Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego nie chcą jeść ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share simental10

simental10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:22

Dlaczego nie chcą jeść ? Witam, mam problem z opasami w wadze 400 kg a mianowicie nie chcą jeść zielonki !!! W poprzednim roku gdy mieli około 120 kg tak się zajadały, że aż bałem się im dawać żeby brzuchy ich nie rozbolały. A w tym roku nic ! , od początku sezonu nic ! Dziś przywiozłem im świeżej zielonki z czerwonej ładnej koniczyny wrzuciłem do żłobu a tu nic, obwąchały i nawet nie dotknęły przez cały dzień to ospę tylko zjedli + sanbull i koncetraty na apetyt. Co zrobić ? jest ich 7 : 1 sm , 2 mm , 2 biało czerwone, 1 hf ,1 hl bardzo ładnej budowy tylko w tym problem iż same kości! A 3 dni temu jak wykaszałem kosą rów i brzeg podwórka to jak im dałem same chwasty to zabić się chcieli jeden przed drugim ! Sąsiad ma gorsze bydło a stare siano daje i zielonkę i jedzą a tu nie ! w czym problem? pomoże ktoś ? strasznie chude są . :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego nie chcą jeść ? Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:53

Dlaczego nie chcą jeść ? rano nie daj jeść to około południa będą miały taki apetyt że zjedzą wszystko co im dasz

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 22 lipiec 2012 - 22:02

Dlaczego nie chcą jeść ? a moze soli na apetyt może pić
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 22 lipiec 2012 - 22:29

Dlaczego nie chcą jeść ? odrobaczałeś bydło? wewnetzrnie i skórnie, polecam, do tego możesz mieszać im do paszy tresciwej kompleks ziołowy na apetyt, u mnie efekty widoczne po tym preparacie były. pzdr
ArturKowalewo

#5 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 23 lipiec 2012 - 08:47

Dlaczego nie chcą jeść ? Myślę , kolego, że sam sobie odpowiedziałałeś na to pytanie. Zielonkę " chwasty" zajadają- smakowita bowiem jest :)
Koniczyna czerwona jest gorzka i jako zielonka niechętnie pobierana , zrób z niej siano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share simental10

simental10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 12:27

Dlaczego nie chcą jeść ? RobertKowalenko - owszem kilku odrobaczałem bo jednemu z nich ciągle bąble pod szyją wyskakują co jakis czas. Jonkszi jak dałem im zielonki i zobaczyłem ze nie chcą jeść to się zdenerwowałem i przez dzień do nich nie zaglądałem a nic nie tkenly wiec nie pomaga :( . Simson w jaki sposób chodź wątpię że wode z solą wypija, bardziej za cukrem. Mora siana też nie jedzą z koniczyny ! co mam zrobić bo koniczyny od groma na łące :( a zwykłej trawy tez nie chciały jeść bez koniczyny. Do tej pory dawałem sianokiszonke ospę i do wiosny ziemniaki + buraki , w poprzednim roku wszystko jedli jak była zielonka . Co mam robić na samej ospie + koncetratach + sianokiszonce sa chude a kukurydza dopiero za 2 tyg ?!

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 13:01

Dlaczego nie chcą jeść ? Kończynę bierzesz z tej samej łąki co przed rokiem?? Może jest ona zbyt zakwaszona i dlatego nie chcą jej jeść??

#8 Share simental10

simental10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:58

Dlaczego nie chcą jeść ? czy to możliwe? łąka jest użytkowana od 50 lat i od 20 nie byla nawozona ;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pawel85

pawel85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:26

Dlaczego nie chcą jeść ? Polecam nastepuhjące środki znaczy tak mącznik nawozowy w ilości 70 gr na sztuke na dobe .....jezeli są takie po 400 setki u mnie pomagała wysoko białkowa pasza sybka którą przygotowywałem sam w skład której wchodziła pszenica, jęczmień , qq ,+ witaminy + sanbul .do tego dodawałem jesazcze soje i makuch rzepakowy ,.. i tak karmie cały czas jedzą do oporu .+
lizawki z solą do oporu woda do oporu i siana zawsze mają albo kiszonkę z trawy

czy to możliwe? łąka jest użytkowana od 50 lat i od 20 nie byla nawozona ;(

Całkiem możliwe .miałem kiedyś też jedną łąkę z której siano jadły tylko konie.
Krowy nie zjadły ani siana ani zielonego jak przywoziłem.

Najlepiej wywapnować łąki ,jest takie specjalne granulowane.
zasilić magnezem in potasem ,i dobrze spryskać mącznikiem.
Powinno pomóc .