ale polowanie na takie, to jak wygranie w zakładach bukmacherskich grając tak zwanym "tasiemcem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja tu się nie chcę spierać i bałaganu robić ale zlituj się kolego i nie porównuj MF czy Fenda za 130 tys z nowym Ursusem za 130tys. Nie wiadomo ile zostanie z tego Ursusa po 10tys mth natomiast wiadomo że Fendt czy MF wytrzyma nawet do 15 tys mth bez większego remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Oj zdziwił byś się jak byś zobaczył takiego Fendta który po 5500 mth nadaje się na złom.Miałem okazję oglądać taki egzemplarz który twoim zdaniem powinien "błyszczeć".I uwierz mi nie ma idealnego ciągnika...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To że nie ma to raczej wszyscy wiedzą. Są modele mniej i bardziej wytrzymałe. Czasem w tych lepszych coś się spieprzy. Perkins po 6-7 tys mth nadaje się do remontu kapitalnego. MWM przy 6 tys mth dopiero się rozkręca. Każdy niech robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Też bym wolał używke mf a czy fendta. To, że ktoś sprzedaje kilkuletni sprzet nie oznacza, że go do reszty zjechał. Popatrzcie sobie np na agriaffaires ile tam takich. Jeśli ktoś myśli, że polmot wytrzyma 10 tys mth no cóz gratuluje optymizmu. Kumpel do końca gwarancji miał kilka wizyt serwisu. Wszystko do dziś nie działa jak trzeba. Np pompa wyje to mu powiedzieli, że tak ma być. Kupisz kilku letniego mfa pojeździsz 10 lat i powiedzmy 15 - 17 letni ciągnik sprzedasz za połowe tego co za niego dałeś. Ile dostaniesz za 10 letniego polmota/ursusa? Ktoś będzie chciał to wogóle kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jeszcze nie jest czas na ocenianie.Zobaczymy za kilka lat :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Wiadomo , każdy ma swoje zdanie .I ja to szanuje.

Moim zdaniem Ursusy seri H są warte zainteresowania .

Mają dobre wyposażenie , podzespoły i cena w miarę przyzwoitą.(komfort i przyjemność jazdy jest na wysokim poziomie, widoczność do tura znakomita,

i z tego co rozmawiałem z Użytkownikami to jak na razie narzekają na jakość..

I co najważniejsze w tym roku naprawdę sporo ich przybyło , przynajmniej u mnie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

Ja po 80mth jestem zadowolony z ciągnika , jak narazie to usterką jaka była to łapa kompresor klimatyzacji , tak poza tym ciągnik śmiga aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

a macie na swoich 100 ładowacze i jak się wam sprawują i czy to suche sprzęgło nie sprawia kłopotu


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam tura ale szwagier ma na 10014H sprawuje się dobrze tylko trzeba dociążyć tył przy cięższych pracach. W porównaniu do mojego to u niego sprzęgło ciężej chodzi. Podobno WD czyni cuda w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

problemu sprzęgła w roczniku 2012 i logiem ursusa już nie ma. Wciąż nie mam dogadanej kwestii dodatkowej sekcji hydrauliki, potrzebna mi jest do tuz-a i to z pozycją pływającą a producent nie jest za bardzo skory mojego egzemplarza w coś takiego wyposażyć. Chyba pozostanie mi dorobienie tego w serwisie.

Edytowano przez rkuban

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś załatwisz z ta hydrauliką to napisz co i jak bo ja mam zamiar na drugi rok założyć do swojego przedni tuz, a takie informacje mogą mi się przydać. Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem było by zamontowanie tam elektrozaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam panowie czy 175 brutto z szerokim ogumieniem i obciążnikami na tył plus tur 6a to dobra cena na dziś czy szukać innego dilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

Witam panowie czy 175 brutto z szerokim ogumieniem i obciążnikami na tył plus tur 6a to dobra cena na dziś czy szukać innego dilera?

 

Kolego ja 10014H z szerokim ogumieniem i obciążnikami na tył zapłaciłem 133 tyś Brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Witam panowie czy 175 brutto z szerokim ogumieniem i obciążnikami na tył plus tur 6a to dobra cena na dziś czy szukać innego dilera?

 

Nie wiem za który model ale mimo wszystko za drogo. Ja w sierpniu za 9014h płaciłem 127100zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

ryki nie wiem skad jesteś ale w Kutnie był ostatnio 10014 za 129 brutto z szerokimi laczkami a jak dołożysztura to za nic nie wyjdzie taka suma, targuj się i nie zważaj na płacz sprzedawcy lub podzwoń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez majtek53
      Ursus C-380 nowość Ursusa, został zaprezentowany na targach Agro Park w Lublinie. Jak waszym zdanie będzie to Hit czy może konkurować z Zetorem Majorem 80 ?
      Ktoś był na targach w Lublinie może powiedzieć więcej o tej nowości Ursusa 
       
    • Przez MarcinStroka
      Witam, 
      Ciągnik na ten moment ma wypracowane 1040 mth. 
      Jest coraz gorzej z mocą silnika.
      Już sam jadąc bez osprzętu nie ma siły jechać pod górkę. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Gdzie szukać przyczyny?. P.s od nowości był mułowaty ale teraz to tragedia..
      Proszę o pomoc...
    • Przez Toki112
      Witajcie. Mam problem z moim Ursusem 10014H z 2011r. Napęd cały czas jest załączony. Pomimo tego, że lampka od napędu gaśnie, napęd przedni nie rozłącza się, przez co jakiś czas temu urwała mi się flansza przy przednim moście  Odnalazłem pod siedzeniem elektrozawór odpowiedzialny za rozłączanie przodu, napięcie dochodzi, masa również sprawna. Wyjąłem cały elektrozawór i sprawdzałem na krótko na stole. Zaworek wewnątrz po przyłożeniu napięcie przesuwa się o ok 1cm na zewnątrz, więc jest sprawny. W ciągniku tym napęd jest domyślnie załączony, a podanie napięcia na elektrozawór powinno napęd rozłączyć, co u mnie się nie dzieje. Podniosłem cały ciągnik do góry, wrzuciłem bieg i zacząłem kręcić w powietrzu. Czy napęd był włączony, czy nie przednie koła kręciły się jednakowo. W terenie też widać, że pomimo wyłączonego napędu przód pobiera, przez co mam bardzo zużyte przednie opony. 
      Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Co może być przyczyną nierozłączającego się napędu oprócz elektrozaworów? 
      Korzystając z okazji, może ktoś poleciłby mi jakiś olej do hydrauliki i skrzyni biegów, bo szykuje się do wymiany, ponieważ pod dolaniu do hydrauliki oleju Orlen Gl-4 80w cały układ hydrauliki zaczął się bardzo mocno grzać i na rozgrzanym oleju wspomaganie zaczyna ciężej chodzić. Myślałem nad zastosowaniem oleju 10w30 coś takiego jak UTTO lub STOU, bo są rzadsze i grzanie się hydrauliki powinno ustać. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS#URSUS-11054
       
      Kiedys starego typu ursusy np 1224 prawie tej samej mocy ciagaja 4 obrotówki, 3 metrowe zestawy uprawo-siewne a ten bedzie mial raczej znaczaco ciezej:( a z wygladu i wyposazenia nie jest taki zly:)
    • Przez Antoni
      Witam.Czy ktoś z forumowiczów zdejmowł kabine i pokrywe podnośnika w ursusie c 380.Nie włancza się wom i trzeba coś z tym zrobić.Prosze napisać jeśli ktos miał taką awarje i jak stego wybrnął
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj