Polecane posty

Szymek1288    2

Witam ostatnio zakupiłem z sąsiadem 50 tys kg kwoty po połowie od jednego gospodarza dzisiaj przyszło mi odmownie ze tranzakcja niefinalizowana. Rok temu tamten otrzymał 4 tys kg z rezerwy krajowej . jak to jest czy nie moze sprzadać poprzedni własciciel nawet tej swojej częsci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak dobrze pamiętam to chyba 3lata trzeba czekać od czasu kiedy się dostało kwotę z rezerwy i niemożna wogóle sprzedawać i wydzierżawiać

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli producent otrzymał kwotę z krajowej rezerwy ,nie może jej sprzedać przez 2 lata ,chyba że najpóźniej w dniu złożenia wniosku o zatwierdzenie umowy zbycia zrzeknie się pisemnie kwoty otrzymanej z krajowej rezerwy .

Taki zapis jest w książce z ARR .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

oni tylko tak gadają jak bedzie inaczej jak przewidywają to pensje i tak dostają wiec oni problemu nie mają z ty że słowa na wiatr rzucają

 

Tak samo jak z tymi doradcami od inwestowania, jeśli by sięznali to nie doradzali by innym tylko sami sobie kasę by trzepali :lol:

Dziś kupiłem 17tyś kwoty po 10gr jak myślicie zwróci mi się to czy pieniądze wyżucone w błoto ?

 

Dobra cena, dla mnie rok temu zostało się kilkanaście tysięcy to wydzierżawiłem 10tys. po 12gr za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydzierżawiłem 90tys. L po 4 grosze i myśle ze raczej na tym nie strace bo pewnie przekroczymy 1-2% i trzeba bedzie sie liczyć z kara 20-30groszy litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ci się udało ,ponieważ są u mnie przypadki co za dzierżawę wołają po 20 gr . Oferty sprzedaży są po 35 -40 gr . A to ile przekroczymy kwotę , to nie prorokujmy ,ponieważ np. u mnie na trasie mleko w oczach spada. Pewnie ludzie zaczynają ograniczać w miarę możliwości pasze krowom ,zresztą ja też już to robię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tebo    0

Dla mnie gość zaśpiewał 10gr za dzierżawę, trochę drogo, ale czasu do namysłu za dużo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy słyszeliście o tym że w mlekpolu karę za przekroczenie kwoty mlecznej można było potrącić z udziałów? oczywiście po napisaniu podania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

co wy chrzncie o karach typu 30/40 gr w seszłem roku tez tak było tez przekroczyliśmy i ile tej kary było?? wiecie?? to was uswiadomie 3gr do litry ipo co kupywać nieweiadomo po ile lub dzierzawić kalkulacja jest prosta 3gr kary nie jest równe 30gr temat co roku sie powtarza i powraca jak bumerang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tamtym roku mleko bylo znacznie tansze i pasze duzo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Wczoraj wydzierżawione 60 000 po 5gr, zobaczymy za 3 miesiące czy się opłacało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Robi się nieciekawie. W grudniu skupiono o ponad 7% więcej mleka niż w listopadzie. Ryzyko ze Polska przekroczy kwotę zwiększyło się i nadprodukcja może być nawet 2%. Kary mogą być dotkliwe i wynieść ponad 40gr i to w najlepszym wypadku pod warunkiem, ze skup mleka już nie będzie wzrastał.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

w grudniu każdy jak najwiecej mleka odstawiał bo premie były teraz trzeba bedzie je oddac i to podwójnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

Robi się nieciekawie. W grudniu skupiono o ponad 7% więcej mleka niż w listopadzie. Ryzyko ze Polska przekroczy kwotę zwiększyło się i nadprodukcja może być nawet 2%. Kary mogą być dotkliwe i wynieść ponad 40gr i to w najlepszym wypadku pod warunkiem, ze skup mleka już nie będzie wzrastał.

 

a z jakich wyliczeń wziołeś te 40gr??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W tamtym roku przekrczylismy o 0.14% i było kary 3gr. W tym roku jak przekroczymy o 2% to:

2:0,14 to jest około 14 razy większe przekroczenie jak w tamtym roku jak pomnozymy to razy 3gr to wychodzi 42gr. Oczywiście ostateczna wysokość kary będzie zależeć od wielu wspolczynnikow, ale w przyblizeniu może taka być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Najwięcej krzyczą Ci którzy najmniej wiedzą... Widzę że w tym temacie jak i Prow 2007-2013 każdy może zostać wróżbitą i przepowiadać przyszłość B) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

raczej mielismy przekoczyc troche wiecej w zezłym, roku cos koło 1%nawet do 2 mówili a pzrekroczone bbyło duzo mniej

Edytowano przez Krzynio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

tak tylko ze w tamtym roku kwotowym z miesiaca na miesiac od grudnia dostawy malały a nie jak teraz aż 6,5% wiecej w stosunku listopad grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W tym roku cena jest dużo wyższa niż w zeszłym i dlatego dostawy nie będą się zmniejszac. Wielu będzie wolało zapłacić kary niż zmniejszyć produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

a co najlepsze przedstawiciele branży nie mają zamiaru interweniować w brukseli za dużo tych pseudo zwiazków i tych przedstawicieli od siedzenia i kasy pobierania dobrze ze nie powiedzieli "sorry taki mamy klimat" jak by rolnicy wiecej nie produkowali to ceny by w sklepach dla przecietnego kowalskiego za wysokie by były na przetwory mleczne ale co tam ważne ze im w zwiazach dobrze brzuchy wieksze maja jak kobieta w ciazy tak im sie powodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj