Skocz do zawartości

Zdjęcie

Limousine

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 06:39

Limousine Mam kromy mamki Limousine chciałbym poprawić umięśnienie cieląt, ale nie wiem, jaką rasa pokryć. Która polecacie Piemontese, Simental,Charolaise,Blonde d'Aquitaine.
Zależy mi na tym, aby wycielenia były łatwe.
Proszę o cenne wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Limousine Dzisiaj, 22:14
  •  

#2 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2012 - 09:18

Limousine Też mam bydło limousine ale poprawiłem mięsność poprzez sprowadzenie byka z Anglii również rasy limousine. Teraz bydło wygląda wspaniale. Na wystawach można je podziwiać. No ale taki byk troche kosztuje.

Charolaise jak zmieszasz z limousine to wycielenia będą ciężkie. Jak byś z simentalem zmieszał to cielaki były by ładniejsze bo simentale mają więcej mleka.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 18 lipiec 2012 - 12:19

Limousine no niewiem jak z wycieleniami ale blondy są ładne
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 15:12

Limousine tez sie pod to podpinam Blondy sa piekne :) a z wycieleniami to zalezy od byka

#5 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:17

Limousine W limousine z umiesnieniem to jest tak że ładnie umięśnione dają mało mleka, dlatego jak się kupuje nasienie to na krzyżowanie towarowe idą te super umięśnione a do hodowli na ewentualne mamki bierze się pod uwage wysoki indeks odsadzeniowy. Paradoksalnie slomki z nasieniem z lini matecznych sa dużo droższe i tak naprawdę to samemu trzeba załatwiać bo firmy na stanie mają tylko byki polecane do towarówki. Co po ładnym umiesnieniu jak cielę będzie chodzić chude bo nie będzie mleka? Ja jak pisąłem już wielokrotnie odchodzę od tej rasy, moich oczekiwań nie spełnia i pomimo sztuk prawie czystorasowych po francuzkich buhajach rezygnuje na rzecz simentalera mięsnego. Żeby nie czekać na kolejne krzyżowanie wypierające chcę dołożyć jesienią do stada 20 czystorasowych jałówek.

Edytowany przez Yoda, 20 lipiec 2012 - 13:23.

#6 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:20

Limousine Blonnde jest najładniejszą rasą mięsną na świeicie a krzyżówka blonde x limousime powinna być kapitalna jesli chodzi o mięso i mleko albo spróbować angusem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:24

Limousine Ale tym angusem to niby w jakim celu? ....

#8 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 16:48

Limousine tez nie wiem angus jest rasa mala i szybko sie otłuszczająco dlatego wydaje mi sie bezsensowne krzyzowanie z nim my dawniej angusem krylismy jalowki bo lakkie porody
No simentalery maja mlecznosc najlepsza dlatego odsadki od nich sa najladniejsze ale mysle ze gdyby simentalerka odpajala blonda czy charolise to bylby najlepszy efekt

#9 Share fila2

fila2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 październik 2012 - 12:44

Limousine Witam wszystkich chciałbym sie poradzić czy jest to rasa mięsna czy mięsno mleczna tej jałówki?? Pozdrawiam

Dodany obrazek

#10 Share Lordzik

Lordzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 październik 2012 - 13:34

Limousine

Też mam bydło limousine ale poprawiłem mięsność poprzez sprowadzenie byka z Anglii również rasy limousine. Teraz bydło wygląda wspaniale. Na wystawach można je podziwiać. No ale taki byk troche kosztuje.

Charolaise jak zmieszasz z limousine to wycielenia będą ciężkie. Jak byś z simentalem zmieszał to cielaki były by ładniejsze bo simentale mają więcej mleka.

Nie zgodzę się. Ja właśnie LIM skrzyżowałam z charolaisem. Całe stado. Każda sztuka z jałówkami włącznie wycieliła sie sama, ale to był byk z Anglii dający łatwe porody i skracający ciążę. A taki wiadomo kosztuje. Na dzikusa nie sprawdzonego bym sie nie zdecydowała.
Charolaise świetnie zwiększa gabaryty bydła, zwiększa wyrostowość a to daje więcej mięsa -> więcej euro.
SIM daje TRUDNE PORODY. To rasa która już u płodu ma zawiązki rogów, co oznacza wyższe czoła i trudniejsze porody.

#11 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 16 październik 2012 - 17:12

Limousine Każdy ma swoje zdanie. Ja nie mam zamiaru mieszac swojego bydła. Jak się je dobrze karmi to byczki aż miło popatrzec nic dodac nic ując .:)
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mayi96

mayi96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja