Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:43

Kwoty mleczne

a gdzie indziej niby inaczej ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 04:34
  •  

#1822 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:48

Kwoty mleczne teraz w jałowkach można przebierać za 5tys ładne już kupi.

#1823 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 07:19

Kwoty mleczne

Sory ale chyba z choinki się urwałeś tutaj ludzie zastanawiają się jak przetrwać i nie zbankrutować przez kary a ty jeszcze chcesz inwestować

Kolego nie obrażaj tu nikogo. Nie każdy będzie miał przekroczoną kwotę i bedzie płacił kary. Jak kupować jałówki to kiedy?????? jak nie teraz gdy są tanie.....

Tylko trzeba wziąść pod uwagę że mleko może być po 0.90 groszy....

Edytowany przez konrad82, 05 styczeń 2015 - 07:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1824 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 05 styczeń 2015 - 09:19

Kwoty mleczne

no nie przesadzaj żeby już 1gr za litr nie dali to bida zupełna:P  a tak na serio  też się zgadzam że jak ktoś ma kasę i kwotę to może próbować 

#1825 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 09:21

Kwoty mleczne

A bedą coś płacic za zniesienie kwoty mlecznej?

#1826 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:07

Kwoty mleczne

Polityka... dopiero nie tak dawno za ładne sztuki jałówek licytowano 12-14 tys. Dziś ta jałówka daje tanie mleko za które trzeba zapłacić karę. 

#1827 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:14

Kwoty mleczne

Kolego nie obrażaj tu nikogo. Nie każdy będzie miał przekroczoną kwotę i bedzie płacił kary. Jak kupować jałówki to kiedy?????? jak nie teraz gdy są tanie.....

Tylko trzeba wziąść pod uwagę że mleko może być po 0.90 groszy....

no i ja mam podobne zdanie, sam wiele nie przekroczę, są to jakieś drobne ilości rzędu parę tysięcy litrów, u mnie trochę łagodniej będzie to wyglądało bo mam w planach kupić trochę cieliczek (docelowo ze 20) z dobrą genetyką, zanim doczekam od nich mleka to może się sytuacja ustabilizuje trochę, w każdym razie nie a sensu stać w miejscu albo zmniejszać produkcję bo mleko tańsze bo to będzie prowadziło do bankructwa zwłaszcza że więksi nie zmniejszają a wprost przeciwnie. Jak mniejszy nie będzie zwiększał produkcji przy jednoczesnym spadku cen to nie będzie miał za co wyjść w pole. Pewnie po moim wpisie pojawią się komentarze że po co zwiększać a będą to komentarze od osób które prawdopodobnie mają po 50-60 dojnych i w zwyż i również liczą że mniejsi ograniczą a oni będą produkowali więcej, mniejsi będą bankrutować a więksi za bezcen kupować ziemię po nich (od komorników). kto chce to niech sobie zaprzecza że tak jest ale docelowo takie jest założenie.

#1828 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:47

Kwoty mleczne

I gdzie tu obietnice o wspieraniu mniejszych gospodarstw?

#1829 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:48

Kwoty mleczne

Założenie takie jest jak najbardziej od dawna, tylko końcówka Twojego posta trochę zaprzecza sama sobie ;) Mniejszy najczęściej nie ma kredytu wcale, więc będzie mu lżej, mniejszy też może ma łatwiej zgromadzić własne środki produkcji, w sąsiedniej wiosce jest 50 dojnych, facet ma 30 ha i od Bożego Narodzenia kupuje sianokiszonkę, więc co mu zostanie, trawa prima sort bo widziałem, ale z 90 km transport doliczyć to ile wyjdzie... Większy ma tyle lepiej, że w mleczarni jest inaczej traktowany i będą go podtrzymywać, ale też nie zabiorą wypłaty mniejszemu na rzecz tamtego ;)

Prawda jest taka, że wszyscy dostaniemy po d*pie i każdy tak samo odczuje, ale jak ktoś ma racjonalnie rozłożone zobowiązania lub nie ma ich wcale najwyżej zahamuje zaplanowane inwestycje i będzie miał lżej. Co nie znaczy jednak, że będą produkować "na siłę" poniżej 1 zł, bo długo tak się nie da pracować ciężko i wychodzić na zero. Czas pokaże ;)

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1830 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:04

Kwoty mleczne

nie to że zaprzeczam sobie bo nie koniecznie miałem na myśli kredyty duże a raczej bieżące zobowiązania które defakto przy niskich przychodach będą prowadziły do powstawania zadłużenia.

taki który produkuje ponad stan ziemi to może mieć problem faktycznie bo raczej ceny belki sianokiszonki stoją w miejscu a dochody topnieją no i wszelką opłacalność zaczyna szlak trafiać, a tak chociaż kilka groszy na litrze zostawało :)

a tak swoją droga jak czasami czytam tu na forum że z 20 ha ciężko wyżyć (przy krowach mlecznych) to mnie czasami aż śmiech ogarnia a posty były pisane kiedy ceny mleka były wyższe, ciekaw jestem co teraz by te osoby powiedziały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 05 styczeń 2015 - 13:04

Kwoty mleczne

bo koledzy nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Jeden ma 20ha i 30 dojnych i taniej wyprodukuje niż ten co ma 50ha i 80 dojnych bo np. nie ma kredytu i nie zatrudnia ludzi którzy pomimo wszystko stanowią jakiś procent kosztów.

Ja uważam że to własnie najgorzej bedą i mają Ci którzy akurat teraz zaczeli spłacać raty za kredyt na obory budowane 2 lata temu (koniec okresu karencji). Do tego dochodzi kara za kwote i człowiek ugotowany. Na podlasiu jest kilka przykładów którym kary dały popalić.

I również uważam że to najlepszy czas na kupno jałówek. Teraz i za rok jak wysypią się kolejne kary.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1832 Share tedek2

tedek2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:47

Kwoty mleczne

Nadal brak żadnych obietnic od ministra - nic nowego. Powiniśmy zrobić tak jak te ,, Porozumienie Zielonogórskie'', może to by otworzyło oczy tym politykom. A co się tyczy tego że Ci co mają 20 krów płakali jak było droższe mleko to dlatego że może przejeli małe gospodarstwo i sami musieli do wszystkiego dojść.

#1833 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 16:34

Kwoty mleczne

Koledzy sam mam krowy ale likwiduje bo 0,96 zł to nie będe rył ten co ma tyle krów  i kupuje sianokiszonke to rozumu nie ma produkuj tyle ile możesz wyrzywić , a kto kazał brać takie wysokie kredyty  ,muśleli że mleko będzie po 2 zł  PARANOJA .No teraz za prawde mi się oberwie

#1834 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:36

Kwoty mleczne

Hamuj się ziomek, bo nie wiesz co piszesz i nie znasz sytuacji. Sam muszę dokupować kiszonkę, ale jakoś nie płaczę z tego powodu. Hodować mniej, raczej trudno, bo żeby jako tako funkcjonować 25 krów to minimum. Nie moja wina, że dziadkowie i rodzice nie kupili więcej. Nie musisz wierzyć, ale rozwijam się mimo wszystko choć trochę powoli..

#1835 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 21:46

Kwoty mleczne

Jeden ma 20 krów i w roku powiedzmy cieli mu się 12 z tych 20 przy wydajnosci 5 tys litrów i klopotami z somatyka i rozrodem a drugi ma 20 krów i w roku cieli się 20 sztuk przy wydajnosci 8 tys litrów bez zbyt czestych wizyt weterynarza, robota ta sama a wyżyc temu pierwszemu napewno ciężej

#1836 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 08:58

Kwoty mleczne

Na krowy to są skazani ci co mają słabe gleby  ,im się nie dziwie ,ja wole prace na polu ,

#1837 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:47

Kwoty mleczne to prawda na slabej glebie dzieki krowa można z ha wypracować bardzo ladny zysk.
obornik i gnojowica czyni z ziemi urodzajna

#1838 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:21

Kwoty mleczne

Koledzy sam mam krowy ale likwiduje bo 0,96 zł to nie będe rył ten co ma tyle krów  i kupuje sianokiszonke to rozumu nie ma produkuj tyle ile możesz wyrzywić , a kto kazał brać takie wysokie kredyty  ,muśleli że mleko będzie po 2 zł  PARANOJA .No teraz za prawde mi się oberwie

A co powiesz na to, że u mnie kupiona sianokiszonka wychodzi tak samo jak swoja a nawet taniej ? Bela beli nie równa liczy się jakość, u siebie na słabych ziemiach ( Kurpie), łąkach zalewanych wiosną nie jestem w stanie zebrać super sianokiszonek. Z łąk odsiewanych 3-4lata temu zbieram niestety słabsze kiszonki niż te co kupuje, bo bardzo dobre trway bardzo szybko wypadają. Między jedną a drugą belą jest różnica nawet 30l mleka. A przecież jak się policzy wszystkie koszty: nawozy, paliwo, rekultywację to też wcale tak tanio nie wychodzi. Ktoś kto ma lepsze ziemie wygrywa tym, że z pokosu zbiera dużo więcej i opłaca mu się sprzedać.

#1839 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:29

Kwoty mleczne

no nie przesadzaj żeby już 1gr za litr nie dali to bida zupełna:P  a tak na serio  też się zgadzam że jak ktoś ma kasę i kwotę to może próbować 

juz w mojej okolicy mleczarnia wypłaca po 85 groszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 14:23

Kwoty mleczne

Mam problem z jałówką która jest zacielona 6 miesiąc i nie chce pić wody w lecie trochę piła a teraz  wypija może 8l na 2-3 tygodnie ogólnie czuje się i wygląda dobrze karmię ją wysłodkami z bur. bur.pastewne,ziemniaki, śruta zbożowa i siano .Co może być przyczyną braku chęci do picia i czy nie odbije się to w przyszłości  na zdrowiu cielaka i ilości mleka

Post nie na temat. Zapytaj tutaj: http://www.agrofoto....-krowy-mleczne/

Edytowany przez danielhaker, 07 styczeń 2015 - 17:11.