mlody4564

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

Polecane posty

kokoman0    305

Podatek dochodowy na pewno wejdzie i jest to już nieuniknione, tak jest w większości krajów UE i niestety albo stety zostało nam już tylko czekać. Ja mam nadzieje, że to trochę uzdrowi według mnie chorą sytuację dotyczącą pomocy społecznej na wsi gdzie jeden posiadający 30 ha jest w stanie utrzymać siebie i rodzinę bez pomocy Rządu a jego sąsiad mając podobny areał korzysta ze wszystkich możliwych środków z opieki społecznej mając tak naprawdę podobne możliwości.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@jaro jak ktoś prowadzi działalność to zależy mu na rozwoju wiec nie miej pretensji ze ktos chce sie rozwijać i powiększać gospodarstwo o ile ma oczywiście do tego warunki. Zresztą rzeczywistość jest taka ze jesli chce sie zyc tylko z rolnictwa nalezy miec duzo i przez to tanio produkować i własnie z tego czerpać zyski.

Nie podatek dochodowy jest problemem tylko 1mln pseudorolnikow w Krusie,z reszta rozejrzyjcie sie dookoła, na wsi wszyscy płaca Krus a gospodarzy 3 moze 4 bynajmniej u mnie tak jest na wiosce. I wszyscy cale życie chorzy pomimo ze nic na gospodarce nie robią a jeśli robią to dla oka i lekarza żeby kolejne zwolnienie wypisał.

Podatek dochodowy wejdzie czy tego chcemy czy nie, tylko mam nadzieje ze na takich zasadach ktore nie ugodza w mniejsze gospodarstwa i pozwola im dalej funkcjonować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jaro - to odpowiedz - lepiej mieć sąsiada lewusa, obiboka, który nic nie robi i ci w oczy powie, - sluchaj ty to masz dobrze?? :D Czy takiego który rozwija się, modernizuje itp - zobacz czemu tacy nie zazdroszczą drugiemu :P Nie mówie tutaj o przypadkach. Sąsiadów mam jakich mam ale wybrałbym tą drugą grupę - bardziej zaradną, pracowitą i bez kompleksów :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

może trzeba dac szanse tym małym na rozwój?

Bo kto będzie sie chciał rozwijac z malych gospodarstw to będzie a czas pokaże kto jest typowym "lewarem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@szczewko-ja tam nie mam pretensji ale chyba nie mieszkam w Polsce :D bo jakoś nie widzę w okolicy takich co stoją pod sklepem-u nas nawet mali gospodarze mają całkiem niezły zapieprz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

natomiast @jaro ja chyba mieszkam w pełnoprawnej Polsce ;)

Masa ludzi pod sklepem, trudno oprzec sie pokusom, nigdy nie doswiadczyłes przedłużonego weekendu? :D

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Tommy-parę dni temu w innym temacie popełniłem taki tekst-"Panowie-nie jest tak że jestem jakimś antyfanem elektroniki i komputerów -sam mam w domu dwa laptopy ,tablet ,dwa smartfony z wifi,trzy routery nawet głupia drukarka ma wifi (i można na nią wysłać maila z obory :D ) a wszystko to spięte w sieć (włącznie z "N-ką")-a komputerami zaraziłem się pomagając w modernizacji sieci komputerowej w Deutsche Bank-a przy okazji jestem ten tzw."starszy".

Nie w tym rzecz-po pierwsze-stare przysłowie głosi że co za dużo to niezdrowo ,inne że jak coś może się zepsuć to na pewno sie zepsuje (oczywiście w najmniej spodziewanym momencie).

Po drugie-i to wydaje mi się ważniejsze-ciągły rozwój elektroniki doprowadzi w końcu do powstania autonomicznych maszyn rolnych-za jakiś czas oczywiście.Wcześniej zaś będą powstawać (znów pośrednio dzięki w/w rozwojowi) coraz większe gospodarstwa rolne-oczywiście drogą eliminowania tych mniejszych.Z początku być może zacznie się to podobać co poniektórym większym posiadaczom (zresztą ten trend widać i na forum)-do czasu gdy się okaże że i oni zaczynają być tymi mniejszymi... i do odstrzału :P .Końcowym etapem będzie powstanie jakichś molochów w których zostaniemy co najwyżej jakimiś tam pomagierami-oczywiście o le będziemy mieli tyle szczęścia :D .No ale tym scenariuszem niech przejmują się nasze dzieci-nieprawdaż ? "

Zwróć uwagę na końcówkę-właśnie tego się obawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

dokładnie, wszystko dąży do powstania wielkich przedsiębiorstw, cos na wzór obozów pracy, będąc w tym roku na zbiorach w Belgii mogę śmiało powiedziec ze Polaków, Rumunów tamtejsi gospodarze już traktują jako tych gorszych-najzabawniejsze w tym wszustkim bylo to ze nawet gdybys robił 300% normy to belg przyszedl i tak stwierdził "szybciej kur*a"

Mnie to bawiło bo nie miałem zamiaru się podlizywac i nie mam zwyczaju sypac swoich ale są tacy którzy tak robią.

 

Po za tym przyczyniają sie do tego ludzie bardzo łapczywi na ziemie, płacą krocie nawet za kawałek ugoru po to aby tylko było ich, nie wazne kiedy i czy w ogole sie zwróci, robi sie wyścig szczurów.

Naszczęscie u mnie we wsi nie ma jeszcze takiego czegos i mysle ze prędko nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak dla mnie podatek dochodowy będzie lepszy,niż ten obecny gruntowy,ponieważ mimo że trzeba będzie płacić państwu te 18% dochodów to paliwo,części itd. będziemy mogli sobie odliczyć.

 

Czy będzie można odliczyć to na razie nic nie wiadomo, podobnie jak i w temacie jak ten podatek ma wyglądać.

Ostatnio w radio mówiono że SLD chce żeby podatek był liczony od przychodu a PSL ma projekt że będzie liczony od dochodu, znając życie to zrobią pewnie jakiegoś mixa żeby rolnika wydoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Podatek dochodowy tak, ale od dochodów (sami wiemy jak jest z tymi dochodami) a nie jakiś tam ryczałt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja czytałem ostatnio w gazecie że jest możliwe że bedzie podatek od przychodu...

Nawet jeśli bedziesz inwestował to i tak zapłacisz...

Jaki mieli by z tego zysk gdyby zrobili podatek od dochodu? jeszcze niektórym musieli by socjalne płacić :D

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj