Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 10014 H

277 odpowiedzi na ten temat

#21 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 22:31

URSUS 10014 H jak coś jest dobre to wiecznie nie będzie tanie - dlatego cenka rośnie hihihi
co do ciągnika to super w agregacie talerzowym grano 3m na talerzowanie 8,5ha wypił 70l bieg jakim jeździłem to 4M obroty około1700

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 10014 H Dzisiaj, 17:35
  •  

#22 Share doktorek2

doktorek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 09:15

URSUS 10014 H po wjechaniu na wagę z łądowaczem i 2x obciążniki tylne waga pokazała5300kg

#23 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 11:42

URSUS 10014 H wstawił byś fotki do galerii swojego ursusa

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2012 - 15:38

URSUS 10014 H To coś w temacie to powinno polmot się nazywać. Po wykupieniu praw do marki ursus tylko naklejki zamienili. Osobiście wybrał bym ursusa 11024. Więcej w nim czesci licencyjnych z mf a. Chociaz konstrukcje to stare to lepsze stare rozwiązania mf a niż nowe polmota. Znajomy ma polmota 10014h i kupe problemów z nim razem. Juz nawet o adwokatów się oparło. A pompa hydrauliki nadal wyje. Pozatym masa innych usterek i samodzielne skręcanie wszystkiego po zakupie.

#25 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 październik 2012 - 20:05

URSUS 10014 H Ja znam te opowieści "mój sąsiad ma i mu się psuje" najpierw niech sąsiad się wypowie na forum o ciągniku a nie ktoś inny. Wybrałbyś 11024 to by ci po 500mth siadł i ciągnik na złom. 10014h o niebo lepszy.

#26 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 10 październik 2012 - 14:53

URSUS 10014 H jak myslicie jak by sobie dawaly rade te dwa modele 10014 i 11024 z kosiarkami na przedni i tylny tuz/wom przy szerokosci łącznej ok 5 metrów....nie pierdzialy by...

#27 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 październik 2012 - 17:40

URSUS 10014 H zależy jaką kosiarka ma zapotrzebowanie mocy.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#28 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 październik 2012 - 08:55

URSUS 10014 H To jest fakt. Bo coś tam sąsiad powiedział tylko że ten sąsiad sie na forum nie chce wypowiedzieć.
Ja osobiście jak tylko dostanę kredyt to biorę 8014H

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:25

URSUS 10014 H Jaki sąsiad czytac nie umiecie czy słów nie rozumieće? Znajomy a dokładniej kolega posiada wynalazek polmota. A że kolega dobry to i mówi jak jest i nie wychwala bedziewia tylko dlatego, że je kupił. Jak robi wielu na tym forum np. Ursus, polmot czy tym podobne to wynalazki, gdzie liczy się przedewszystkim cena. Jednak konstrukcja ursusa deko nowoczesniej wygląda niz polmot. Może poza wyjątkiem rewersu, Który umieszczony jest nieszczęśliwie po prawej stronie w polmocie. Widzę, że kumpel jest rozczarowany tym ciągnikiem i więcej napewno by go nie kupił. Gdy oglądał mojego mf a 4255 z 2001 r to tylko glową kręcił. Porównując jak archaiczny to wynalazek względem zachodniego ciągnika, który produkowac zaczeli w latach 90 tych.

#30 Share scanman

scanman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:ogólnie jestem ciekawy świata

Napisany 16 październik 2012 - 23:16

URSUS 10014 H Ten kolega dopiero teraz się zorientował że istnieją bardziej zaawansowane technicznie ciągniki? Gdzie Ty byłeś z tym swoim fergusonem gdy kupował polmota? Sorry, ale mnie to wygląda na leczenie frustracji po nieprzemyślanym zakupie, niż obiektywna opinia. A "trefne" egzemplarze zdarzają w każdej marce. Znam właściciela Fendta, który po gwarancji dorobił się sporo siwych włosów i kilkudzesięciotysięcznego debetu na koncie. Też stoję przed wyborem nowego ciągnika i staram się znaleźć jak najwięcej informacji na temat poszczególnych modeli i marek, ale szlag mnie trafia jak czytam takie posty i tracę czas. No i masz, znowu idę spać zły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2012 - 06:03

URSUS 10014 H Kolega kupił polmota wcześniej niż ja fergusona. Nie wiem co ci w mojm poście się nie podoba. Ja flustracji nie leczę a kumpel no cóż może byc sflustrowany. Wywalił na ten szajs 140 tys. Nie kupował tego z żadnej dotacji tylko wszystko za swoją kase. Pozatym kupił u nich tura belarke. To jakos powinni go potraktować. Serwisanci przyjeżdżali to nie bardzo co potrafili zrobić. Ewentualnie była gorąca linia z lublinem czy gdzie tam to składają. To samo tyczy się niezliczonych reklamacji. I jak już pisałem pompa wyje do dziś i jest w ciągu 2 lat chyba trzecią. Może i trafi się felerny fendt. Z tym, że trafienie felernego polmota, ursusa, pronara, farmtracka czy podobnego wynalazku jest o wiele bardziej prawdopodobne.W dodatku fendta serwsi naprawi raz dwa. Najwyżej jeśli gwarancji nie ma bedzie to kosztować. A tu serwis nic nie pomoże a gwarancja latem się skończyła. Wiec co to jest innego jak nie opinia własciciela. Tylko przekazana przez pośrednika czyli mnie.Dlatego mając 140 tys nigdy nie kupił bym wynalazka tylko kilkuletni ciagnik jednej z uznanych marek jak jd czy mf.

#32 Share Jack74

Jack74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 październik 2012 - 08:35

URSUS 10014 H A wiecie może koledzy kiedy seria H b będzie produkowana z nową maską od 9024???

#33 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:13

URSUS 10014 H no dobra panowie pojeździliście już trochę tymi patajami więc piszcie co ie boli bo mam na niego chęć a wciąż jest stosunkowo mało o nim na forum. Tylko nie piszcie że sąsiada kolegi dobry kolega mówił że jego szwagra teściowa mówiła że to szajs itp. Konkrety proszę, pochodzące od użytkowników tych maszyn. Miałem okazje się nim przejechać u dilera i wywarł na mnie pozytywne wrażenie. jego pierwsza wada to w moim przypadku o jedną sekcje hydrauliki za mało do tego brak pozycji pływającej, rewers po prawej stronie jest dla mnie śmiesznym, sztucznym problemem który tu niektórzy poruszali, t.z jak by go nie było to bym uznał to za wadę ale to po której jest stronie? to chyba nie. zresztą uważam że to nawet lepiej bo się swobodnie zasiada za kierownicą. Jak częste i jak kosztowne są awarie, ile zgarnia serwis za swoje przeglądy, jak się sprawuje ta skrzynia w parze z tym silnikiem czy nadaje się do transportu, czy masa jest wystarczająca względem uciągu itp. piszcie bo mam mało czasu na decyzję a wkopałem się już z pronarem 1221 i nie chciał bym się znowu zawieść.
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#34 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:48

URSUS 10014 H Kup coś porządnego a nie składaka co dopiero na rynek wypuszczają. Za 5 lat bedzie mozna cos wiecej powiedziec choc nie wiem czy duzo sie tego sprzeda w naszym kraju.

#35 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:59

URSUS 10014 H Skoro takie pozytywny to go kup po co się pytasz może cię ktos oszuka i prawdy nie napisze. Jaka jest róznica jak pisze, że mi kumpel powiedział który to ma A jak bym ja sam to miał. To co pisałem to nie jest zasłyszane przez dziesiątego człowieka tylko z rozmowy z właścicielem. co do serwisu to nie wiem na czym ci ludzie się znają. Montownie składaków nie inwstują za bardzo w serwis czy rynek cześci zamiennych. Widziałem w galerii jak ktos pisał, że czeka na dźwignie zmiany biegów do ursusa 2 tygodnie. Jak kumpel kupił tego polmota to musiał se jechać sam klime napełnić. Oczywiście powiedzieli, że mu kase zwrócą, tylko nikt nie powiedział, że układ zalany jest jakims olejem czy czymś i przy napełnianiu jaja były. Chyba z 2 razy jeździl zanim siępołapali co i jak. Takich kwiatków było pełno.

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 październik 2012 - 21:01

URSUS 10014 H Rewers po prawej nie jest śmiesznym, sztucznym problemem, bo jak kiedyś założysz ładowacz czołowy to pojmiesz różnice.

#37 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 październik 2012 - 21:12

URSUS 10014 H Kolego posiadam pronara 1221 tj 130kucyków z ładowaczem, ciągnik 6 cylindrowy bez rewersu więc nie każ mi cokolwiek pojmować
A tak na marginesie lewą rękę trzymasz na rewersie prawą na joystiku nogi przypuszczam też masz zajęte to kierownicą czym kręcisz. :D :P

Edytowany przez rkuban, 19 październik 2012 - 21:23.

Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#38 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 październik 2012 - 21:47

URSUS 10014 H O co Ci chodzi z tymi nogami to nie wiem? Lewej ręki nie trzeba ciągle trzymać na rewersie tylko przy zmianie kierunku a to chwila i jak ciągnik prawie stoi za to prawą cały czas masz na dżoju i operujesz, a podnoszenie, opuszczanie, itp zabiera więcej czasu niż obsługa rewersu.
A tak na marginesie to ile razy przekładasz rękę z dżoja na dzwignie od biegów zanim coś zrobisz

#39 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:35

URSUS 10014 H Oj bardzo dużo i do tego zmieniam drążkiem zmiany zakresów a on strasznie ciężko chodzi. czasami muszę też zmienić bieg a to oznacza że ruszam dwoma drążkami, to dopiero jest jazda. Więc jak będę miał ursusa (jeśli), oczywiście będzie z ładowaczem i wtedy nawet rewers po prawej będzie dla mnie rewelacją. Ktoś mógł by zapytać po co ci jeszcze jeden ciągnik z ładowaczem. Otóż uważam że w dzisiejszych czasach ciągnik bez ładowacza to jak komputer bez internetu niby jest ale nie do końca wykorzystany.
PS. Ptaszyna - Mam nadzieję że się nie obraziłeś tym żartem.
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2012 - 19:55

URSUS 10014 H co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

Post nie na temat !!!

Edytowany przez MAT912, 21 październik 2012 - 20:50.