simental10

Dlaczego nie chcą jeść ?

Polecane posty

simental10    0

Witam, mam problem z opasami w wadze 400 kg a mianowicie nie chcą jeść zielonki !!! W poprzednim roku gdy mieli około 120 kg tak się zajadały, że aż bałem się im dawać żeby brzuchy ich nie rozbolały. A w tym roku nic ! , od początku sezonu nic ! Dziś przywiozłem im świeżej zielonki z czerwonej ładnej koniczyny wrzuciłem do żłobu a tu nic, obwąchały i nawet nie dotknęły przez cały dzień to ospę tylko zjedli + sanbull i koncetraty na apetyt. Co zrobić ? jest ich 7 : 1 sm , 2 mm , 2 biało czerwone, 1 hf ,1 hl bardzo ładnej budowy tylko w tym problem iż same kości! A 3 dni temu jak wykaszałem kosą rów i brzeg podwórka to jak im dałem same chwasty to zabić się chcieli jeden przed drugim ! Sąsiad ma gorsze bydło a stare siano daje i zielonkę i jedzą a tu nie ! w czym problem? pomoże ktoś ? strasznie chude są . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

rano nie daj jeść to około południa będą miały taki apetyt że zjedzą wszystko co im dasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a moze soli na apetyt może pić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odrobaczałeś bydło? wewnetzrnie i skórnie, polecam, do tego możesz mieszać im do paszy tresciwej kompleks ziołowy na apetyt, u mnie efekty widoczne po tym preparacie były. pzdr


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Myślę , kolego, że sam sobie odpowiedziałałeś na to pytanie. Zielonkę " chwasty" zajadają- smakowita bowiem jest :)

Koniczyna czerwona jest gorzka i jako zielonka niechętnie pobierana , zrób z niej siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

RobertKowalenko - owszem kilku odrobaczałem bo jednemu z nich ciągle bąble pod szyją wyskakują co jakis czas. Jonkszi jak dałem im zielonki i zobaczyłem ze nie chcą jeść to się zdenerwowałem i przez dzień do nich nie zaglądałem a nic nie tkenly wiec nie pomaga :( . Simson w jaki sposób chodź wątpię że wode z solą wypija, bardziej za cukrem. Mora siana też nie jedzą z koniczyny ! co mam zrobić bo koniczyny od groma na łące :( a zwykłej trawy tez nie chciały jeść bez koniczyny. Do tej pory dawałem sianokiszonke ospę i do wiosny ziemniaki + buraki , w poprzednim roku wszystko jedli jak była zielonka . Co mam robić na samej ospie + koncetratach + sianokiszonce sa chude a kukurydza dopiero za 2 tyg ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Kończynę bierzesz z tej samej łąki co przed rokiem?? Może jest ona zbyt zakwaszona i dlatego nie chcą jej jeść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Polecam nastepuhjące środki znaczy tak mącznik nawozowy w ilości 70 gr na sztuke na dobe .....jezeli są takie po 400 setki u mnie pomagała wysoko białkowa pasza sybka którą przygotowywałem sam w skład której wchodziła pszenica, jęczmień , qq ,+ witaminy + sanbul .do tego dodawałem jesazcze soje i makuch rzepakowy ,.. i tak karmie cały czas jedzą do oporu .+

lizawki z solą do oporu woda do oporu i siana zawsze mają albo kiszonkę z trawy

 

czy to możliwe? łąka jest użytkowana od 50 lat i od 20 nie byla nawozona ;(

 

Całkiem możliwe .miałem kiedyś też jedną łąkę z której siano jadły tylko konie.

Krowy nie zjadły ani siana ani zielonego jak przywoziłem.

 

Najlepiej wywapnować łąki ,jest takie specjalne granulowane.

zasilić magnezem in potasem ,i dobrze spryskać mącznikiem.

Powinno pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 2  bykami są w wieku 20 i 17 miesięcy od pewnego czasu zauważyłem że nie chcą  jeść siana z 1 pokosu 2 czy 3 jakoś tam przebierają sianokiszonkę tylko przebierają co lepsze, śrutę dostają 2 razy dziennie z jęczmienia owsa i pszenżyta  wody ile chcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj