Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiana...

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 19:23

Zamiana... Oj chłopacy to żeście w lesie chyba ciągniakmi nie rypali?
to że po obijany to pikuś, las to przede wszystkim bagno nigdzie takj ciągnik nie będzie sponiewierany jak w lesie, nie razidziałem jak na boku ciągnik leżał, cały dzień pracy to kopanie się po osie w błocie torfie i na bagnie dlatego 5211 jest idelany bo na godz nie dużo pali jest lekki a ma 4x4, te ciągniki w lesie szarpią się po majgorszych bagnach po pnikach kożeniach zaczepiają o korzenie zawieszają.

Obczaj dokłądnie jak wygląda pod spodem czy nie jest nic urwane wgięte czy podpawane?

Ja bym ciągnika z lasu raczej nie chciał bo jest w okolicy dużo lasu to się nasłuchałem co ludzie wyczynają (np. w 7245 zrobili lebiodkę z koła spox było dopuki koło się nie urwało) naszarpie sie na bagnie wykołysze i przewraca na pniakach, albo narypie z przyczepami załadowanymi konkretnie drzewa po polnych drogach, to jest ciągnik skatowany transportem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiana... Dzisiaj, 08:36
  •  

#22 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 18 listopad 2007 - 19:29

Zamiana... Ja swoim zetorkiem nie chce wjeżdżać do lasu tylko wjeżdżam ciapkiem bo mi szkoda zetora ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#23 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 19:46

Zamiana...

No właśnie:
http://video.google....7...h&plindex=0

Ale mu dawał klient szkołę :lol: Ja 2 sezony jeżdziłem w SKR, zetorem 7211 i jakoś się delikatnie obchodziłem mimo, że nie był to mój sprzęt. W lesie zazwyczaj każdy pracuje tak jak ten na filmie, dlatego ja też nie jestem zwolennikiem traktorów z lasu, na twoim miejscu jak już chcesz koniecznie 5245 to dołożył bym te 3,4 tysiące i kupił z polskiego gospodarstwa.

#24 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 19:47

Zamiana... Ferdek-popieram Twoje zdanie na temat ciagnikow z lasu. Ale to jest tak,z jednej strony kusi cena,a z drugiej odstrasza to ze bede mial powazne problemy :lol: Musze najpierw go dokladnie obejrzec,przynajmniej zobacze jak wyglada wizulanie z bliska,czy nie ma luzow,jak sie tym ogolnie jezdzi no i wtedybede cos mogl powiedziec na temat tego ciagniczka,ale gdybym kupil,w dobrej cenie to moze nie stracilbym na nim za duzo?? Zobaczymy jak to bedzie,jak narazie mam ferdynanda w idealnym stanie,ktory nigdy mnie nie zawiodl,ale jednak przydaloby sie cos lepszego :P

#25 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:07

Zamiana... A tak wogóle to w jakiej cenie chcesz sie zmieścić?
i najlepiej woj.łódzkie? znalazłem pięknego wizualnie ciekawe jak pod maską ;] http://www.allegro.p...lny_.html#photo

http://www.allegro.p...7245.html#photo albo 7245 cena nie taka straszna ;] tylko że dalekawo

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#26 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:12

Zamiana... Nie myslalaem nad kokretna cena :) Narazie bede szukal,nawet jesli nie znajde to nic zlego sie nie stanie,choc ciagnie mnie do zmiany na zetorka,a nawet bardziej do kupna ursusa 3514tylko jego cena....juz lepiej kupic 4514 i dlatego zostaje mi raczej 5245 Troche sie obawiam tego z lasu :lol: Zobacze jak to bedzie,na allegro tez nie ma nic specjalnego,a cena wiadomo jaka :P

#27 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:13

Zamiana... Moge sie wujka spytać czy nie wie gdzieś jakiegoś zetorka 5245 ;]

#28 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:28

Zamiana... Jesli mozesz to zapytaj sie :P moge wiedziec skad jestes?? bo ja mieszkam jakies 25km od radomska w strone...hmm...pajeczna :lol:

#29 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:30

Zamiana... Ja jestem z samego centrum łodzi ale mój wujek mieszka okolice Widawy ;]

#30 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:37

Zamiana... To nie mam daleko do Twojego wujka :lol: jakies 50km. :P W kazsym razie jak bedziesz mogl to zapytaj sie czy przypadkiem nie wie jakiegos 5245 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 18 listopad 2007 - 22:07

Zamiana... A ile za tego chcą co dzisiaj widziałeś czy jeszcze nie wiesz?

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#32 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 22:36

Zamiana...

A ile za tego chcą co dzisiaj widziałeś czy jeszcze nie wiesz?

chyba 28 tyś mówił

#33 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 07:58

Zamiana... 28tys. to chce gosciu w Gomunicach za 6245 tylko silnik ma od 72xx no i jest z 1982 roku :lol: aktualnie przechodzi remont skrzyni(mozi ze tylko jakies kliny sie zerwaly,a tryby w super stanie) no i bedzie jeszcze pomalowany. A za tego na zdjeciach powiedzial mi 29tys.(1992r) z tym ze opony do wymiany,no i szyby(przednia,tylna i boczna)

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 08:15

Zamiana...

28tys. to chce gosciu w Gomunicach za 6245 tylko silnik ma od 72xx no i jest z 1982 roku :lol: aktualnie przechodzi remont skrzyni(mozi ze tylko jakies kliny sie zerwaly,a tryby w super stanie) no i bedzie jeszcze pomalowany. A za tego na zdjeciach powiedzial mi 29tys.(1992r) z tym ze opony do wymiany,no i szyby(przednia,tylna i boczna)

Jak chcesz 5245 to daj sobei spokój z 4x4 i weź 5211 bo za napęd liczą sobie jak za drugi ciągnik i jeśli nie masz zabagnionych łąk to styknie bo co z tego napędu jak silniczek słąby i jak wjedziesz w błoto to się będzie tylko dusił, 5211 kupisz dużo młodsze w lepszym stanie i mniej wysilone, a pozatym każdy woli stare zetory bez napędu bo maresorowaną przednią oś, a przednie napędy w starych zetorach bardzo awaryjne podobno są i duże luzy dostają, więc zastanów sie :P

#35 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 09:11

Zamiana... Ferdek kto ci takich głupot nagadał....Teraz na całym forum piszesz takie głupoty...

#36 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 09:15

Zamiana...

Jak chcesz 5245 to daj sobei spokój z 4x4 i weź 5211 bo za napęd liczą sobie jak za drugi ciągnik i jeśli nie masz zabagnionych łąk to styknie bo co z tego napędu jak silniczek słąby i jak wjedziesz w błoto to się będzie tylko dusił, 5211 kupisz dużo młodsze w lepszym stanie i mniej wysilone, a pozatym każdy woli stare zetory bez napędu bo maresorowaną przednią oś, a przednie napędy w starych zetorach bardzo awaryjne podobno są i duże luzy dostają, więc zastanów sie :P

niezgadzam się z tą tezą ża za napęd cenią tyle co za 2 ciągnik przeważnie jest to a granicach od5 do 10 tyś zależy od stanu i modelu a jeżeli chodzi o prace w polu to 4x4 jest bezporównania lepszy od napędu na 1 oś ale to już zależy kto co chce

28tys. to chce gosciu w Gomunicach za 6245 tylko silnik ma od 72xx no i jest z 1982 roku :lol: aktualnie przechodzi remont skrzyni(mozi ze tylko jakies kliny sie zerwaly,a tryby w super stanie) no i bedzie jeszcze pomalowany. A za tego na zdjeciach powiedzial mi 29tys.(1992r) z tym ze opony do wymiany,no i szyby(przednia,tylna i boczna)

nie orientuje sie czy w roku 1982 produkowali już6245 co wiem to był model seri 6011 6045

#37 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 09:30

Zamiana... Dokładnie w 1982 roku to były ale 60XX a nie 62XX...62XX to od 85 roku... :lol:

#38 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 09:50

Zamiana...

Jak chcesz 5245 to daj sobei spokój z 4x4 i weź 5211 bo za napęd liczą sobie jak za drugi ciągnik i jeśli nie masz zabagnionych łąk to styknie bo co z tego napędu jak silniczek słąby i jak wjedziesz w błoto to się będzie tylko dusił, 5211 kupisz dużo młodsze w lepszym stanie i mniej wysilone, a pozatym każdy woli stare zetory bez napędu bo maresorowaną przednią oś, a przednie napędy w starych zetorach bardzo awaryjne podobno są i duże luzy dostają, więc zastanów sie :lol:

Za naped juz tak wcale nie licza jak za drugi ciagnik ale on jest tak jak by drugi ciagnik bo właczasz i jedziesz w ciezkich warunkach ciagnik bardzo dobrze sobie radzi,chyba nie miałeś doczyniania z pzrednim napędem.... To ze silnik słaby to słaby ale do niego sa ostosowane odpowiednie przełozenia(skrzynia) i ogumienie. wiadomo zę na dużym biegu będzie się dusił ale wrzucasz mniejszy i jedziesz z usmiechem na ustach... :P resorowana oś dobra ale zalezy do czego tak samo i napęd. a przednie napędy wcale nie mają luzów co anjwyzej tak jak każdy ciągnik moze ich dostać na koncówkach i nie mam pojęcia czemu miałyby się sypać....
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 10:03

Zamiana... Jest u nas taka opinia i ludzie którzy mają zetory z napędem narzekają ze są awaryjne te mosty a po przesiadkach z zetorów bez napędu komfort jest gorszy bo bardziej trzęsie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 10:23

Zamiana...

Jest u nas taka opinia i ludzie którzy mają zetory z napędem narzekają ze są awaryjne te mosty a po przesiadkach z zetorów bez napędu komfort jest gorszy bo bardziej trzęsie

co tam się ma sypać jeżeli od czasu doczasu przesmarujesz krzyżaki sfożnie ,kontrolujesz olej wmechanizmie różnicowym to w 5245 pojedziesz i pojedziesz dość długo ,może koszt przednich opon jest troche droższy ale coś za coś

Dodaj odpowiedź