Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:13

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? A skąd wiesz czy kolega nie chcciałby po prostu się tymi pieniędzmi nacieszyć ? a może i przepić ? :D
A Ty od razu-kupuj, inwestuj bo...
Ciekawe jak będą wyglądały Twoje posty za lat kilkanaście ?Czy dalej będziesz zwolennikiem PO i ciągłych inwestycji ?-śmiem wątpić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Dzisiaj, 17:52
  •  

#42 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:21

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? A czy po tym poście widać że jestem ich zwolennikiem? Zwolennikiem to ja jestem ludzi pokroju Putina a nie p*** pokroju Tuska.
Co do tego podatku to jak zasady będą jakie powalone to chyba jedynym wyjściem będzie chwila odprężenia przy wodeczce :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:25

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? A-znaczy już nie jesteś :D (no bo z tego co pamiętam to byłeś...).Ale ok.-co do szklaneczki to popieram.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Dzisiaj, 17:52
  •  

#44 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:44

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Cos słabą pamięć masz bo na wyborach nigdy ich nie skreśliłem, bo tak ich skreślam ale w innym znaczeniu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#45 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 18:15

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Jaro ja nie wiem z czego Ty sie cieszysz , jak to trzeba płakać.... :P

#46 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 06:25

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Panowie podatek dochodowy wcale nie musi oznaczać takiego samego systemu jaki obowiązuje w działalności gospodarczej. Kiedyś był taki pomysł, że policzyli, że rolnik ma 2500 dochodu z 1 ha i taką wartość nalezy przyjąć do obliczania podatku z 1 ha. potem pomnożyć wysokość podatku razy ilość ha i wychodzi podatek do zapłacenia.
Nazwało się, że jest to podatek dochodowy i bylby spokoj. To że jest to nieco inna forma podatku gruntowego to nieistotne. wazne zeby ludziom w miescie powiedziec, że wprowadzono podatek dochodowy dla rolników.

Mając na uwadze powyższe trzeba poczekac az te gamonie określą się co wymyślili. inaczej to gorzej niz wrozenie z fusów.

#47 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 17:47

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? jak oceniacie zmiany po zielonej strony mocy? Pawlak w poniedziałek odejdzie z rządu, ciekaw jestem czy Kalemba również zostanie pogoniony, ciężko w tej chwili ocenić jak zmiana lidera PSL odbije się na resorcie rolnictwa

#48 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 00:17

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? z tonacego okretu pierwsze uciekaja szczury, wiec wyglada na to ze jak zawsze w historii PSL[ a wczesniej zsl] czuje koniec kolalicji i wymyslilo sposob jak sprytnie odciac sie od PO i potem zwalic wine za zmarnowane lata na koalicjanta,pawlaka i spolke-oczywiscie do wyborow jeszcze troche zostalo wiec na raz tego nie zrobia, tylko powoli tak zeby po rozpadzie koalicii PO nie zdazyla usunac ze stanowisk wszystkich pociotkow PSL-parenascie tysiecy urzedasow nie tak latwo wywalic.
zamiast walczyc o unijny budzet na 7 lat to beda walczyc miedzy soba, choc jesli znowu nie przekupia czyms anglikow to o nowych maszynach mozna zapomniec przynajmniej na 2 lata.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#49 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 22 listopad 2012 - 00:06

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? a moim zdaniem podatek dochodowy bedzie sensownym rozwiazaniem dla duzych gospodarstw.
Przeciez one i tak nie zaplaca ani 1zl bo i tak inwestuja a mniejsze gospodarstwa zmusi do inwestycji lub podjecia decyzji do rezygnacji z produkcji co być może spowoduje wieksza podaż ziemi i nizsze ceny

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:17

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? I gdzie ci ludzie pójdą ?-statek -czy wam dużym rolnikom ciągle jest mało ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 22 listopad 2012 - 08:52

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Podatek dochodowy na pewno wejdzie i jest to już nieuniknione, tak jest w większości krajów UE i niestety albo stety zostało nam już tylko czekać. Ja mam nadzieje, że to trochę uzdrowi według mnie chorą sytuację dotyczącą pomocy społecznej na wsi gdzie jeden posiadający 30 ha jest w stanie utrzymać siebie i rodzinę bez pomocy Rządu a jego sąsiad mając podobny areał korzysta ze wszystkich możliwych środków z opieki społecznej mając tak naprawdę podobne możliwości.

Edytowany przez kokoman0, 22 listopad 2012 - 08:53.

#52 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 10:05

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? @jaro jak ktoś prowadzi działalność to zależy mu na rozwoju wiec nie miej pretensji ze ktos chce sie rozwijać i powiększać gospodarstwo o ile ma oczywiście do tego warunki. Zresztą rzeczywistość jest taka ze jesli chce sie zyc tylko z rolnictwa nalezy miec duzo i przez to tanio produkować i własnie z tego czerpać zyski.
Nie podatek dochodowy jest problemem tylko 1mln pseudorolnikow w Krusie,z reszta rozejrzyjcie sie dookoła, na wsi wszyscy płaca Krus a gospodarzy 3 moze 4 bynajmniej u mnie tak jest na wiosce. I wszyscy cale życie chorzy pomimo ze nic na gospodarce nie robią a jeśli robią to dla oka i lekarza żeby kolejne zwolnienie wypisał.
Podatek dochodowy wejdzie czy tego chcemy czy nie, tylko mam nadzieje ze na takich zasadach ktore nie ugodza w mniejsze gospodarstwa i pozwola im dalej funkcjonować.

#53 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 11:15

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Jaro - to odpowiedz - lepiej mieć sąsiada lewusa, obiboka, który nic nie robi i ci w oczy powie, - sluchaj ty to masz dobrze?? :D Czy takiego który rozwija się, modernizuje itp - zobacz czemu tacy nie zazdroszczą drugiemu :P Nie mówie tutaj o przypadkach. Sąsiadów mam jakich mam ale wybrałbym tą drugą grupę - bardziej zaradną, pracowitą i bez kompleksów :o

#54 Share Piottrek

Piottrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:09

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? .

Edytowany przez Piottrek, 07 kwiecień 2013 - 10:36.

#55 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:12

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? może trzeba dac szanse tym małym na rozwój?
Bo kto będzie sie chciał rozwijac z malych gospodarstw to będzie a czas pokaże kto jest typowym "lewarem".

#56 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:27

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? @szczewko-ja tam nie mam pretensji ale chyba nie mieszkam w Polsce :D bo jakoś nie widzę w okolicy takich co stoją pod sklepem-u nas nawet mali gospodarze mają całkiem niezły zapieprz .

#57 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:35

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? natomiast @jaro ja chyba mieszkam w pełnoprawnej Polsce ;)
Masa ludzi pod sklepem, trudno oprzec sie pokusom, nigdy nie doswiadczyłes przedłużonego weekendu? :D

Edytowany przez tommy66692, 22 listopad 2012 - 12:37.

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 12:52

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? @Tommy-parę dni temu w innym temacie popełniłem taki tekst-"Panowie-nie jest tak że jestem jakimś antyfanem elektroniki i komputerów -sam mam w domu dwa laptopy ,tablet ,dwa smartfony z wifi,trzy routery nawet głupia drukarka ma wifi (i można na nią wysłać maila z obory :D ) a wszystko to spięte w sieć (włącznie z "N-ką")-a komputerami zaraziłem się pomagając w modernizacji sieci komputerowej w Deutsche Bank-a przy okazji jestem ten tzw."starszy".
Nie w tym rzecz-po pierwsze-stare przysłowie głosi że co za dużo to niezdrowo ,inne że jak coś może się zepsuć to na pewno sie zepsuje (oczywiście w najmniej spodziewanym momencie).
Po drugie-i to wydaje mi się ważniejsze-ciągły rozwój elektroniki doprowadzi w końcu do powstania autonomicznych maszyn rolnych-za jakiś czas oczywiście.Wcześniej zaś będą powstawać (znów pośrednio dzięki w/w rozwojowi) coraz większe gospodarstwa rolne-oczywiście drogą eliminowania tych mniejszych.Z początku być może zacznie się to podobać co poniektórym większym posiadaczom (zresztą ten trend widać i na forum)-do czasu gdy się okaże że i oni zaczynają być tymi mniejszymi... i do odstrzału :P .Końcowym etapem będzie powstanie jakichś molochów w których zostaniemy co najwyżej jakimiś tam pomagierami-oczywiście o le będziemy mieli tyle szczęścia :D .No ale tym scenariuszem niech przejmują się nasze dzieci-nieprawdaż ? "
Zwróć uwagę na końcówkę-właśnie tego się obawiam ...

#59 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 13:01

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? dokładnie, wszystko dąży do powstania wielkich przedsiębiorstw, cos na wzór obozów pracy, będąc w tym roku na zbiorach w Belgii mogę śmiało powiedziec ze Polaków, Rumunów tamtejsi gospodarze już traktują jako tych gorszych-najzabawniejsze w tym wszustkim bylo to ze nawet gdybys robił 300% normy to belg przyszedl i tak stwierdził "szybciej kur*a"
Mnie to bawiło bo nie miałem zamiaru się podlizywac i nie mam zwyczaju sypac swoich ale są tacy którzy tak robią.

Po za tym przyczyniają sie do tego ludzie bardzo łapczywi na ziemie, płacą krocie nawet za kawałek ugoru po to aby tylko było ich, nie wazne kiedy i czy w ogole sie zwróci, robi sie wyścig szczurów.
Naszczęscie u mnie we wsi nie ma jeszcze takiego czegos i mysle ze prędko nie bedzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 18:41

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

Jak dla mnie podatek dochodowy będzie lepszy,niż ten obecny gruntowy,ponieważ mimo że trzeba będzie płacić państwu te 18% dochodów to paliwo,części itd. będziemy mogli sobie odliczyć.

Czy będzie można odliczyć to na razie nic nie wiadomo, podobnie jak i w temacie jak ten podatek ma wyglądać.
Ostatnio w radio mówiono że SLD chce żeby podatek był liczony od przychodu a PSL ma projekt że będzie liczony od dochodu, znając życie to zrobią pewnie jakiegoś mixa żeby rolnika wydoić.