Polecane posty

Narcotic    0

goldas to na moim miejscu lepiej najac bo placilem 130 zł od tony to tobie wychodzi 1680 zł 9 ton to jest drogo

@jankes123 to wcale nie jest drogo. To jest normalna cena. Nie wiem co za idiota wysuszył Ci kukurydzę za 130 zł chyba po znajomości? Z jakiego jesteś rejonu Polski, jak dużą suszarnią suszyłeś i czym opalaną? Suszę usługowo i za taką cenę to nie chciałbym nawet zakurzyć się w łusce kukurydzianej a co dopiero zasypać suszarnię. Nawet jeśli kuku jest sucha ma ok 25% to i tak biorę 140 zł bo po prostu tak suchej nie opłaca mi się suszyć. Powyżej 30% wilgotności biorę 9 zł za każdy t/% (tonoprocent). Sąsiad bierze 12 zł za każdy t/%. Suszyłem usługowo nawet taką która miała 55% a najmokrzejsza jaką widziałem miała 66% ale tej nie suszyłem ze względu na czas a raczej jego brak bo taka kuku potrzebuje trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wszystko zależy od rejonu. U nas z suszarnią na olej opałowyto nawet nie ma startu. Sam mam budować ale to na węgiel. U nas za wysuesznie tony biorą około 120 zł. Suszarnia 30 ton zasypu, opalana węglem. Gdzieś widziałem wyliczenia to wychodziło 24 zł koszt węgla na wysuszenie tony. Jedna suszarnią suszą około 100 ton dziennie, zarabiając nawet 80 zł na tonie, to masz 8 tysięcy dochodu w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja susze chyba za 140zł/t - suszarnia 30 t zasypu na gaz, w tamtym roku suszyliśmy za 100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie w terenie za suszenie biorą 300zł/t. Wydawało się, że tak na początku pażdziernika kukurydza na ziarno była sucha, a wyszło w sumie wszystkim około 36-38% wilgotności!!!

Sprytni jeszcze czekają ze zbiorem, ale dziki szaleją.

Kolego po 300 zł /t to wątpie żeby mieli jakich kolwiek klientów na suszenie. Analizując, u nas mokra kukurydza była po 550 zł z 30 % wilgotnością. Po wysuszeniu ziarna ( przyjmując o 15% czyli 18% spadku masy) pozostaje nam 820 kg suchej kukurydzy, którą musimy sprzedać po minimum 670 zł, aby uzyskać ten sam wynik co przy sprzedaży mokrej nie uwzględniając kosztów suszenia. Teraz do tego 670 zł dodajemy koszty suszenia czyli według Ciebie 300 zł, czyli wychodzi że musimy dostać 970 zł za tonę suchej kukurydzy aby wyjść na to samo co sprzedając mokrą po 550. Oczywiście przy suchej nie uwzględniam innych koszót, np przy suszarni stacjonarnej transportujemy kukurydze w dwie strony, a nie tylko raz do skupu itd. Czyli taki interes się mija z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Też tak macie w swoich suszarniach że szybkość suszenia i zużycie oleju opałowego ma się nijak do wilgotności zasypanego ziarna. U mnie wychodzi na to że niezależnie od odmiany, bardziej sucha nie suszy się proporcjonalnie krócej od tej co ma np. 30-35%, no i oczywiście nie widzę też mniejszego zużycia opałówki. nie wiem jakim cudem, ale u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

No 300 zł to gruba przesada. Cena zaporowa chyba specjalnie po to aby nie suszyć usługowo tylko skupować mokrą za grosze i wtedy suszyć sobie i robić na tym biznes. W moich stronach nikt nie schodzi z ceną poniżej 140 zł i nie ważne czym opalana jest suszarnia czy słomą, węglem czy czymkolwiek, dlatego zdziwiłem się jak napisaliście 120-130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cały czas nie mogłem dość do tego jak pośrednicyi na tym zarabiają kupując po 550 i sprzedając po 810, przy wilgotności 30% przychód ze sprzedaży suchej to ok. 660zł, koszt suszenia o 16 punktów procentowych to koszt minimum 96zł, a gdzie tu jeszcze marża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego koszt suszenia węglem jest niższy. Czytałem gdzieś nastronie araju o ich przeróbce u faceta z OO na węgiel. Koszt wysuszenia tony olejem wychodził mu średnio po 107 zł, a po przeróbce na węgiel 24 zł. takze licząc tak jak mówisz po 660 +24 wychodzi nie całe 700 zł, czyli 100 zł na czystko na tonie. Znajomy w tym siedzi takze oreintuje siew tym trochę, zresztą sam planuje w ten biznes wejść na przyszły sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy od odmiany i wilgotnosci, ale tak w tak w okolicach 54-60, oczywiscie czasem zdarzy się 52, a czasem 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

koszt suszenia to jedno a jeżeli ktoś skupuje, sam suszy a potem sprzedaje to na pewno ma sporą "marże" na wadze najpierw obetnie kilka procent a potem doda jak sprzedaje i na pewno zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

północ opolszczyzny ceny w granicach od 410zł/t +VAT (kontrakty) do 540 zł/t +VAT(skup) przy 30% +/-12do15 zł/t za każdy %

 

część przyjeżdza i odbiera kukurydze od rolników a do reszty trzeba dojechać własnym transportem


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

910zł w Małopolskim- kupowała firma z Kielc, a sąsiad sprzedał chyba po 885...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja sprzedałem w zeszłym tygodniu po 990 netto.

Ale dużo tego było fakt faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Gdzie dostałeś taką cenę i jak duża partia??

 

Loco sprzedający czy kupujący ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

macie jakieś dobre propozycje na kontrakty z nowych zbiorów, obecnie u mnie najwyższą cenę proponują Polskie Młyny 500zł/t mokrej, Agroefekt na Dolnośląskim 600zł/t, prawdopodobnie na miejscu Polskie Młyny dadzą również cenę rzędu 600zł/t

 

wiecie kto kontraktuje obecnie suchą kukurydzę z nowych zbiorów? macie jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

na początku stycznia oferowali mi po 930 zł netto a w zeszłym tyg sprzedałem po 850 zł netto aha a za mokrą w październiku sprzedawałem po 600 zł brutto a teraz duże firmy paszowe narazie niechcą przez trzy tyg. nic kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie mam propozycjie aby posiac 100ha Kuku i ile musieli by mi zaplacic za tone mokrej aby sie taki uklad oplacal?? biora wszystko z pola trzeba dowieźc 6 km tylko.ile daje mokrej z Ha??srednio? Prosze o jakies rady bo jestem zielony w temacie.Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak by Ci dali 520, 540 za tone netto przy wilg 30% do tego powiedzmy z 12 zł za każdy % poniżej 30 to by była dobra oferta. 500 też dobra cena. Kukurydza mokra od 10 do 18 ton z hektara sypała ostatnie 2 lata. U Ciebie na północy może być troche gorzej ze względu na chłodniejszy klimat. Zobacz sobie na stronie kws badania plonowania odmian za ubiegły rok . Zobaczysz jak sypała w Twoim rejonie. I te wyniki są do osiągnięcia moim zdaniem, a nawet do przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj