Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2691 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:03

Kwoty mleczne

Według mnie to są dodatkowe pieniądze dla Unii bo jednego roku są kary a innego nie ma, więc Unia może po prostu państwom rozłoży te kary na kilka lat bez odsetek.

Podobno jak by nie sprzeciw krajów Unii którzy nie mają nadprodukcji w tym roku to może wprowadzili by ustawę że ten ostatni rok nie będzie już kar. I wtedy Unia kasy by w ogóle nie dostała i jakoś by żyła.

Z resztą co będzie to będzie, rozłożą kary będzie fajnie. Nie rozłożą to w 2015 odpuszcze sobie część inwestycji i zapłacę całą karę, lub mogę zaciągnąć kolejne kredyty żeby zrealizować wszystkie planowane inwestycje.

No chyba ze kar w ogóle nie będzie :D hehe

A skąd ta Unia ma pieniądze? przecież to są nasze pieniądze z właconych składek. Unia Europejska do tej pory nie wyprodukowała ani złotówki i ani jednego własnego euro.

A kredyt spłaci się sam który zaciągniesz? odsetki też same się spłacą? Policz ile przez to masz w plecy. 

Kraje które były przeciwko umorzenia kar same zapłaciły kare za przekroczenie wiedząc o tym że Polski na to nie stać. A przez to ograniczymy jako kraj  produkcje w nastepnym roku. 

Uwaga producenci mleka!
printButton.png

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w obecnie trwającym ostatnim roku kwotowym 2014/2015 obowiązują następujące terminy składania wniosków:

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.  można składać wnioski o konwersję kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy oddania w używanie kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 28 lutego 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy zbycia prawa do kwoty indywidualnej,

-     do 28 lutego 2015 r. można dokonać zmiany podmiotu skupującego.

chyba ty jestes zachłanny skoro piszesz takie farmazony przemądrzały

Koleżanko. Przecież te kary nie spadły na nas z nieba. System kwotowania jest od 2004 roku i każdy powienien brać ryzyko przekroczenia. Sam przekrocze około 150 tyś, ale jestem na to przygotowany. 

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 09:00
  •  

#1762 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:45

Kwoty mleczne

to nie powód by nazywać dostawców mleka pazernymi

fajnie ale nas załatwili wszystkie dane o przekroczeniu za zeszły rok powykasowywali wszystkie umieszczałam a nic nie ma pewno przekroczenie nie będzie tak duże a oni straszą 

#1763 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 31 grudzień 2014 - 13:48

Kwoty mleczne realnie będzie 60 groszy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#1764 Share Zegarek

Zegarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:33

Kwoty mleczne

kara 60 gr to jest bardzo durzo jak dlamnie

#1765 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:40

Kwoty mleczne

to nie przekraczaj kwoty, jak ci taniej wyjdzie to wylewaj mleko... a może po prostu trzeba ograniczyć produkcję

#1766 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 31 grudzień 2014 - 19:34

Kwoty mleczne

Koleżanko. Przecież te kary nie spadły na nas z nieba. System kwotowania jest od 2004 roku i każdy powienien brać ryzyko przekroczenia. Sam przekrocze około 150 tyś, ale jestem na to przygotowany. 

Ot i cała filozofia,  nic wiecej pisać nie trzeba.

#1767 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 21:12

Kwoty mleczne

Było trzeba trzymać się limitów i nie było teraz narzekania :mellow:

#1768 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 21:41

Kwoty mleczne

Dokładnie są limity i koniec są ograniczenia prędkości i za przekroczenie jest mandat i punty przepisów przestrzegać trzeba jak ktoś ma je w d**ie i je łamie niech za to płaci ja słyszałem o karze nawet 0,80 groszy i to tej już realnej.

I tak producenci mleka są pazerni jak nikt jak zobaczyli 1,90 za litr to polecieli do firm obory budować na 200-300 dojnych p***usy teraz bardzo dobrze niech płaca kary odechce im się samowolki konsekwencje jakieś muszą być do ch****ry.A ZRESZTĄ JAK ktoś pomyślał (a u rolników jest z tym ogromny problem) to przed zwiększeniem jak by poszukał to 3 lata temu po 10 groszy by nakupił nawet po 0,5 groszy a teraz po 0,50.

#1769 Share lotto11

lotto11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 00:28

Kwoty mleczne

kary karami...

nie wiem czy dobrze kombinuję bo od kwietnia 2015 roku zniesione zostają limity czyli jak dobrze rozumiem będzie można produkować ile wlezie mleka?! tak ?

nie będzie nikt kontrolował rynku a ceny bendzie  narzucał WOLNY RYNEK.?!

dobrze to rozumiem?

#1770 Share james

james

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 08:45

Kwoty mleczne

Dokładnie są limity i koniec są ograniczenia prędkości i za przekroczenie jest mandat i punty przepisów przestrzegać trzeba jak ktoś ma je w d**ie i je łamie niech za to płaci ja słyszałem o karze nawet 0,80 groszy i to tej już realnej.

I tak producenci mleka są pazerni jak nikt jak zobaczyli 1,90 za litr to polecieli do firm obory budować na 200-300 dojnych p***usy teraz bardzo dobrze niech płaca kary odechce im się samowolki konsekwencje jakieś muszą być do ch****ry.A ZRESZTĄ JAK ktoś pomyślał (a u rolników jest z tym ogromny problem) to przed zwiększeniem jak by poszukał to 3 lata temu po 10 groszy by nakupił nawet po 0,5 groszy a teraz po 0,50.

taaa już słyszałeś o realnej karze -ciekawe skąd? pewnie wróbelki ćwierkały na stodole .teraz to są prognozy i przewidywania- nic więcej. co do kupowania po 5 gr. to dla ilu by starczyło? skoro ma być 8% przekroczenia? sam masz problem z myśleniem i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 09:06

Kwoty mleczne

Od wiosny 2016 chciałbym odstawiać mleko , czy teraz po zniesieniu kwot muszę zgłosić to do mleczarni do której chcę odstawiać czy gdzieś indziej to zgłosić .

#1772 Share Zegarek

Zegarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 09:39

Kwoty mleczne

od kwietnia mozna będzie oddawac tylko po jakyh cenah

#1773 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:19

Kwoty mleczne

tym mleczarzom ciągle mało na podwórku nowe ciągniki nowe samochody za cielaka 3 dni hf krzyczą po 600 zł wiem co to jest praca przy krowach ale przestali by tak urwa jęczeć bo czasami to uj mnie strzela

#1774 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:40

Kwoty mleczne W drugiej połowie roku ich wyćwiczy że będą mleko do traktorów lać zamiast płynu do chłodnic. Sami sobie bicz ukręcą.

#1775 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:55

Kwoty mleczne

No ale zgłaszać w tym roku czy nie bo znajomy mówił że gdzieś to trzeba zgłosić ale sam nie wie gdzie , on odstawia do Wilary Boro z Konojad . Sam bym się w to nie pchał ale u mnie kupić cielaka to prawie z cudem graniczy  ,a tak bym miał cielaki do opasu i coś z mleka . Wole z mlekiem się pomęczyć niż dalej do trzody dokładać przepraszam że to nie w temacie ale jak coś o tym wiecie to napiszcie .

#1776 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 11:05

Kwoty mleczne

Nowy Rok  i co drugi tu piszący to prorok .   ;)    Wszystkiego jest za dużo w tym kraju ! 

Zgadzam się z wypowiedziami  osób ,które krytykują bezmyślność, a nawet bezkarność tych co przekroczą swój limit . Jestem w stanie zrozumieć, że może braknąć tego limitu na np. miesiąc ,ale nie na 3 czy pól roku ?  Wkurza mnie pisanie co niektórych  ,że się rozwijają  ,a limity ich ograniczają . Rozwijaj się człowieku nikt ci nie broni ,ale rób to z rozwagą ,a niebezmyślnie , potem właśnie tylko jest narzekanie ,że wszyscy są winni i wszystko tylko nie ja .  

Z kwotami żyło nam się nie tak źle ,jak coś ograniczało produkcję ,ale oczywiście to wszytko za mało ,trzeba więcej ,dużo więcej produkować tylko kto to wypije ,a jak już zechce wypić to za jaką cenę?  Czy to  taka nowość ,że wszystkiego czego jest dużo ,to jest to tanie ?    

Edytowany przez Meg5, 01 styczeń 2015 - 11:06.

#1777 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2015 - 11:07

Kwoty mleczne

Po zniesieniu kwot mają być podobno jakieś ograniczenia żeby ten rynek jakoś kontrolować, ale jeszcze nic nie wiadomo jak to wszystko będzie wyglądało.

No pewnie bo producenci trzody wcale nie jęczą -_- Na mleku i tak lepiej się wychodzi niż na świniach

#1778 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 11:29

Kwoty mleczne @heniek36 parę lat już trzymam wszystkie byki ale 3-4 lata temu sprzedawałem 50kg hf po 800zł a kolory po 1000zł i była kolejka na cielaki. Sama inseminacja to u mnie100zł na cielaka tak że ciesz się jak ci ktoś za 600zł sprzeda. @rolnik1979 nie wiem czy wiesz jak wyglądają cenniki w mleczarniach u nas na ten moment dla tych bo mają do 10krów 1zł a dla tych co ponad 100krów 1.40zł za mleko takiej samej jakości. Tak że nie wiem co w tym dziwnego że każdy za litrami goni. Przy spadku ceny zawsze najbardziej cierpią najmniejsi. W każdej branży jest to samo popatrz na drobiarzy wielkiej opłacalności nie ma ale kurniki stawiają żeby skalą produkcji nadrobić.

#1779 Share james

james

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:22

Kwoty mleczne

Od wiosny 2016 chciałbym odstawiać mleko , czy teraz po zniesieniu kwot muszę zgłosić to do mleczarni do której chcę odstawiać czy gdzieś indziej to zgłosić .

tylko ciekaw jestem czy mleczarnia zechce brać od ciebie , bo to że ty chcesz produkować to będzie mało kogo obchodzić. już teraz spółdzielnie nie przyjmują nowych członków .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:42

Kwoty mleczne

damian dać 800 za hf to trzeba mieć nasrane w głowie chyba że w waszych stronach a 1000 to by musiał mieć ze100 kg jestem  ok suwałki