Polecane posty

komodo    277

jak niemozliwy jak wiesz przekroczysz kwote o iles tam nie mowie o ludziach ktorzy o 100% przekrocza to cena na krowy jest super sprzedasz sztuke czy dwie i z glowy a pozatym to bylo hipotetyczne zalozenie dla 60gr za kg kwoty bo jesli ty lubisz dokladac to bardzo dobrze wlasnie z takich ciesza sie najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przecież można zawsze odstawiać na kogoś kto ma wolny limit jak samemu nie można znaleźć takiego to trzeba się do mleczarni zwrócić im zależy żeby jak najwięcej litrów skupić i pomagają w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie każdy buduje swoje stado kilka lat po to aby w jednym dniu pozbyć się sporej jego części... A wylewanie mleka na pola nic nie zmieni bo co przez miesiąc lub dwa nie oddasz mleka do mleczarni...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale to bylo hipotetycznie ile razy mam ci tłumaczyc za 5 gr kwote czy 10 mozna kupic ale nie 60 dostane za mleko 1.20 a koszt 1zl to dla mnie logicznym jest ze mozna produkowac jak chociaz wyjdziesz na zero ale kazde dokladanie to wole wcale nie oddac bo glupie tłumaczenie ludzi ze skoro sie nie oplaci to trzeba zwiekszyc to takim to ja bym kary 2zl dowalił bo jesli ci 100 litrow przynosi straty to 100tys l przyniesie ci straty 1000 razy wieksze a nie zysk a wogole to jestem zdania ze za mleko ktore jest kwota powinna byc cena 1.50 a za pzrekroczone nwet za darmo bo kazdy bylby swiadomy i był pewny chociaz ceny na to kwotowe a jesli byloby zapotrzebowanie to niech by kosztowalo i to poza kwotowe ale nie przez to ze jest nadprodukcja cierpia wszyscy bo ceny sa niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

masz powiedzmy koszt produkcji jednego litra 1.1zł wyprodukujesz 5000l za które ci zapłacą po 1zł za litr. Czyli masz stratę. A wyprodukujesz 25000l o tych samych parametrach za które ci zapłacą po 1.30zł. Nie masz już straty tylko zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@komodo kolega @damian napisał coś o tym... Nie będziemy pisać czy przekroczenie kwoty jest złe czy nie... Skoro ktoś wyprodukował 100 tys poza limit to chyba taniej dla niego wyjdzie kupić kwotę za 60 gr jak płacić karę po 1,2 zł, a produkując więcej może obniżać koszt produkcji na litr mleka... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

ja kilka lat temu kupowałem po1zł za kg,po tyle była wtedy kwota,a nawet droższa i nikt mi za to nie odda. Tak to już jest, że popyt nakręca cenę. Nie wylewałem mleka,ale trzeba było zacisnąć zęby, a ceny też nie były kosmicznie wysokie. Nikt nikogo nie zmusza do kupna, ani do produkcji, ani do rezygnacji. Każdy ma swoją głowę na karku i wie co mu się opłaca, a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie , ja też kupowałam np. po 75 gr i wiej jak to jest ,płacić za swoją ciężką prace ,ale znam też takich co nie kupili kwoty i popłacili nie małe kary . Myślę ,że do końca roku kwotowego jest jeszcze trochę czasu ,aby odpowiedni do danej sytuacji zareagować . Odnośnie ceny 60 gr jak zaproponował Kolega wyżej ,to na dzień dzisiejszy lekka przesada ,proszę zajrzeć na na giełdę kwot mlecznych ,bo chcieć to sobie można ,ale czy się tyle dostanie to już inna sprawa . Dodam jeszcze ,że na dzień dzisiejszy ,istnieje ryzyko przekroczenia kwoty krajowej ,ale to nie znaczy ,że to nastąpi ... Ja kupiłam ostatnio od pewnego Pan kwotę bo rezygnował już z produkcji i spytałam się czy ma świadomość ,że cena owej kwoty może być większa, jak Polska przekroczy limit ...?odpowiedział mi tak ...,a kto to wie co jeszcze będzie ...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak jak tez placiłem po 75gr tylko wtedy to był bład bo ile przekroczene bylo to dali z tego co pamietam takze taniej bylo zapalcic wtedy ta kare i dostac limit .

@damian zgodze sie w 100% z tym co napisales ale po pierwsze rzadko sa mleczarnie w ktorych bedzie az taka rozpietosc przy tych samych parametrach bo w łowiczu miedzy najwiekszym a najmniejszym jest raptem 14 a miedzy 5 tys a 25 nie ma nawet 10gr a druga sprawa nikt z 5tys nie zwiekszy na 25 bo to nierealnie mi chodzilo raczej o takich ktorzy juz maja mozliwie najwiekszy pułap pelna mechanizacja,kredyty gdzie koszt bedzie duzo wyzszy wyprodukowania i to najczesciej wlasni tacy sie wypowiadaja ze koszt jest 1.30 i sie im nie oplaci dlatego zwiekszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Moze ułatwi to niektórym sprawe, jak bedzie sie pisac ceny kwot mlecznych jakie panują w poszczególnych rejonach ,bo jedni chca kupic inni sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przekroczę w tym roku kwote o co najmniej 100 000kg. Składałem wniosek na przydzielenie z puli za poprzedni rok. Liczę na 30000kg z ARR wiec zabraknie mi 70 000kg. Trafia mi sie do kupna 80000kg po 0.28zł/kg. Teraz powiedzcie co robic? Kupić to co jest, czy czakać na decyzję z ARR i wtedy kupować resztę? Jak to w koncu jest z tymi decyzjami, bo słyszałem różne opinie. Czy jeżeli dokupię teraz kwotę to przydział mi przepadnie? Zna ktoś jakiś konkretny przepis w tej sprawie? W koncu przydział powinienem dostać za tamten rok kwotowy, czyli za 2011/2012, bo wtedy też miałem przekroczenie, a ja chce dokupić za przekroczenie tegoroczne 2012/2013 wiec nie rozumiem jak ARR może cofnąc decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dlatego chce dokupić kwotę. Tylko chodzi mi o to, czy jeżeli dziś dokupię te 80000kg to nie cofną mi decyzji o przyznaniu z rezerwy za poprzedni rok kwotowy?

 

A i jeszcze jedno pytanie - czy kupował ktoś kwoty za pośrednictwem ogólnopolskiej giełdy kwot mlecznych?

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupowałam niedawno kwotę i też miałam ten sam dylemat, ponieważ również mam złożony wniosek o przyznanie limitu z rezerwy . Dzwoniłam w tej sprawie do ARR w Bydgoszczy i tam zostałam poinformowana ,że otrzymam z rezerwy limit ( w jakiej wysokości będzie zależało od ilości chętnych ) i zakup kwoty nie ma na to wpływu . Jednak ,proponuje ,zainteresowanym również przedzwonić z tym zapytaniem do swojej ARR ,żeby mieć pewność ,albo najlepiej wysłać pismo do nich z tym zapytaniem bo wiadomo na gębę najlepszy jest krem nivea ,a potem różne cyrki wychodzą jak nas poinformują co niektórzy zorientowani pracownicy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedzwoniłem do ARR i masz z tym racje. Jedno nie ma nic do drugiego, tzn można kupować kwoty do woli a pula z rezerwy zostanie przyznana. Przycisnąłem pracownice Agencji i musiała mi podać dokładny artykuł na podstawie którego udzieliła mi takiej odpowiedzi

Ustawa z dnia 24 czerwca 2010 r. o zmianie ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych (Dz. U. z dnia 13 sierpnia 2010 r.)

 

w art. 16a ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Kwotę indywidualną z krajowej rezerwy przyznaje się w wysokości nadwyżki wielkości sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w poprzednim roku kwotowym, przeliczonych na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu lub przeliczonych z zastosowaniem współczynników równoważności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 5, nad wielkością kwoty indywidualnej stanowiącej własność producenta
w dniu 31 marca
roku kwotowego poprzedzającego rok kwotowy, w którym złożono wniosek, o którym mowa w art. 15 ust. 1.";

 

Wcześniejsza ustawa brzmiała tak:

 

.Kwotę indywidualną z krajowej rezerwy przyznaje się w wysokości nadwyżki wielkości sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w poprzednim roku kwotowym, przeliczonych na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu lub przeliczonych z zastosowaniem współczynników równoważności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 5, nad wielkością kwoty indywidualnej stanowiącej własność producenta w dniu wydania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

jak miałbym kupić kg kwoty mlecznej za 30 gr to wolę chyba zapłacić karę (o ile będzie-bo dostawy mleka od sierpnia spadają) a w nastepnym roku kwotowym złożyć wniosek o zyskanie kwoty z krajowej rezerwy, a jak słyszę, że są ogłoszenia po 50 gr/kg to mnie krew zalewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no to wszystko zalezy od tego ile % przekroczy polska ale jest mozliwosc ze cos okolo 1,15zl za kg bo to jest tam 28 euro i iles centow za kazde 100kg wiec zalezy tez od euro a co do tego to ja jednak slyszalem ze jak sie kupi zanim przyznaja z puli to juz tego nie daja ja tez mialem zlozone na 30 tys ale ile dadza nie wiadomo jakby dali wszystko to prawie by styklo braknie z 10 tys ale watpie zeby dali wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile przekroczyłeś w zeszłym roku. Bo jeśli przekroczyłeś tylko o 30000 to dadzą ci tylko część tego bo mają tam przelicznik. Przelicznik ten jeszcze nie jest ustalony wiec nie wiadomo jakie będą przydziały. jak ustala go np na poziomie 0,5 to dostaniesz 50% przekroczenia za zeszły rok kwotowy. Ja miałem przekroczone gruuubo wiec myślę że 30000 dostane bez względu na to na jakim poziomie będzie przelicznik. Co do cofnięcia decyzji jest to sprawa rozwiązana i nie mogą decyzji cofnąć. Liczy się wielkość kwoty jaka była na dzień 31 marca 2012 a nie w dniu wydania decyzji. W ARR dowiedziałem się tez ze ja już mam wniosek rozpatrzony i decyzja wydana pozytywna tylko tak jak mowie czekają na ten przelicznik zęby obliczyć każdemu komu ile się należy.

 

P.S. Kupie kwotę mleczną. Kontakt PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

na pewno nie bedzie kar za przekroczenie kwoty, które wyniosą tak jak napisałeś 1,15, kilka lat temu kiedy naliczono karę w wys. 0,36 gr/kg za przekroczenie kwoty (bodajże 2004/2005) Polska przekroczyła kwotę o jakieś 4%, na dzień dzisiejszy w porównaniu do roku poprzedniego mamy przekroczenie ok. 7% ale dostawy od sierpnia się zmniejszają, trzeba też miec na uwadzę 1% który zostanie nam dodany także z 8 % w sierpniu robi się już 6% we wrześniu czy październiku a przed nami miesiące zimowe czyli mleko w dół. W latach 2004/2005 również współczynnik wynosił 28 euro za 100 kg a kara była taka jaka była, mało tego ten współczynnik dzieli się przez jakiś tam stopien rek.....(nie pamiętam dokładnej nazwy) także .... Zgodzę się z tym, że kara będzie zalezeć od ilości przekroczonej kwoty ale nigdy nie wyjdzie 1,15 bo nawet jeżeli byśmy przekroczyli kwotę o 8% to 0,36gr x 2 =0,72 gr. Na koniec napiszę, że najlepsze wyjście dla osób, które już teraz wiedzą, że przekroczą swoją kwote jest dokupić lub wydzierżawić kwotę ale za rozsądne pieniądze (góra po 25 gr/kg), jezeli nie uda się kupić w podobnej cenie to radziłbym poczekać i zobaczyć co będzie dalej, bo nawet jak będzie kara to ją zapłacisz ale przynajmniej w następnym roku złożysz wniosek i w związku z przekroczeniem w tym roku otrzymasz z krajowej rezerwy za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj