Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr oleju hydrauliki

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motocykle i rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:57

Filtr oleju hydrauliki Tak i własnie chciałbym to usunąć

Edytowany przez Pablo30, 30 styczeń 2011 - 19:58.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr oleju hydrauliki Dzisiaj, 01:44
  •  

#22 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:14

Filtr oleju hydrauliki A wąż który idzie z pompy, ten co pobiera olej ma dobrze zaciśniętą opaskę zaciskową?? Pompa jakiej firmy? Może jakaś feralna i ciągnie powietrze. Rozdzielacz był ruszany?
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#23 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:23

Filtr oleju hydrauliki W pompie wymienialismy tylko oringi rozdzielacz nowy wiec powinien byc dobry a u mnie z pompy wychodzi taka rurka ktora pobiera olej a nie wąż

Edytowany przez Pablo30, 30 styczeń 2011 - 20:23.

KPK Kumurun Team

#24 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:40

Filtr oleju hydrauliki Normalnie pracować podnośnikiem samo się odpowietrzy. Nigdy nie miałem z tym problemu czy to siłowniki od tura czy tuz zawsze sam się odpowietrzał podczas pracy. W zasadzie tam niema miejsca na powietrze jak kilka razy podniesiesz i opuścisz najlepiej z czym ciężkim to powietrze na pewno ucieknie.

#25 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:08

Filtr oleju hydrauliki Podnośnik sam się nie odpowietrzy! Bo jak jest tam powietrze tam się dostaje jakoś to chyba ciągle bd się dostawać. Trzeba sprawdzić wszystko po kolei. A uszczelniacze w pompie dobrze założone? Czytałeś inne tematy na forum??
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#26 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:25

Filtr oleju hydrauliki Jutro jeszcze posprawdzam co i jak i dam znac czy sie polepszyło czy nie narazie dzieki za pomoc
KPK Kumurun Team

#27 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:27

Filtr oleju hydrauliki No jak się nie odpowietrzy sama konstrukcja podnośnika w c330 temu sprzyja. Ale jak pompa zasysa cały czas powietrze to inna sprawa. Trzeba sprawdzić połączenie blok tylnego mostu a pokrywa podnośnika ten oring może być uszkodzony i wtedy będzie się zapowietrza może jeszcze przez filtr powymieniać wszystkie gumki. :lol:

#28 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:59

Filtr oleju hydrauliki Remontuje właśnie 328 (bynajmniej tył od niego jest) wymieniam cylinder tłok bo są strasznie porysowane. W oleju wyraźnie widać opiłki. Pompa również będzie nowa i teraz zastanawiam się jak zabezpieczyć się przed sytuacją jak teraz. W układzie tym jak wiadomo niema filtra, chce dołożyć filtr podłączony do rozdzielacza w miejscu "pętli" na rozdzielacz na błotnik bo w zasadzie innego miejsca nie widzę do tego celu. Od czego można by zastosować filtr wraz z obudową ? Pytałem w sklepach rolniczych nic takiego nie mieli . Warunek jest taki żeby do tej obódowy były wejścia na wąż. Szukałem w internecie i jak na razie znalazłem tylko taki
http://img07.allegro...1/86/2479318643
tylko że tam jest dekielek z tworzywa. Fakt że teoretycznie tam niema ciśnienia jednak lepiej by było coś metalowego.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#29 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:47

Filtr oleju hydrauliki Mam co prawda c330 ale to chyba to samo ? Jeśli tak to filtr jest pompa ssie przez niego olej i opiłków nie zassie . trzeba go czyścić czasem tylko , no i olej czasem wymienić nie zaszkodzi .... ;)

Edytowany przez mariuszd93, 19 lipiec 2012 - 14:47.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#30 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 15:08

Filtr oleju hydrauliki właśnie o to chodzi że w tej kwesti jest inaczej. W 328 podnośnik ma własny zbiornik oleju (taka miska pod siłownikiem) i z niego "zaciąga " olej bez żadnych filtrów.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 19 lipiec 2012 - 15:44

Filtr oleju hydrauliki Może taki http://allegro.pl/fi...2485852763.html lub http://allegro.pl/fi...2453181334.html

#32 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:44

Filtr oleju hydrauliki

Remontuje właśnie 328 (bynajmniej tył od niego jest) wymieniam cylinder tłok bo są strasznie porysowane. W oleju wyraźnie widać opiłki. Pompa również będzie nowa i teraz zastanawiam się jak zabezpieczyć się przed sytuacją jak teraz. W układzie tym jak wiadomo niema filtra, chce dołożyć filtr podłączony do rozdzielacza w miejscu "pętli" na rozdzielacz na błotnik bo w zasadzie innego miejsca nie widzę do tego celu. Od czego można by zastosować filtr wraz z obudową ? Pytałem w sklepach rolniczych nic takiego nie mieli . Warunek jest taki żeby do tej obódowy były wejścia na wąż. Szukałem w internecie i jak na razie znalazłem tylko taki
http://img07.allegro...1/86/2479318643
tylko że tam jest dekielek z tworzywa. Fakt że teoretycznie tam niema ciśnienia jednak lepiej by było coś metalowego.

Jaki producent tłoka i tulei zapytam z ciekawości?

#33 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 20:15

Filtr oleju hydrauliki te filtry widziałem nawet tylko ta cena... teoretycznie te filtry są do montażu za pompą więc są przystosowane do wysokich ciśnień jak zamontuje na powrocie z rozdzielacza to nie potrzeba takiej wytrzymałości
Jaki producent nawet nie wiem bo kupowałem na miejscu coby nie przedłużać wiec i wyboru nie było. Roki212 jak się spisuje Twój patent z uszczelniaczem na tłoku ? Jak mam rozgrzebane to może warto by to zastosować...

Edytowany przez ukasz, 19 lipiec 2012 - 20:20.

#34 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 19 lipiec 2012 - 20:35

Filtr oleju hydrauliki Spisuje się dobrze, teraz jest ok z opadaniem. Właśnie do tego chciałem nawiązać do opadania bo też brałem kilku producentów części i opadał. Nowe tuleje a na starcie były bublem bo był duży luz tłoka w tulei i luźno opadał na dno to raz, a na dodatek tam gdzie masz wyfrezowany otwór na mały oring to tak było zrobione że było takie głębokie że ten oring z katalogu ja go wsadziłem to był całkiem równo z płaszczyzną nic nie wystawał to jak to miało uszczelniać?
Jak możesz zrobić foto tej tulei i tłoka od góry i od boku? i na PW

#35 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 21:14

Filtr oleju hydrauliki Jeśli byś mógł to wstaw zdjęcie podnośnika od tego ursusa. Zawsze byłem ciekaw jak ten zbiornik wygląda ;)

#36 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:46

Filtr oleju hydrauliki zgodnie z życzeniami zdjęcia...

Dodany obrazek[/URL]
Dodany obrazek[/URL]
Dodany obrazek[/URL]
Dodany obrazek[/URL]jak widać tłok przygotowany pod uszczelniacz
u mnie w tulei też za głęboko wywiercili gniazdo pod oring. Co do średnicy to tłok się nie mieścił, wystarczyło na tokarni troszkę papierkiem przetrzeć. Jako Ciekawostkę dodam że ponoć od kupna ciapka w latach 70 tłok pompa i cylinder nie były ruszane jedynie pierścienie zmieniano
Nikt niema pomysłu jaki filtr ( w miarę tani) zastosować... jeszcze pera rzeczy mi zostało i Ciapuś do malowania będzie się nadawał więc wcześniej chciałbym go zamontować

#37 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:25

Filtr oleju hydrauliki Umyj wszystko dokładnie i zalej świeży olej, tam nie ma prawa wytworzyć se większej ilości opiłków, które zniszczą tuleje! Chyba że się coś posypie. Bez sensu zakładać filtr

#38 Share kuki27

kuki27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:43

Filtr oleju hydrauliki witam a ile wchodzi do hydrauliki oleju? i do skrzyni biegów poniewaz zamierzam wymenic chodzi o ciagnik c-328

#39 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2012 - 19:15

Filtr oleju hydrauliki Widzę że też przerobiłeś tłok:) Dzięki za fotki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:25

Filtr oleju hydrauliki SipmaZ22 wszystko już wymyte. teoretyczne nie powinno być opiłków jednak skądś sie wzięły i przez to że filtra nie ma wszystko zupełnie się posypało. Wystarczy przecież że na szybkozłączu przeniesie się kilka ziaren piasku będą krążyć w koło i rysować stąd tez wezmą się opiłki które jeszcze bardziej będą rysować. Dlatego też filtr musi być.
kuki27 co do ilości oleju to jeżeli nie używasz do kiprowania to 5L spokojnie wystarczy. W skrzynie właśnie też nie wiem ile trzeba, do 330 23L, a tutaj chyba miej bo przecież na podnośnik nie idzie

Edytowany przez ukasz, 22 lipiec 2012 - 10:31.