rolnik330

Filtr oleju hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik330    0

Witam. Mam pewien problem z moją 30-stką.

Otóż tak... Od pewnego czasu zaobserwowałem ściekający olej z filtra oleju do misy olejowej i nie mam pojęcia co może być tego przyczyną...

Bardzo proszę o rade!

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

A może jest uszkodzony filtr dziurawy, lub masz pęknięta tą podstawę co się wkręca na nią filtr olejowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik330    0

Niestety to nie to...

 

Ostatnim czasem był przeprowadzany remont właśnie z tym związany i zaostały wymienione pierścienie, pompa była u regeneracji, filtr powietrza i głowica i problem ciągle jest ten sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

napisz coś więcej bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym ściekaniem tego oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik330    0

Z filtra olejowego ścieka olej do misy olejowej... Jak ciągnik pracuje robi się mniej a jak ciągnik nie pracuje to przybywa oleju...

 

 

Filt nie jest uszkodzony napewno;/ bo był już u kilku mechaników i nikt nie może znaleść przyczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

tez nadal nie wiem o co chodzi :) a że ścieka olej do misy to chyba jasne bo niby gdzie ma ściekać jak nie do misy, jak popracujesz 30-stką olej jest goracy i jak zgasisz ciagnik po jakimś czasie ścieka w filtra właśnie do misy nie wiem co w tym dziwnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
div    0

Witam,

Mam pytanie, jak mogę wymienić filtr oleju podnośnika w URSUS C-330 89r. Nie wiem jak dostać się do filtra. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest po prawej stronie zaraz za nogą. Dwie śrubki i tyle, wstawiasz nowy, tylko nowa uszczelka byu się przydała.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Jak już jestesmy w temacie podnosnika to może wiecie jak usunąć powietrze z cylindra podnosnika


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

To jesli mozna by wiedziec to jak wymienic filtr oleju hydraulicznego w C-360 i czy olej trzeba spuszczac przy wymianie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pablo30@ A jak ono się tam dostaje?? Było coś ruszane? Odkręcany cylinder, rozdzielacz? samo z sb ciągnie powietrze?


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie zapomniałeś przez przypadek włożyć pod cylinder oring?? A jak go wkładałeś to może się przesunął, najlepiej jest posmarować towotem.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Pod cylinder załozyłem oring a przy zakładaniu nie przesunął sie jestem tego pewny a i czy przy remoncie podnosnika zawsze jest zapowietrzony i czy da sie to jakos odpowietrzyc


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da, jak jak składam to zawsze tłok do końca wsunięty. Skręcam i chodzi jak powinien. A masz jak podniesiesz miękki podnośnik tzn. Można ręką nacisnąć i się ugnie?>


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

Tak i własnie chciałbym to usunąć

Edytowano przez Pablo30

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wąż który idzie z pompy, ten co pobiera olej ma dobrze zaciśniętą opaskę zaciskową?? Pompa jakiej firmy? Może jakaś feralna i ciągnie powietrze. Rozdzielacz był ruszany?


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo30    2

W pompie wymienialismy tylko oringi rozdzielacz nowy wiec powinien byc dobry a u mnie z pompy wychodzi taka rurka ktora pobiera olej a nie wąż

Edytowano przez Pablo30

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Normalnie pracować podnośnikiem samo się odpowietrzy. Nigdy nie miałem z tym problemu czy to siłowniki od tura czy tuz zawsze sam się odpowietrzał podczas pracy. W zasadzie tam niema miejsca na powietrze jak kilka razy podniesiesz i opuścisz najlepiej z czym ciężkim to powietrze na pewno ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik sam się nie odpowietrzy! Bo jak jest tam powietrze tam się dostaje jakoś to chyba ciągle bd się dostawać. Trzeba sprawdzić wszystko po kolei. A uszczelniacze w pompie dobrze założone? Czytałeś inne tematy na forum??


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj