Polecane posty

Bialy    0

@kissmy Twoje obliczenia nie uwzględniają spadku masy - w przypadku 30% jest to 160kg na tonie, to tego odchodzi jeszcze trochę śmieci (tych plew z kolb i innej drobnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mianownik uwzględnia utratę masy, czyli dzielimy przez 0,84; chociaż głowy za poprawność o tej porze nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wymnożenie obniżyłoby wartość prawej strony równania, podstaw dane i sprawdź poprawność dla wybranej wartości, odnośnie do tej utraty masy może w tym przypadku wystąpić kilku procentowe odchylenie, ale popracuję nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Ta masz rację, też jestem zmęczony. Ja liczyłem tak na szybko - jak sucha teoretycznie po 850 to 850x0,84 (przy zbijaniu z 30% do 14%). Lepiej teraz chyba sprzedać mokrą, chyba, że nie potrzeba $ to trzymać aż pójdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas za suszenie koleś bierze średnio po 120 zł/ tona. Jednak on przyjmuje, że jeśli tonę kukurydzy wysuszymy o 1 % wilgotności,to spadek masy wynosi 1,2%.U nas cena w śrde była 530 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Wniosek z tego taki, że raczej nie mam co się bawić i lepiej sprzedać mokrą. Można by było zarobić ok. 100 zł. ale dopiero po 4-5 miesiącach. Ale to chyba nie ma sensu. Najpierw trzeba ją wydostać z pola zaczyna się pogoda przekropna wiec troch stresiku będzie bo gospodaruje koło Iławy (Warmia i Mazury). Powodzenia życzę wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Wczoraj załatwiłem kukurydze do kupienia na pniu jak myslicie dla gospodarza płacę od paszowozu Forshit 600zł to duzo czy mało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Za koszenie powiedzmy jeden ha 900zł transport tego jakieś 15kilometrów to tam musze sie dogadać z koszącym ile za transport na taką odległość i dla gospodarza od jednego t-088 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Na 15 km to musisz mieć duże zestawy z szybkimi ciągnikami, bo się nie opłaca na moje. Ile ha tej kukurydzy tam masz?

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Kupię albo 1,5 albo 2 zalezy ile tam bedzie tych paszowozów zestawy transportujace to Zetor 11441 4C czy jakoś tak +Forshit t-088 i Valtra 161 +Forshit t-088 moze ten usługo dawca jeszcze dożuci cos do transportu tej kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

chyba nie rozumiem... 900zl za ha koszenia? dodatkowo transport? ja kasuje 350zl+ paliwo i za transport 100zl+ paliwo za hektar. co do ceny zielonki... kiszonka z kuku ma gestosc ok 0,65t/m3 i jej wartosc to 110zl/tona. natomiast 1m3 zielonki wazy nie wiecej niz 400kg, szczegolnie o tej porze roku gdzie juz nie jest specjalnie zielona. na t-088 wchodzi ok 12metrow3 zielonki wiec jest to ok 5 ton. zielonka jest jeszcze produktem nieprzetworzonym wiec jej wartosc to max 90zl/tona wiec 90x5ton=450zl.w moim mniemaniu 600zl to zdecydowanie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

A tu 900zł za koszenie na czysto bez paliwa w tamtym toku transport mnie wynióśł 100zł od jednego zestawu 900koszenie i dla gospodarza 550zł od Forshita to wtedy wyszło mi tak 1ha -900zł +Transport 100zł x8paszowozów 800zł + 8x550 = 900+800+4400=6100zł zapłaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

jakas chora sytuacja! ja sprzedaje do niemiec kiszonke do biogazowni, idzie po 110zl, na polskim rynku po max 100zl. Ty za 6100 mozesz kupic sobie 60ton kiszonki, bez zabawy w zakiszanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Tylko że u nas nie zabardzo idzie kupic zakiszoną nikt prawie tu ci nie sprzeda a na pniu to czasem ale zadko ale na drugi rok juz planuje sam zasiać

 

a jeszcze jak sie pytałem o kukurydze jeden mi powiedział 4000zł za ha i jeszcze do tego transport koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

4000+900+300=5200, 6100-5200=900 tyle Ci zostaje czy źle liczę?. Kwestia ile jest ton na jednym polu a na drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A jak u was wyglada sprawa z suszeniem ziarna kukurydzy? Zasypujemy np 10t mokrej i ile wyciagamy t suchej po wysuszeniu? Niektorzy mowia ze z 1t mokrej zostaje 0,795t suchej? Zamierzam skosic i wozic do skupu zboz tylko ze oni maja taki mlyn ze bede odbieral sucha wg wlasnie takich norm czy tabel. A ciekaw jestem ile wychodzi Wam w rzeczywistosci? I jaki macie koszt suszenia jednego %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko zależy od % wilgotnosci, tak średnio to uchodzi z jakies 15-20% masy- czyli jak u siebie zasypuje 29-30t mokrej to wyciągam jakies 25t. no ale to wszystko "zależy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Ja wynajmuję suszarnię przewoźną Pedrotti zasyp to jakieś 8 ton mokrej ok. 30% po wysuszeniu ok. 6,5 tony zużywam przy tym jakieś 200 l opału +/- 20l zależy od wilgotności, pogody, itp. Na dobę wysuszę 2,5 - 3 cykla razem z załadunkiem i rozładunkiem, czyli około 2 ha na dobę. Za wynajem biorę 500 zł za dobę. Czyli przy plonie suchej 9 ton z hektara zużyję około 300 litrów oleju X 4.10 zł/litr + światło ok. 150 zł (silnik 10.5 KW) + koszt suszarni na ha/dobę około 300 zł to wysuszenie jednego ha przy plonie 9 ton wychodzi ok. 1680 zł/ha. Więc moim zdaniem warto suszyć bo za dwa trzy miesiące kuku napewno będzie powyżej 900 zł/t. Rachunek jest prosty 9 x 900 = 8100 - koszt suszenia 1ha 1680 = 6420 zł/ha. Waga mokrej przy wilgotności 30% to ok. 11 ton x 500zł/tona (z dnia na dzień coraz mniej realna cena) wychodzi 5500zł/ha sprzedana na mokro. Różnica prawie 1000 zł/ha, dla mnie nie jest to mało, bo przy moich 25 ha to 25000 zł ;) (na drodze nie leży).

Edytowano przez goldas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Ja wynajmuję suszarnię przewoźną Pedrotti zasyp to jakieś 8 ton mokrej ok. 30% po wysuszeniu ok. 6,5 tony zużywam przy tym jakieś 200 l opału +/- 20l zależy od wilgotności, pogody, itp. Na dobę wysuszę 2,5 - 3 cykla razem z załadunkiem i rozładunkiem, czyli około 2 ha na dobę. Za wynajem biorę 500 zł za dobę. Czyli przy plonie suchej 9 ton z hektara zużyję około 300 litrów oleju X 4.10 zł/litr + światło ok. 150 zł (silnik 10.5 KW) + koszt suszarni na ha/dobę około 300 zł to wysuszenie jednego ha przy plonie 9 ton wychodzi ok. 1680 zł/ha. Więc moim zdaniem warto suszyć bo za dwa trzy miesiące kuku napewno będzie powyżej 900 zł/t. Rachunek jest prosty 9 x 900 = 8100 - koszt suszenia 1ha 1680 = 6420 zł/ha. Waga mokrej przy wilgotności 30% to ok. 11 ton x 500zł/tona (z dnia na dzień coraz mniej realna cena) wychodzi 5500zł/ha sprzedana na mokro. Różnica prawie 1000 zł/ha, dla mnie nie jest to mało, bo przy moich 25 ha to 25000 zł ;) (na drodze nie leży).

 

goldas to na moim miejscu lepiej najac bo placilem 130 zł od tony to tobie wychodzi 1680 zł 9 ton to jest drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

A jak u was wyglada sprawa z suszeniem ziarna kukurydzy? Zasypujemy np 10t mokrej i ile wyciagamy t suchej po wysuszeniu? Niektorzy mowia ze z 1t mokrej zostaje 0,795t suchej? Zamierzam skosic i wozic do skupu zboz tylko ze oni maja taki mlyn ze bede odbieral sucha wg wlasnie takich norm czy tabel. A ciekaw jestem ile wychodzi Wam w rzeczywistosci? I jaki macie koszt suszenia jednego %?

 

U mnie w terenie za suszenie biorą 300zł/t. Wydawało się, że tak na początku pażdziernika kukurydza na ziarno była sucha, a wyszło w sumie wszystkim około 36-38% wilgotności!!!

Sprytni jeszcze czekają ze zbiorem, ale dziki szaleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj