Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wxwx24

wxwx24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 08:33

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110 Witam
właśnie nabyłem kombajn volvo 1110 nigdy nie kosiłem kombajnem mam pytanie o ustawienia wiatru na żyto i owies,jakim biegiem jeździć,może ktoś ma instrukcję obsługi przetłumaczoną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110 Dzisiaj, 18:17
  •  

#2 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 21 lipiec 2012 - 10:52

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110 prędkośc jazdy zależy od zboża, ale jedynką najczęściej sie jeździ (masz jeszcze przyśpieszacz wiec można bardziej dokładnie dostosowac prędkość jazdy). Co do ustawienia wiatrów, to nic ci nie powiem - nie wiem czy masz jakies wskaźniki (ja w Volvo 900 nie miałem). teraz mam Sampo 600 (tam wszystko pokazuja wskaźniki). Po prostu wyjedziesz w pole i zobazysz czy nie zostaje zboże z tyłu.

#3 Share wxwx24

wxwx24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 07:38

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110 witam
mam pytanie jeszcze o Volvo 1110 z przodu jest klapla która się odpina jest tam dźwignia ze skalą od 1-7 do czego ona służy i jak ją ustawiać na owies i żyto?
jeszcze mam pytanie czy czesto regulujecie główny pas załączający młocarnię umnie jak pójdzie w robotę to sie wyciąga a jak postoi 1 dzień to po odpaleniu silnika odrazu załącza mi młocarnię jak radzicie sobie z tym problemem?
następne pytanie co do korbki do motowideł skala + - co się tym reguluję i jak to ustawić najlepiej?

#4 Share LsGelu

LsGelu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 12:45

Z tą skalą to ci nie pomogę ale mam 1130 i myślę że ta korbka od motowideł to ustawia się ich prędkość najlepiej jakby się kręciły jak najszybciej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wxwx24

wxwx24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:53

poruszam tema t z zeszłego roku posiadam kombajn Volvo 1110 i chodzi mi o targaniec jest on przykręcany na 2 śruby chodzi mi oto czy w tej główce (napędzie targańca) jest gwint i czy te 2 śruby są skręcane na sztywno.umnie w zeszłym roku cały czas się luzowały te śruby i wytarł się gwint w główce (napędzie targańca) chciałem zapytac czy to jest tak orginalnie czy ktoś zrobił tam jakąś przeróbkę.Może ktoś by zrobił fotkę tego i przesłał?

#6 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:09

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110

Witam
Z tą skalą to ci nie pomogę ale mam 1130 i myślę że ta korbka od motowideł to ustawia się ich prędkość najlepiej jakby się kręciły jak najszybciej :)

Własnie,że nie prawda,bo prędkość motowideł powinna byś dostosowana do prędkości jazdy. Jeśli będziesz za wolno jechał,a motowidła będą się kręcić za szybko, to tylko sobie obijesz ziarko i wszystko wróci spowrotem na pole :)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Jerzy185

Jerzy185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:01

Kombajny do zbioru zbóż, Volvo 1110 Właśnie nabyłem taki kombaj i mam pytanie jak sie sprawował jakie jest spalanie tekiego kombajnu i dzie moge kupić filtr powietrza, jak byś mógł dac kilka rad bo jestem zielony jeżeli chodzi o koszenie kombajnem.
Z góry dziękuje

Dodaj odpowiedź