Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 09:28

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Na opale to wogule wszystkie Mf źle chodzą mój 3512 na opale się dusi, muli nie ma siły kiedyś wracaliśmy z pola i zabrakło nam paliwa i znajomy odlał nam dwie litry opały jechaliśmy z dwiema przyczepami zboża to ciągnik nie miał siły wyjechać pod górkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Dzisiaj, 04:06
  •  

#42 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 25 grudzień 2007 - 15:55

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT to może zależy od paliwa
że nie ma siły u mnie 3512 elegancko pracuje na opale i C-330 też niektóre rodzaje tego paliwa są do bani tata sie przekonał raz kupił od jednego gościa opał to tak jak u Ciebie @Kamyk514 też dusiło ferdka ale innym razem kuoił od innego gościa i ferdek śmigał jaby na ropie jechał

#43 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 16:36

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Dzieki lysyrolnik . Ja jezdziłem na opale do momentu gdy przeszlismy na Vat . Teraz się to nie opłaca ,a poza tym musiałbym go lac tylko do c-330 bo do JD i Zetora oczywiście od poczatku leję dobrą choć nad tym mozna polenizowac bo wiadomo jakie palwia mamy na stacjach :angry: Zetorem 7211 ,którego sprzedalismy w tym roku na opale jezdziło sie kilka ładnych lat ( zrobil na nim około 5tys. mth) i praktycznie bez awarii bo tylko pompa paliwowo dwa razy była poddana regeneracji i wymienione tłoki oraz tuleje ,ponieważ zaczoł brac olej ,ale to z powodu przegrzania silnika bo swojego czasu duzo się z praso kostkujaco jezdziło na usługach. Ciągnik poza tym chodził jak zegarek na tym opale choć wiadomo 7211 to czołgi ;)

#44 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 22:29

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Przydało by się zmienić nazwę tematu np "Czy opłaca się lać opał do Massey Ferguson 7490-4 Dyna VT?". :P BYCZEK7 wkręcał wała także by się przydało zmienić, aha nie zapomnijmy o jego wiernym kompanie @chrismo, który wszystkie jego głupoty potwierdzał. :)
Wracając do lania opału do nowego ciągnika. Ja bym nie maił serca. :) To tak jakby przesiąść się z Ursusa do np. MF, a dym zostaje ten sam. :)

#45 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 16:09

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT czy ty w ogóle pomyślałeś nad tym co napisałeś....

#46 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:50

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT JA. Ale o co ci chodzi o BYCZKA7 czy o lanie opału? Jeżeli chodzi ci o pierwsze to przecież chwalił go za to nie będę. A jeśli chodzi od drugą sprawe, to jaki sens ma lanie opału do nowego ciągnika, moim zdaniem żaden, dla mnie to głupota. Kogoś stać na nowy ciągnik, a nie stać na ropę. Jeśli chodzi ci o to kopcenie, to jak ciągniki na opale nie kopcą??? Mi się zdaje, że tak. Nie wiem, o co ci dokładnie chodzi??

#47 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:32

czy ty w ogóle pomyślałeś nad tym co napisałeś....

A ja Ci radze poczytać nieco o oleju opałowym, jego rodzajach, właściwościach, itd... Chcesz to lej opał, tak samo możesz też pić spirytus od ruskich rozrobiony z kranówką, daje taki sam a nawet lepszy efekt jak wódka a ile taniej wychodzi :P ja jednak wole napić sie dobrej markowej czystej :) ot taka subtelna różnica...

#48 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:41

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Według mnie to dobry ciągnik, ale jak każda maszyna ma prawo sie psuć.. Mój sąsiad ma MF 6495 i jak narazie to były drobne problemy z elektryką a po za tym śmiga bez zarzutów... A przy skrzyni Dyna VT będzie nie do pokonania :P
Nie ma lepszego od John deere-a :)

#49 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:55

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT a ta skrzynia to w ogule dobra jest że mówicie że nie do pokonania?

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 01:08

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT no vario raczej daje rade ;) szczegolnie w porowananiu do konwencjonalnych przekladni
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:25

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT a naprawa tego rodzaju skrzyni to drogo wynosi?

jak myślicie?

#52 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:40

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT wy wszyscy sie boicie tych napraw jak coś sie juz musi to i tak sie kiedys roz******** moze i w nowym ursusie naprawa była by tania ale tu juz moze tak nie być ale technika poszła mocno do przodu i ja tego nie rozumie czemu to ma sie popsuć

#53 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 16:42

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Przekładnia Vario stanowi wg. mnie ok. 50 procent wartości ciągnika ;)

#54 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 22:42

wy wszyscy sie boicie tych napraw jak coś sie juz musi to i tak sie kiedys roz******** moze i w nowym ursusie naprawa była by tania ale tu juz moze tak nie być ale technika poszła mocno do przodu i ja tego nie rozumie czemu to ma sie popsuć

Maszyna to tylko maszyna i ma prawo sie popsuć... Czy to będzie JD czy Fendt...

#55 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 23:03

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT moj wuja kupowal rok temu mf 6495 dobrze mu sie sprawuje mysle ze twoj tez bedzie ci dobrze sluzyl a ile ma koni

#56 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 23:09

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT A z którego roku jest MF twojego wujka ??? I jaką ma w nim przekładnie????

#57 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 23:12

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT ma z ta nowa maska 198 koni przekladnia dyna - 6 rok 2007 powiedzial mi ze korbanek na takim ciagniku zarabia 100 tys jego zona chodzila z korbankiem do szkoly wiec zalatwiaja sobie upusty a kombajn do zboza jaki masz ciagnik cool

#58 Share danimat19

danimat19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:52

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT ja mam Maseseya 4270 i jak go kubiłem u korbanka to był na orenżadzie ja tesz nim jezdziłem na orenrzadzie i chodzi do dziś, tylko musi byś w miare czuste
Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 luty 2009 - 14:57

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT Nie do wiary ;)

1. Jest olej opałowy i jest olej opałowy, tak jak z ropą. Nie piszcie, że u Was jeździ na opale, a u sąsiada na ropie i szybciej mu padł. Jeśli jest dobry opał to każdy pojeździ i to nienajgorzej. Pamiętajmy tylko że mamy erę commonrail'a i jeśli chcecie zeby pochodził 8 tys mtg, a nie 5 tys to warto wybrać porządne paliwo. Poza tym jest coś takiego jak wewnętrzna i zewnętrzna recyrkulacja spalin, która im gorsze paliwo, tym bardziej wpływa na brudzenie oleju.

2. Vario/DynaVT się nie naprawia, a jeśli zapytacie "dlaczego" to załatwcie sobie zarżniętą skrzynię i ją rozbierzcie.
Znam historie z korbankowego serwisu, że jak chcesz to w godzinę zajedziesz tą skrzynie, ale musisz się wykazać nielada debilizmem: rozpędzić do maxa i na pełnym gazie ciągnąć wajchę do tyłu (coś jak z piątego biegu wkleszczyć na jedynkę - to oczywiście nie jest takie proste), tak samo jak dobrze wiecie (sam kiedyś w błędzie byłem i zgarnąłem tu parę strzałów) można zajechać sprzęgło Turbomatic w Fendtcie. Dla chcącego nic trudnego, ale jak nauczysz się poprawnie używać to Ci posłuży bardzo długo.
Skrzynia Vario nie stanowi połowy wartości ciągnika, więcej nie powiem, jak przemyślisz, sam sie wyśmiej :D

3. Mój dziadek chodził z Piłsudskim do klasy i ponoć nasz marszałek był niemcem. :)
Kolego niech Ci się chce sprawdzic ceny tych maszyn w niemcowni, dla własnej satysfakcji i wiadomości.
Musiałby sprzedać Fendta 936, przyciąć na nim 15tys ? powyżej, to nawet przy dzisiejszym kursie nie daje takiego zarobku. Sorry ale szlag mnie trafia jak czytam takie głupoty. Jedyne co z tego jest to kolejny postoyebczy punkt na liczniku.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.