Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką Belarus

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 15:32

Problem z hydrauliką Belarus Panowie mam taki problem z Belarusem BX80-taki sam jak Belarus 82 tylko to import wersja. Do sedna. Ten ciagnik wspólpracuje z rębakiem Husmann H8 z hydrauliką z ciagnika. gdy jest zimny to wszystko ok ale po około godzinie czasu hydromotory poprostu nie mają siły ciągną materiału. gałąź grubości 3 cm z ledwością wciąga i gdy zimny to całe drzewa z gałeziami do srednicy pnia ok 20 idą aż miło. I czego tu może by wina?? Olej po tej godzinie albo mniej gotuje że przewodów nie idzie dotknac rozdzielacz dopiero po remoncie wszystkie uszczelniacze zmienione zawór ten na śrubokręt w rozdzielaczu zaplombowany od nowości nic nie ruszane. Gdy olej jest zimny to ciśnienie na 1000 RPM jest 160 bar przy prasie Class Rollant 44 a gdy dam na pełny gaz to ponad 200 bar. A z tego co wiem to pompa daje tylko 160. więc skąd sie bierze to ponad 200 bar?? a gdy rozgrzany czyli po prsowaniu ok 30 bel na 1000RPM ciśnienie oleju hydraulicznego wacha się w granicach 100 bar a na pełnych obrotach 170. Hydromotory przy rębaku sprawne bo pracował z drugim Belarusem i w 4 ludzi nie mogli nadążyć tak rwało. proszę o szybką pomoc.
http://www.agrofoto....x80-husmann-h8/ to jest cały komplet jakby co

Edytowany przez Mucha, 17 lipiec 2012 - 15:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Belarus Dzisiaj, 03:53
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 17 lipiec 2012 - 16:30

Problem z hydrauliką Belarus Standard w tych sprzętach. Przycina Ci się zawór przelewowy jak rozgrzeje się olej. A grzał się będzie jak ciągnik współpracuje z maszyną wyposażoną w silniki hydrauliczne. Zamontuj porządną chłodnicę oleju i będzie po problemie. Sprawdź jeszcze, czy wszystkie dźwignie rozdzielacza są w położeniu neutralnym, bo czasami się zdarza tak, że dźwignia minimalnie opada w dół i załącza przepływ oleju. To też powoduje nadmierne grzanie oleju.

#3 Share piotrekosa17

piotrekosa17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 17:40

Problem z hydrauliką Belarus W moim mierzyłem to przy 1500obr pokazał 220bar tylko wąż od manometru się prostował ^^. Co do grzania oleju, to jeśli olej jest w obiegu nie ma siły żeby się nie grzał :) . Pierwsze wyjście jest montowanie chłodnicy oleju tak jak kolega wyżej napisał.Drugie i myślę że sporo prostsze jest takie że montuje się dodatkowy zbiornik na olej , u wuja w belarusie 1221.4 zamontowali jeszcze na gwarancji bo po ok godzinie pracy nie chciał podnosić po modyfikacji nie ma z tym problemu targa jak głupi :P .Zbiornik jest taki sam jak od powietrza (20l) zamontowali go po lewej stronie pod schodkami i podłączyli go kolankiem do głównego zbiornika(na samym dole tego zbiornika jest zaślepka i tam się podpięli. Nie jestem pewien ale chyba z tego dodatkowego zbiornika zasysa pompa :huh: ). Jeśli byś chciał więcej informacji musiał byś się skontaktować z pronarem ;)

#4 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:37

Problem z hydrauliką Belarus Czy chodzi o ten zawór w rozdzielaczu który wyciąga sie odkręcając 2 śruby na klucz bodajrze 17 i taki dekielek na śrubę 10 jest i pozniej jest taki stożek. Jezeli o to chodzi to dopiero był polerowany szlifowany i wgl. ale czy on może "puchnąć" i dlatego olej niema takiej siły?? Ale dziwi mnie sprawa dlaczego w tym drugim Belarusie niema ządnej chłodnicy zrobił całą przyczepę zrębków i przewody były ciepłe a nie gorące a hydromotory tak samo były ciepłe a nie gorące. Przy tym wadliwym jak sie chlapnie wodą na końcówki to aż się ta woda gotuje a przy tym starym Belarusie wszystko jest ok. Znajomy robi też belarusem tylko innym rębakiem i nic żadnych przeróbek nie robił i targa jak niewqiem co.

#5 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:46

Problem z hydrauliką Belarus Może pompa oleju zaczyna sie sypać? Zimny, gesty olej pójdzie, a rozgrzany, rzadki już nie

#6 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 19:31

Problem z hydrauliką Belarus Pomp jest nówka wiec wykluczam pompę.

#7 Share Erquis

Erquis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 20:09

Problem z hydrauliką Belarus Każde dławienie w postaci dławików (kryz) itp. powoduje grzanie się oleju. Ciśnienie na wyjściu z ciągnika powinna być stale w granicach 140-180bar zależnie od nastawy zaworu bezpieczeństwa. Jeżeli na wolnych obrotach trzyma załóżmy 150bar a wraz ze wzrostem obrotów rośnie ciśnienie to znaczy ze zawór bezpieczeństwa za słabo się otwiera, co może spowodować rozerwanie pompy. Nie wiem, jakie montowane są w tego typu ciągnikach, ale pewnie to zwykle pompy zębate wiec słabo im służy cienienie powyżej 200bar.
Obstawiałbym nieszczelny, zepsuty zawór bezpieczeństwa. Wraz ze wzrostem temperatury olej rozrzedza się i prawdopodobnie przeciska się przez zawór bezpieczeństwa, co powoduje rozdzielenie strumienia oleju. Przy niskiej temperaturze 100% idzie na silniki przy wyższej (załóżmy) 40% na silniki 60% przeciska się przez zawór bezpieczeństwa, co osłabia i spowalnia silniki. W celach testu zamontowałbym zewnętrzny zawór bezpieczeństwa i całkowicie zamknął ten przy ciągniku. Wina może być też po stronie oleju on tez się starzeje i traci swoje własności.

