Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Franio

Franio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:04

Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m Witam, mam problem z moim minitraktorkiem kubota b1502-m (praktycznie taki sam jak kubota b1500) :( Trakteorek przestał reagować na sprzęgło. Gdy go wciskam, nie można normalnie wrzucić biegu, a jeśli na siłę uda się go wbić to traktorek jedzie nawet jeśli sprzęgło jest dalej wciśnięte. Jeśli zahamuję (sprzęgło wciśnięte) to traktorek się zatrzymuje i można normalnie nim ruszyć ale gdy już jedzie to znów nie reaguje na sprzęglo ;[ Próbowałem go regulować ale to nic nie daje. Będę musiał rozebrać sprzęglo? Co to może być? I dlaczego tak się stało (jechałem z pola do domu, zatrzymałem się, wrzuciłem N i od tego czasu sprzęgło przestało działać) :mellow: Dobrze tylko że stało się to teraz, bo w truskawkach już prace skończone, mam czas praktycznie do jesieni. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m Dzisiaj, 09:47
  •  

#2 Share marekspectra

marekspectra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 10:38

Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m I co? poradziłeś sobie? jaka była przyczyna? gdzie szukałeś częsci?
www.MalyTraktor.pl Forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Franio

Franio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:22

Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m Tak, okazało się że urwał się kawałek blachy od tarczy sprzęgłowej i zblokowało się wszystko. Trzeba było rozpołowić traktorek, ale to ok 3 godz roboty, więc nic strasznego :) do tego jest tak mały że w dwie osoby odjechaliśmy tylnim mostem. Tarczę kupiłem na allegro za ok 150zł i chociaż wyglądałą troszeczkę inaczej niż oryginalna to pasuje, ale i tak spredawca powiedział że gdyby nie pasowała to regeneruje również stare.
Strasznie to wyglądało, ale okazało się że w dwa popołudnia można spokojnie go naprawić. Od tego czasu nastukałem 50mth i dalej wszystko jest ok. Wszystkim polecam takie traktorki, duuużo można nim zorobić a pali od 0.7l (przy odśnieżaniu) do 1.5l (przy glebogryzarkowaniu) ON na godzinkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share marekspectra

marekspectra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:41

Nie działa sprzęgło w Kubota b1502-m AgroFoto nie rozpieszcza użytkowników małych traktorków. Ja swoje doświadczenia i obserwacje zacząłem opisywać tu ; www.MalyTraktor.pl

Edytowany przez marekspectra, 19 marzec 2013 - 11:43.

www.MalyTraktor.pl Forum