Zaloguj się, aby obserwować  
zecio

jak podłączyć klakson

Polecane posty

wojt    74

ja kupiłem sobie do samoróbka podobny klakson, nie chciało mi się ciągnąc na nowo kabli więc go podpiołęm pod stary klakson(stary odłączyłem), ja w SAMie nie mam sprężarki więc musiałem kupić klakson z kompresorem :P Nie wiem jak jest w 5245 ale wg.mnie to jest w nim sprężarka więc wystarczy kupić tylko same fanfary(te trąbki) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

to tego malego kompresora jak rozumiem to nietrzeba a na innych forach pisali ze musi byc... to ja niewiem.. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no jak masz w ciągniku kompresor to nie trzeba :P

np. taka http://www.allegro.pl/item269088083_fanfar...niej_f_vat.html , w niej jest elektrozawór(kompresor cały czas ciśnie powietrze na tą fanfarę, ale przepuszcza je elektrozawór tzn.jak nacisniesz na guzik to dopiero wtedy ten elektrozawór się otworzy i będzie trąbić).

Zeby trąbiło to traktor musi być na chodzie, gdybyś kupił ten klakson z kompresorem to traktor może być zgaszony a klakson będzie trąbił(jak naciskasz na guzik to wtedy kompresor się zwyrta i ciśnie powietrze na tą fanfare).

 

ale namieszałem :) ale tak wg. mnie to ma być :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

lepiej kupic klakson z kompresorem. Chyba sprezarka w 5245 jest rozlaczana,a tak bedzie musiala caly czas bic powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

jest tak jak włoncze kompresor to on nabije powietrze ale po jakims czasie powietrze samo wyleci a wskaznik pokazuje zero i to mnie tez zadziwilo ze jak kupie bez kompresora to ten w traktorze caly czas bedzie musial chodzic a jak kupie z kompresorem to chyba nie musze miec wlaczonego bo sam nabija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak kupisz z kompresorem to nie potrzebna jest instalacja w ciągniku (pneumatyczna). Podłączasz kompresor pod kabelki od starego klaksonu i gotowe. Pisałem o tym kiedyś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

no właśnie i kupie tego co przedtem pokazywalem z kompresorem i nie musze nic kombinowac :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
no właśnie i kupie tego co przedtem pokazywalem z kompresorem i nie musze nic kombinowac :lol:

Dokladnie...kup takiego i ciesz sie dobrym brzmieniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
117 dB :P bede dziadka straszył :) :lol: hehe

zeby tylko nie ogłuchł xD:)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

to jest własnie najlepsze w tym, można nieźle ludzi straszyc :P kupiłem to na jesień wiec w tym roku się aż tak nie natrąbiłem, ale czekam na przyszły rok jak komu trąbne na drodze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
no jak masz w ciągniku kompresor to nie trzeba :lol:

np. taka http://www.allegro.pl/item269088083_fanfar...niej_f_vat.html , w niej jest elektrozawór(kompresor cały czas ciśnie powietrze na tą fanfarę, ale przepuszcza je elektrozawór tzn.jak nacisniesz na guzik to dopiero wtedy ten elektrozawór się otworzy i będzie trąbić).

Zeby trąbiło to traktor musi być na chodzie, gdybyś kupił ten klakson z kompresorem to traktor może być zgaszony a klakson będzie trąbił(jak naciskasz na guzik to wtedy kompresor się zwyrta i ciśnie powietrze na tą fanfare).

 

ale namieszałem :) ale tak wg. mnie to ma być :P

ta do której podałeś link to można odrazu podlączyc i ma wlasny kompresor?? -cos nie skumałem


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

właśnie ta z linku co podałem niema kompresora, czyli do niej ciągniesz przewód(powietrzny) z kompresora od ciągnika, kabelki z przycisku podłączasz pod ten elektrozawór. Jest to mniej wiecej tak że kompresor w ciągniku musi cały czas iśc żeby można było zatrąbić, czyli jest podawane powietrze na tą trąbkę a ten elektrozawór przepuszcza je bądz nie(jak nacisniesz na guzik to wtedy puszcza i nam trąbi) :lol:

 

skapowałes??

 

ędward ącki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Ja naszczęście wszystko rozumiem co jak i do czego.... tylko musze jeszcze zamowić fanfary :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Panowie ponawiam temat

lepiej kupić z kompresorem cos mniejszego czy bez a wieksze i smigac z wlaczoną sprezarką?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
Panowie ponawiam temat

lepiej kupić z kompresorem cos mniejszego czy bez a wieksze i smigac z wlaczoną sprezarką?

Klaksony bez kompresora nadawały by się do c 360 3p i mf 255 bo w nich i tak cały czas pompują a do innych z sprężarką elektroniczną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

Dawno nikt tutaj nie pisal heh

a tak wiec ktos posiada takie fanfary na powietrze ze sprezarki ciagnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klaksony bez kompresora nadawały by się do c 360 3p i mf 255 bo w nich i tak cały czas pompują a do innych z sprężarką elektroniczną. B)

Ciekawi mnie jak wygląda taka sprężarka. To musi być jakiś najnowszy cud techniki. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Co powiecie na te?

http://allegro.pl/klakson-fanfara-sygnal-dzwiekowy-mocna-i1201446274.html

http://allegro.pl/fanfara-metalowa-sprezarka-12v-klakson-i1192217590.html

http://allegro.pl/fanfara-ii-tony-klakson-bardzo-glosna-hit-filmik-i1205600059.html

Planuję założyć do Forterry. Jak nie te to bez kompresora bo i tak w ciągniku chodzi cały czas (chyba bo żeby zaczęło pompować to trzeba trochę powietrza upuścić ze zbiornika pod spodem...)

Jeżeli ktoś z was kupował na allegro taki klakson to napiszcie jaki efekt bo nie chcę kupić jakiegoś badziewia. Nie tylko o wykonanie mi chodzi ale i o głos bo na youtube to niektóre nawet w ciężarówkach wstyd włączać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

Wydaje mi sie ze z takiej fanfary podlaczonej pod sprezarke ciagnika to jak sie włączy to jest dobre pier.dolnięcie

a taka co ma wlasny kompresor to nie nabije tak moocno jak ciagnikowa i pewnie bedzie sporo cichsza

widze ze tutaj nikt nie posiada takowych zeby cos powiedziec o tym a lipy nie ma co kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie posiadam takich fanfar, ale jedno mogę stwierdzić: jeżeli na alledrogo kosztują one 50-100 zł to rewelacji nie należy oczekiwać. Kolega kupował kiedyś w sklepie, do ciężarówki i zapłacił 280 zł za taką podłączaną do sprężarki. Ale słychać go było z odległości 2 km. Wszyscy wiedzieli jak zjeżdżał z trasy zanim pojawił się we wsi. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj