Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od czego są te czujniki w Case 4230 ?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:01

Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Mam pytanie odnośnie kilku czujników, ponieważ nie wiem od czego one są, i mam ptyanie odnośnie mechanizmu znajdującego sie z prawej strony tylniego mostu patrząc od tyłu na ciągnik,chodzi mi o to czy to nie jest mechanizm od pół biegów ponieważ znalazłem okablowanie w pulpicie od gałek z biegami i to okablowanie jest zmostkowane a kable długością starczyły by do guzika od pól biegów w gałce ale nie jestem pewien i jak rozmostkuje te kable ciągnik nie chce jechać...

oto załączniki:
1. czujnik przy pedale sprzęgła

Czujniki i mechanizm z siłownikiem hydraulicznym...

Załączone miniaturki

• czujnik 1.jpg
  • czujnik 2.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Dzisiaj, 22:07
  •  

#2 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:42

Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Na zdjęciach w 2 linku po kolei: 1. czujnik blokady mech. różn.-odpowiada za kontrolkę na pulpicie, 2. siłownik włączający blokadę, 3. czujnik prędkości.

#3 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 13:26

Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze jeden czujnik pod skrzynią biegów od strony sprzęgła i nie wiem do czego on służy. Proszę o pomoc.

Załączone miniaturki

• czujnik 3.jpg

Edytowany przez MirekCase4230, 21 lipiec 2012 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 11:10

Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Był bym bardzo wdzięczny jeżeli dowiedział by się od czego jest pierwszy czujnik ponieważ, ostatnio założyłem post w którym opisałem problem z moim case a mianowicie nie chciał jechać, po czasie doszedłem do tego że problem jest z tym czujnikiem przy pedale sprzęgła,
czyli czujnik numer 1, i teraz nie wiem czy mam go wymienić czy poprostu zmostkować i zostawić to, gdy zmostkuje kabe dochodzące do niego ciągnik jedzie dobrze i zachowuje się normalnie, nie wiem czy ten mostek może zostać czy lepiej założyć nowy czujnik?czy ten czujnik może być związany z pół biegami? proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:01

Od czego są te czujniki w Case 4230 ? Ten czujnik nad pedałem sprzegła jest właśnie od półbiegu gdy lekko nacisnołem sprzegło to przechodzi na zółwia. Jest to strasznie drażniące przy pracy na zającu bo każdorazowe puszczanie sprzegła powoduje najpierw rurzenie na żółwiu potem przejście na zająca co zatym idzie szarpnięcie i z czasem zurzycioe tarcz od półbiegów. W jednym ominełem to przez mostek natomiast drugi co kupowałe miał skrzynię przerobioną na zwykłą 8x4.

Dodaj odpowiedź