Polecane posty

solaris7    2

wszystko zależy jaka bedzie cena ,mokrej , moze tez tak byc ze bedzie po 300 zł mokra , juz były takie lata


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

witam a gdzie zbyc mokra kukurydze ziarno na podlasiu tak aby firma kontraktujaca dala kredyt na zakup sor nawozow czy nasion spłacony jesienia

 

prosze o dane firmy i po ile kontraktuja na sezon 2013


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu20    0

panowie ja mam takie samo pytanie jak kolega wczesniej tylko że na podkarpaciu takiej firmy poszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

witam a gdzie zbyc mokra kukurydze ziarno na podlasiu tak aby firma kontraktujaca dala kredyt na zakup sor nawozow czy nasion spłacony jesienia

 

prosze o dane firmy i po ile kontraktuja na sezon 2013

 

spytaj sie w adler agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dis    0

witam! mam pytanie ile z tony traci kilogramów kukurydza mokra po wyschnięciu jak to jest liczone ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

to zalezy jaka ma wilgotnosc ale np jesli wychodzilo mi ok 12 ton z ha mokrej masy to suchej pozostaje okolo ponad 9 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dis    0

Dzięki Jankes pytałem z ciekawości bo w tym roku to już nie obsieje kukurydzy, może za rok, i zastanawiam się czy opłaca się suszyć w suszarniach czy sprzedawać mokrą. Nigy nie siałem kuku i nie wiem jak to wygląda z tymi suszarniami ile one biorą i jak długo trwa suszenie. może ktoś doświadczony to opisze. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

suszarnie biorą około 10-15 zł za t/% wysuszonej qq.To przy suszenia z 30 do 15% wyjdzie okoo 200zł jak większe ilości to wiadomo można taniej. Z 1/t wysuszonej qq zostanie jakies 830-860 kg suchej. QQ mokra była po 550+vat = 594 brutto. Przy załozeniu 10 ton z ha to wychodzi około 6000tyś za mokrą a, po wysuszeniu zostanie 8.4 suszej po 950/t/netto= 7900- koszty suszenia 2000tys= 5900. Sprzedajesz prosto z pola i nie martwisz sie później o cenę suchej qq, teraaz jest po 820+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dis    0

dzięki wielki, tak też myślałem żeby sprzedawać od razu i mieć to z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dis    0

powiat Wieruszów, skupują w miejscowości Lubczyna i mam tam kilka kilometrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie nie wiecie po ile kontraktuja kukurydze mokra na rok 2013 w kujawsko pomorskim?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w połowie maja jeszcze można było kontraktować mokrą po 450-480zł/t, obecnie 300-350zł/t za mokrą i 500-550zł/t sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Kukurydza w lubelskim schnie jak szaloa nie padało bardzo długo jak na scianie wschodniej, W kujawskim też za dobrze nie jest bo tam chyba na wschody susza była i qq tez liscie pozwijane od suszy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ze wschodami problem był wyłącznie na glinach, a po połowie maja powschodziła wszędzie, rozkład opadów prawie idealny (przysuszyło wyłącznie pod koniec kwietnia i na początku maja), suma opadów jest większa niż w ubiegłym sezonie i do tego ich rozkład jest o wiele lepszy (brak suszy w maju - dokładniej to od połowy maja było ok i w sierpniu też wilgoci jest do oporu), więc plony powinny być lepsze, kukurydze jeszcze wegetują w najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

U nas na wschody pięknie było po 30 stopni noce ciepłe, wilgotno co raz jakis deszczyk a teraz juz nie padałooo bardzo długo i chyba nie popada i kiepsko się zapowada;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Robiłem wstępny bilans kosztów uprawy i zbioru qq i wyszło mi,że wydam 3,5tys/ha.Więc myślę,że w tym sezonie,będzie sukcesem,jeżeli odzyskam swoje koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W tym roku będzie lipa ;[.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

1500zł/ha to nawożenie,

500zł/ha nasiona,

500zł/ha zbiór + siew,

i zostaje tysiąc na uprawę, transport, herbicyd, odżywki itd, oczywiście z kosztem można zejść do poziomu 2500-2700zł, co jest opłacalne przy poziomie cen rzędu 300zł/t za mokrą kukurydzę, ale jeśli ktoś podpisał dobry kontrakt to nie warto oszczędzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam cynk na 350zl mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Panowie a jak widzicie podszuszanie i później sprzedaż kukuydzy? Obsuszyć do około 22% i na handel do skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj