Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 lipiec 2012 - 20:35

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Nic dobrego z tego nie będzie ale trza być dobrej myśli jakoś se damy rade

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Dzisiaj, 03:51
  •  

#22 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:24

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Powiem tak rozmawialem z madrym czlowiekiem z geofizyki ktorzy badali grunty pod katem gazu lupkowego. Pytam sie jest w naszym rejonie gaz lupkowy on mowi oczywiscie ze jest tylko jest jedno ale.Oni sa od badania a naszym krajem zadza liberalowie ktorzy to wola sciagac podatki od firmy ktora bedzie wydobywac lupek niz samemu ryzykowac jakiekolwiek inwestycje i to mi sie wydaje najbardziej na dzisiejsze rzady mozliwy scenariusz

Edytowany przez lambogrand, 22 lipiec 2012 - 21:28.

#23 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 11:31

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Liberałowie? Czyżby ostatniej nocy był jakiś przewrót i Korwin czy inny podobny przejął stery na Polską? Bo jak dobrze pamiętam, to Tusk i reszta to liberałami są tylko z nazwy. No może jeszcze parę razy to słowo pojawia się w ich programach politycznych. I to wszystko co mają wspólnego z liberałami.

#24 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 23 lipiec 2012 - 13:46

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? To nie liberałowie to byli funkcjonariusze UB, SB

#25 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 17:07

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? A czy przypadkiem Tusk, nie jest doktor - antem - em? - bo nieźle zarabia i w d*pie ma powodzie wichury tajfuny i inne tornada po wyborach.

#26 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2012 - 15:00

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Ostatio czytałem w gazecie że ma być wprowadzony podatek od dochodów w rolnictwie. Panowie chyba musimy wybrać się do warszawy w z beczkowozami i zrobić tam pożądek :ph34r: ;[ :ph34r:

#27 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:08

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Widać, że biedny nie jesteś jak się boisz podatku dochodowego...

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:13

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Jak dla mnie podatek dochodowy będzie lepszy,niż ten obecny gruntowy,ponieważ mimo że trzeba będzie płacić państwu te 18% dochodów to paliwo,części itd. będziemy mogli sobie odliczyć.

#29 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:46

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? wydaje ci sie wcale nie bedzie tak kolorowo

#30 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:50

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....
Ile ???18%??? Moj wojek ma firme budowlaną i płaci 5,5 % dochodowego...

Edytowany przez konrad82, 15 sierpień 2012 - 09:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Dzisiaj, 03:51
  •  

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:59

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Kto powiedział wam, że gruntowy podatek zniosą. To są póki co pobożne życzenia rolników i co niektórych polityków. Podatek gruntowy płacą wszyscy nawet ci mali jadący na minusie. Jak sobie wyobrażacie skąd gminy wezma kase na realizacje budżetów gdyby ewentualnie znieśli gruntowy Prowadzący działaność usługową też płacą od metra i dochodowy. Dlaczego rolnik miał by tego nie płacić. Oczywiście lepiej było by gdyby gruntowy znieśli ale róznie to może być w czasach kiedy minister finansów szuka dodatkowej kasy w dziurawym budżecie.

#32 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 17:44

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? a moim pobożnym życzeniem było by jak by można było odliczyć podatek gruntowy od podatku dochodowego :D

#33 Share FOX2

FOX2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 17:57

Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....

Podatków dochodowych jest kilka rodzajów. Twój wujek prawdopodobnie płaci podatek dochodowy zryczałtowany liczony od przychodu, a nie od zysku. 18% o których mowa, to stawka innego rodzaju podatku, liczonego od zysku.

Edytowany przez FOX2, 15 sierpień 2012 - 18:00.

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:00

Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....

Może to zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów, a nie podatek dochodowy.

#35 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 18:31

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? nie wiem na jakiej to jest zasadzie, ale mi mowił ze ma 5.5% od tego roku a wczesniej miał 4,5% podatku dochodowego.

#36 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:38

Widać, że biedny nie jesteś jak się boisz podatku dochodowego...

podatku gruntowego z 17 ha płace 600 zł rocznie, co roku sprzedaje 5 byków za które biore ok 25000zł 19% z 25000 to 4700 zł i tyle mam zapłacić państwu? ja mam uchować 1 byka na tych darmozjadów co siedzą w rządzie i nic nie robią? <_< ;[ to ja mam gdzieś taki interes.

#37 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 22:01

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Podatek dochodowy, to nie podatek od przychodu.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2012 - 18:50

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? Hej nie wiem czy dobrze myślę,ale podatek dochodowy to PRZYCHÓD-WYDATKI=DOCHÓD?

#39 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 22:09

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika? coś w tym stylu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:01

podatku gruntowego z 17 ha płace 600 zł rocznie, co roku sprzedaje 5 byków za które biore ok 25000zł 19% z 25000 to 4700 zł i tyle mam zapłacić państwu? ja mam uchować 1 byka na tych darmozjadów co siedzą w rządzie i nic nie robią? <_< ;[ to ja mam gdzieś taki interes.

I co zrobisz z tymi 25tys? Jak przepijesz to zapłacisz, a jak kupisz jakąś maszynę czy zrobisz jakąś inną inwestycje to sobie to odliczysz i będziesz miał spokój :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)