Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce fendt

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:12

Hamulce fendt witam mam problem z hamulcami w ciągniku fendt 309 ls turbomatik farmer mianowicie hamulce zginęły niewiadomo kiedy kupiłem ten cagnik bez hamulców nic nie cieknie bynajmniej nic nie widac śa odpowietrzone a hamulce ca dopiero za 3 przycisniecem pedała i mam pytanie czy jeśli w zbiorniku nie bedzie ciśnienia powietrza czy to moze cos przeszkadzac?;) prosze o szybkie odpowiedzi bo to czas jechac aty\u hamulców nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce fendt Dzisiaj, 17:26
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 23:03

Hamulce fendt tarcza hamulcowa zjechana ? mało to było przypadków że tarcza poszła a wyglądało to niby że brakuje płynu hamulcowego....
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:55

Hamulce fendt ale na tarczy nie ma progów więc jeszce jest dobra chyba to cos innego a czy hamulce tkatkora śa jakos połaczone z pneumatyka czy jesli nie bede miał powietrza moze to coś szkodzi>?

#4 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 23:36

Hamulce fendt hamulce z pneumatyka nic wspólnego nie mają tylko ręczny ewentualnie , możliwe że pompka popsuta ?!nic innego mi do głowy nie przychodzi teraz...
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#5 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 10:52

Hamulce fendt pompke miałem rozebrana i w środku wygląda zdrowa

#6 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 10:56

Hamulce fendt Sprawdź czy w pokrywach cylinderków hamulcowych nie zbiera sie płyn.
Sprawdź i ustaw skok cylinderków hamulcowych, podkręć w razie potrzeby nakrętki w cylinderkach.
Odpowietrz układ łącznie z korektorem siły hamowania, zaworem hamowania przyczep i zaciskiem tarczy przedniego mostu(tam jest kilka odpowietrzników)..
Podczas odpowietrzania pilnuj stanu płynu w zbiorniczku.
Może być też tak że pompki mają już dość.

#7 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 10:59

Hamulce fendt cylinderki musze odkręcic czy ajk bo aj tego nie odkrecałem nigdy
kupiłem ten ciągnik i u góry na tych cylinderkach jest przyspawana nakrętka na 19 kluch nie wiem dlo czego to tam słuzy

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 19:25

Hamulce fendt Objaw jest banalny i prosty w interpretacji. Skoro za 3 naciśnięciem hamulce są to po co regulować i tarcze wymieniac czy odpowietrzać. Ewidentnie pompka czy pompki siadły i to wszystko. Jak rozumiem przy pierwszych 2 naciśnięciach pedał jest mięki i leci tj. wpada w podłogę za 3 razem twardnieje. Podręcznikowy objaw zepsutej pompki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 20:18

Hamulce fendt Hubertuss nie psuj zabawy. Skoro człowiek kupił pojazd bez hamulców to niech pozna po trosze ich budowę i choć zlokalizuje poszczególne elementy. Może odnajdzie przeciek albo wyeliminuje elementy które są OK.
Przychylam się do Twojej opini, aczkolwiek coś mi mówi że może odpowietrzanie przebiegło niezbyt dokładnie lub luz tarczy jest zbyt duży i nie starcza skoku cyinderka do to pełnego rozparcia zacisku.
Czasami przy przecieku cylinderka nic nie widać ponieważ płyn zbiera się pod jego pokrywą i dopiero po jej zdjęciu - odkręceniu, wylewa się na zewnątrz. Ta nakrętka służy do odkręcenia pokryw a powinny być plastikowe.

#10 Share same

same

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:22

Hamulce fendt ciągnik znam dobze bo robiłem w nim skrzynę biegów kosztowało to mnie ok 15 tysięcy więc wiem co tam ejst aczkolwiek do hamulców nie zaglądałem ale zmuszony jestem to zrobic
ale dzięki za idpowiedzi jutro odkręce cylinderki i zobacze co tam jest , a płyn nie ucieka tlko zachowuje sie tak jak by tył zapowietrzony bo coć wpycha go spowrotem do zbiorniczka a przy odpowietzanu przelałem go 0,5 litra płynu wię c jak tam było by jakiekolwiek powietrze to napewno musiało by wyjsć z nigo

#11 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 23 lipiec 2012 - 11:14

Hamulce fendt Ja w reno miałem podobny problem a przyczyną był rozwarstwiony przewód i nie przepuszczał płynu wynieniłem przewód i jest wszystko dobrze

#12 Share gumiarz1

gumiarz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 14:55

Hamulce fendt same a co ci nawaliło w skrzyni , sam ja remontowałes czy miałes jakiegos mechanika , ja mam problem z wałkiem mocy musze rozpaławiać i niebardzo wiem gdzie bedzie lepiej to zrobic ,oto mój post http://www.agrofoto....-po-zalaczeniu/ doradz coś jesli mozesz

#13 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:12

Hamulce fendt Witam. Mam problem z instalacją pneumatyczną przyczepy w Fendt 515c. Hamulce w ciągniku do momentu podłączenia przyczepy działają OK, ale gdy podepnę przyczepę do ciągnika to zaczyna się problem. Po wciśnięciu pedału hamulca układ hamulcowy przyczepy nie reaguje(szczęki pozostają w spoczynku|) ale za to wydostaje się powietrze z tego zaworu przy ciągniku( znajduje się on z prawej strony z tyłu ciągnika). Rozkręcałem ten zawór i membrana jest ok. Już nie wiem co może jeszcze być zrypane. Koledzy może ktoś miał podobny przypadek??

#14 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 październik 2012 - 22:10

Hamulce fendt Nie podlaczasz przypadkiem przyczepy jednoobwodobej do gniazda dwuobwodowego? Na zwyklym gnieździe w ciągniku po wciśnięciu hamulca nie ma ciśnienia, po odpuszczeniu jest. Sprawdź to.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share wrc1994

wrc1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 październik 2012 - 18:59

Hamulce fendt Awaria usunięta, okazało się że przyczyna leżała po stronie przyczepy. Początkowo nie brałem tego pod uwagę bo ostatnio nią jeździłem i było ok. Fendt niedawno kupiony i to mnie zmyliło.