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:41

Problem z hydrauliką Belarus Rozgrzany olej przeciska się przez każdą szparę, pompa, silnik hydrauliczny, rozdzielacz nie tylko zawór bezpieczeństwa. Sama jego wymiana nic nie zmieni. Olej się grzeje najbardziej gdy hudraulika pracuje pod maksymalnym cisnieniem. Pytanie czy w tym innym ciągniku w czasie pracy hydraulika pracowała pod nominalnym ciśnieniem i pod jakim pracuje twoja.Nie wydaje mi się żeby do podajnika w rębaku trzeba było nonstop nominalne ciśnienie. Jeśli masz możliwość to sprawdzic to dużo by pomogło.
Erquis w mtz-cie gdy hydraulika nie jest obciążona to i ciśnienia nie ma. Dopiero po skierowaniu oleju w odbiornik rosnie ono w zależności od oporu jaki stawia.

Edytowany przez seweryn20, 17 lipiec 2012 - 21:43.

KPK Kumurun Team

#9 Share Erquis

Erquis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 22:49

Problem z hydrauliką Belarus Wiem źle to opisałem. Chodziło mi ze jeżeli podepnie manometr na wyjściu to ciśnienie przy 1000obr i 2000obr powinno być takie samo. Dla MTZ 80 ustawione na 160bar dla 82 na 180bar.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 06:03

Problem z hydrauliką Belarus No akurat nie ma różnicy mtz-80 a mtz 82. Oba maja idento hydraulike i książkowo ciśnienie 145-160bara. Racja bez względu na obroty zawór otwiera się przy takim samym ciśnieniu. Tyle że na większych obrotach silnika nawet po otwarciu ciśnienie może jeszcze trochę urosnąć z racji dużego przepływu oleju i oporu jaki stawia przeciskając się przez zawór bezpieczeństwa.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 12:27

Problem z hydrauliką Belarus koledzy własnie przy "starym" belarusie mam cały cas ciśnienie ok 170 bar. Zimny czy ciepły jest takie samo ciśnienie. A przy tym z dużą kabiną zimny ma wysokie Cisnienie w granicach 160 na wolnych a na pełnych obrotach ponad 200;/ po rozgrzaniu na pełnym gazie usyskuje zaledwie 160 a na wolnych nie dojdzie do 100;/ tylko ja mam jeszcze tak zrobione że nie podpinam rębaka do tych oryginalnych przewodów z tyłu tylko jak przyjechał z zachodu to miał jeszcze dwa czyli w sumie ma 4 wyjscia na hydraulikę z tyłu. i z tych co korzystam to są własnie te dołożone od rozdzielacza. a w którym miejscu znajdę ten zawór bezpieczenstwa?? czy to jest ten stożek o którym pisałem wcześniej w rozdzielaczu??

#12 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 20:06

Problem z hydrauliką Belarus Ja bym zaczął od wymiany oleju na lepszy. Najlepiej hydrauliczny, a nie superol.

#13 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 19 lipiec 2012 - 22:48

Problem z hydrauliką Belarus Sekcja w rozdzielaczu może Ci sie sypie kolego podepnij pod przednie złącza :)

#14 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:50

Problem z hydrauliką Belarus to nie wina sekcji ;) zresztą rozdzielacz specjalnie wyciagnałem i zrobiłem mu mały remoncik wiec wykluczam sekcje rozdzielacza.

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 lipiec 2012 - 10:14

Problem z hydrauliką Belarus To może być wina sekcji. Jaki remont zrobiłeś? Wymieniłeś uszczelnienia dźwigni sterujących suwakami i to wszystko. A suwaki mogą się przycierać i blokować w pozycji minimalnie otwartej. Trzeba by zrobić polerowanie suwaków, ale w sowieckich rozdzielaczach niewiele to pomaga. Zresztą rozdzielacz kosztuje 400 PLN, więc od razu kup nowy.

#16 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:06

Problem z hydrauliką Belarus albo podepnij na odwrót przewody ja tak zrobiłem w moim i teraz aż miło..
Dzis mi sie przypomniało ;)

Edytowany przez Dylek, 20 lipiec 2012 - 21:43.

#17 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:23

Problem z hydrauliką Belarus nom niewiem zobaczymy. Narazie zrobię z tym zaworem zeby mie pewnośc że to nie on pierdyka robote. ale rozdzielacz też biorę pod uwagę.

#18 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 27 lipiec 2012 - 21:21

Problem z hydrauliką Belarus I jak tam @mucha naprawiłeś hydraulike ? jaka była przyczyna?

#19 Share Mikey

Mikey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:12

Problem z hydrauliką Belarus Witam mam problem ze swoim mtz 82 a mianowicie podnosnik całkiem padł, sam opada. Jak go odpalę to taka mała dzwigienka przy zbiorniku oleju do hydrauliki cała drży i wszystko trzeszczy. Dzisiaj odkręciłem pompę mysląc że coś zobacze ale siedzi tam łożysko i nie da sie go wyciągnąć. Czy trzeba zdejmowac kabinę i czły zbiornik żeby to naprawić???

Sory że odgrzebuje stary temat ale nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:01

Problem z hydrauliką Belarus I w ogóle nie mogłeś włączyć pompy???

Dodaj odpowiedź