Skocz do zawartości

Zdjęcie

sieczkarnia pz problem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buhaj0200

buhaj0200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 17:50

sieczkarnia pz problem witam kupiłem sobie sieczkarnir pz 80e tak zeby ciąc co roano 1 przyczepe na zielono i mam problem kosze i przejade 40 m i nagle sieczkarnia przestaje ciąc tam z przodu na tych nozykach zapych asie tam kukurydza wyczyszcze to i znowu pojade40 m i zapchane co jest powodem jak to naprawic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sieczkarnia pz problem Dzisiaj, 04:53
  •  

#2 Share marco88

marco88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 18:56

sieczkarnia pz problem masz chyba tą samą sieczkarnie co ja, w pz mh80e od spodu gdzie ci się zapycha jest nożyk; ja miałem ich kilka w zapasie jak kupowałem sieczkarnie; musisz ten nożyk wykręcić, naostrzyć, i z powrotem przykręcić,jak będziesz dociągał śrubę to dobij nożyk jakimś młotkiem, tak co będzie przylegał do tych "zębów wciągających", najważniejsze żeby przylegał dobrze, bo jak sie zrobi luz to zaraz tam coś wejdzie(jakieś ziele lub kawałek kukurydzy) i potem nie zetnie kukurydzy

#3 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 18:59

sieczkarnia pz problem nie wiem jak jest w PZ ale u mnie w sieczkarni pottinger jedno koło zębate miało zjechane ząbki i łańcuch się omykał i też nie pobierała kukurydzy ale teraz dorobiliśmy tryb i jest ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:.motoryzacia .maszyny i ciągniki.elektronika

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:51

sieczkarnia pz problem Też mam sieczkarnie PZ.Pod spodem każdego z dwóch bębnów jest albo powinien być taki ''zabierak'' który w czasie obrotów bębnow dotyka z boków wspomnianego norza i oczyszcza go z trawy albo nie wciągniętycz łodyg kukurydzy. Ten zabierak jest przykręcony jedną śrubą razem z wspomnianą tarczą z zębami wciągającymi.Umnie fabrycznie było po dwa zabieraki na każdym bębnie.Ja już dwa razy dorabiałem wspomniane zabieraki. :)

#5 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 07:34

sieczkarnia pz problem u mnie w sieczkarni z-364 mialem ten sam problem. kukurydza po po rzejechaniu kilku metrow blokowala sie w geddle sieczkarni. powodem był wypracowany zbierak, który ma za zadanie oczyszczac nóż z nadmiaru zielonki. przez to ze sie wypracował, między nim a nożem powstala za duza szczelina i zbieraly sie tam kawalki kukurydzy i nie pozwalaly wciagac następnych. poprostu wyrzucilem tan zbierak i po problemie.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 21:43

sieczkarnia pz problem Nie będzie problemu,trzeba wywalić nożyk i te dwie zębatki a tanim kosztem założyć dwie tarcze zrobione z piły tarczowej tak żeby zachodziły na siebie. Ja tak zrobiłem i ucina wszystko co się pojawi na polu.Jeśli jakieś pytania chętnie odpowiem.

#7 Share MsDarsen

MsDarsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 17:38

sieczkarnia pz problem Witam forumowiczy mam podbny problem jak założyciel tematu, sieczkarnia ciągle się zapycha z racji iż nie wciąga kukurydzy, bębny się kręcą ni blokują się a mimo to nie ciągnię, przy prubie wrzucenia ręką kukurydza nopotyka jakiś opór na ściance a jej nie wciąga, wcześniej chodziła bez zarzutów nie było z nią żadnych problemów a teraz lipa. może mi ktoś pomóc, powiedzieć co jest przyczyną że się zapycha? i jak ją usunąc i skutecznie naprawić. Zapomniałem dodać że sieczka nie zapycha się w rurze lecz na wejściu między bębnami.
Mile widziane foto wskazówki.

Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi

Edytowany przez MsDarsen, 28 sierpień 2012 - 17:40.

#8 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 15:10

sieczkarnia pz problem U mnie jest dokładnie tak samo jak u MsDarsen, nie ciągnie równomiernie tylko się zapycha i owija na wałki tak jakby coś blokowało przed nożami :( a co do noży to właśnie u mnie są one tak wydarte,że zrównały się ze śrubami mocującymi,czy to może być tak że noże są już tak zjechane,że nie dają rady z większą ilością kuku?Bo przy małej prędkości jakoś idzie ale 3km/h nie więcej bo od razu się zapcha i trzeba czyścić :wacko:

#9 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 wrzesień 2012 - 11:57

sieczkarnia pz problem jak wyrównać te dwie tarcze, tak, żeby nozyk dotykał ich obu, jedna jest minimalnie niżej i to przez nią się zapycha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Igor89

Igor89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 06:48

sieczkarnia pz problem O jakie tarcze ci chodzi?