Zaloguj się, aby obserwować  
Marcian1234

kredyt 8 % z banku czy 12 % od deelera

Polecane posty

Marcian1234    17

był u mnie przedstawiciel korbanka i zaoferował mi że poczekają na vat ok 3 miesięcy z procentem 12 % bez żadnych formalności i prowizji i opłat za dokumenty.czy to dobra propozycja ???? czy lepiej kredyt z banku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

Lepiej na nich uważaj bo zakręcą Cię jeszcze wokół palca ;) lepiej od nich nic nie bierz bo bez korzyści nic nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

śmiem przypuszczać, że raczej oni mają niższy koszt kapitału z racji na skalę, więc negocjuj i do 0,75% miesięcznie powinni zejść czyli do tych 9% w skali roku

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale w banku masz jeszcze prowizję.A to w skali roku czy tych 3 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

trzeba liczyć w 6 miesiącach i suma ok 60 tyś.Bank na dzień dobry jak dostanę kredyt to zabierze mi prowizje a oni nie.Też myślę coś utargować do 9% i jak przedstawią mi to na umowie to będzie już spoko.A mam jeszcze jedną ofertę od gravitu że poczekają na vat bez żadnych odsetek tylko jakoś tam na usługi rozpiszą.ale i tak korbanek jeszcze coś na mnie zarobi bo kredytu brać oni nie będą musieli a i tak kasy mają do groma.ale i tak ten on korbanka będzie najkorzystniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeXXus44    3

Jak najdalej od korbanka.

 

Nie wiem, co kupujesz, ale sprawdź czy możesz ubiegać się o kredyt na nowe technologie z dofinansowaniem. 2% rocznie do max 15 lat to ciekawa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Mi proponowali, że poczekają na VAT bez jakichkolwiek kosztów z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

czyli dealerzy kredytują 100% inwestycji np pod modernizacje ? bo szukam kredytu na 100% inwestycji oczywiście krótkoterminowy spłacony będzie przez zwrot z modernizacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O to tak dobrze to tylko w play..

Kto by ci dał na 3-4 miesiące z 450 tyś.

Na Vat to jeszcze mogą się zastanowić, ale nie liczył bym na dofinansowanie z agencji.Ja się dogadałem z Vat na 4 tygodnie i teraz US muszę poprosić bo nie składałem na szybki termin zwrotu.

Bo przy szybkim terminie zwrotu jest warunek żeby wszystkie faktury były zapłacone i było to udokumentowane. A ja mam jednak termin za środki do sierpnia.

Ale na 100% to bym nie liczył.Vat i dotacja.

Chyba że diler to twoja rodzina.Ale z rodziną to tylko na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeXXus44    3

O to tak dobrze to tylko w play..

Kto by ci dał na 3-4 miesiące z 450 tyś.

Na Vat to jeszcze mogą się zastanowić, ale nie liczył bym na dofinansowanie z agencji.Ja się dogadałem z Vat na 4 tygodnie i teraz US muszę poprosić bo nie składałem na szybki termin zwrotu.

Bo przy szybkim terminie zwrotu jest warunek żeby wszystkie faktury były zapłacone i było to udokumentowane. A ja mam jednak termin za środki do sierpnia.

Ale na 100% to bym nie liczył.Vat i dotacja.

Chyba że diler to twoja rodzina.Ale z rodziną to tylko na zdjęciu.

 

Przygotuj się na kontrole z US przy zwrocie VAT, a tym bardziej przy krótszym terminie zwrotu.

Będą sprawdzać wszystko. No chyba, że miałeś już kilka zwrotów i za każdym razem było na 100% dobrze.

 

Kiedyś doczepili się kasy pożyczonej od znajomego (przelana na konto). Jak pożyczona to należy zapłacić podatek itp.

Szybkie spisanie umowy o użyczenie kasy załatwiło sprawę. Jedno słowo, tyle problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ale przecież to jest bardzo krótkoterminowy kredyt bo vat mozesz wzrócić po 60 dniach, a wartość netto maszyn po 3-4 miesiącach jak wypłacą wzrot, więc czemu mieli by nie skredytować ?

zreszta banki też mogą kredytować 100% tylko, że tam zaraz sobie wymyślają okresy karencji np 1-2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Tak , tak..... wszyscy dealerzy tak pieknie mowia ... A jak przychodzi co do czego do potem trzeba sie glowic jak splacic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ty myślisz że dilerzy nie mają kredytów? Oni mają płacić odsetki i prowizję, a ty nie.

Je teraz dostałem kredyt i pierwszą ratę po w wrześniu mam.Po kwartale i zaraz po dopłata z agencji.

Kredyt możesz i na rok, dwa wziąść, nie ma problemu.Jak ci się nie podoba to do drugiego banku idziesz.

Tak jak za sklepami. Banki prawdę mówiąc na podobnych zasadach działają. Oni muszą sprzedać towar.

Na dilera to nie ma co liczyć oni to nie Play.Tam tylko kasa się liczy. Nie masz to i maszyny nie dostajesz.Nie licz że dostaniesz maszynę nie płacąc za nią. Masz zapłacić i potem wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Ciekawe... 12% bez formalności papierów, czyli kasa pod stołem .... No nie wiem rób jak chcesz.

 

PS Jak brakuje Ci tylko na VAT to lepiej pożycz od znajomych i tyle ....

 

Dziwny post.


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj